Kopan Saçlar İçin Ne Yapılmalı

 

 

Kopan Saçlar İçin Ne Yapmalıyım?

 

 

Bu makalemizde kopan saç nedir, kopan saçlar nasıl düzelir, Kopan saçlar için ne yapmalı, Kopan saç uzar mı, Kopan saç tekrar çıkar mı, Kökünden kopan saç çıkar mı, Kopan saçlar için ne yapmalı gibi sorularınıza cevap kopan saçlar hakkında genel bilgi vereceğiz.

Kopan saçlar veya saç yanmasının tedavisi bazı bedeller ödemenize sebep olacaktır fakat bunun da bir çözümü mevcut. Bakım işlemini yapacak olan uzmanınızı da iyi araştırıp önce konuşmanızı tavsiye ediyoruz. Sonrasında oluşacak olan sonuçların sizi memnun etmesi adına bu biraz da şarttır. İyi araştırmalar sizi her zaman en iyi sonuçlara götürecektir.

Yumuşak içerikli,  kimyasal içermeyen ve kuru saçlar için üretilmiş, nem kaybını önleyen, besleyici şampuanlar seçilmelidir. Haftada 2-3 kez şampuan sonrası saç kremi yerine saç maskesi uygulayarak saç derisi ve kuru saç telleri güçlendirilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

Kuru saç uçlarına yapılandırıcı serum uygulamak daha parlak, sağlıklı ve taranması kolay saçlara sahip olmanızı sağlar.

Saçlarınıza uygulamış olduğunuz oryal boya gibi kimyasal veya fön maşa gibi ısı işlemleri sonucunda saçlarınız yıpranır. Her ne tür işlem olursa olsun, işin içine kimyasallar girmişse, saçlarımız kuruma, yanma veya saçlarınızda kopma tehlikesiyle karşı karşıya demektir.

Saçlarımızdaki kopan saç tehlikesini iki çeşit diyebiliriz. Zamanla röfle ve boyadaki amonyaklar saçın liflerini bozarak, saçı kurutarak, bir nevi uzun sürede saçımızı yakarlar. “Kopan saç” için saydığımız bu nedenler sadece bazılarıdır.

 

 

 

 

 

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenler ile saçlarımızda dökülmeler olur ve bunu durdurmak neredeyse imkansız bir hal alır. "Kopan saç"  son zamanlar da adını sık sık duyduğumuz, keratin bakım, keratin yükleme veya keratin saç botoksu gibi ciddi çözümler, artık imdadımıza koşuyor ve adım adım saçlarımızı toplayarak dökülme ve kopma problemlerin önüne geçmektedir. Yıpranan saçlar için evde bakım hakkında bilgi almak için ” Yıparanmış saçlar nedir evde bakım nasıl yapılır “adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 


Kopan Saçlar nasıl düzelir ?

 

Renk açıcıdan, boyadan veya çeşitli nedenlerle kopan saçlar için bakım yapmak ve saçlarımızı güçlendirmek için, profesyonelce bir çözüm bulmak zorundayız. Saçınıza mutlaka liquid keratin yükleyin. Saçınızda eksilen keratinleri saçınıza kazandırın. Dünyada hasarlı veya yanan saçlar üzerinde en etkili madde Liquid keratin olduğu bütün bilimsel araştırmalar tarafından ispat edilmiş durumda. Keratinlerin saçın en derin noktalarına kadar ulaşma özelliği ve saçta tutunma kabiliyetleri diğer maddelerde görülememektedir. Keratin yüklemenin en faydalı en kalıcı yöntemi ise, sıvı keratinlerle yapılır. Yoksa başka sentetik ve ağır kimyasallarla yapılan keratin bakımları, kısa zamanda fayda vermiş gözükse de, uzun vadede saçınızı daha da yıpratacağı bilinmektedir. Şayet saçlarınız bu güzel keratin yüklemeleriyle toparlamaya başlarsa, bu süreci hemen kesmeyin. Saçlarınıza ağır işle görmeden önce hafifçe keratin yüklemeleri yaparak dayanıklılığını arttırın ve bunu yapmadan sert işlemleri saçınızda deneyerek çok risk almayın. Ya da işlem sonrası mutlaka keratin. kopan veya yıpranan saçlar hakkında daha fazla bilgi almak için "saç botoksu nedir, nasıl kullanılır " adlı makalemizi okuyabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

Kopan saçlar için şampuan

 

Şampuanlarda güven çok önemlidir. Her gün saç derimize temas eden bir deterjanın güvenli olması saç ve deri sağlığınız sizin için çok önemlidir. Bu şampuan adını verdiğimiz deterjanların içinde yer alan kimyasal madeler saçınızı onarayım derken daha çok yıpranmasına sebep verebilir. Saçları zayıf ve güçsüz kişilerde bu durum çok ama çok önemlidir. Dışarıdan alınan en ufak bir zarar doğrudan saç derisini ve köklerini zayıflatarak dökülmelere ve yavaş uzamaya yada zayıf  saçların gelişmesine engel olmaktadır.

Kopan saçlar için sampuan önerilerimiz için Liquid Keratin Sülfatsız Şampuanı  deneyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır