Sert Saç Bakımı | Liquid Keratin

Sert Saç Bakımı

Temelde sert saçların sebebi, saçlarınızın nemini kaybederek, ısıya maruz kalmasındandır. Bunu engellemek minimuma çekebilmek için saçlarınıza sürekli olarak nem takviyesi yapmanız gerekir. Sürekli nem ile beslenen saçlar kısa bir süre sonra kendiliğinden yumuşamaya başlayacaktır.

Sert Saç Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İlk olarak kullanacağınız ürünlerin ( Şampuan, krem, maske vb. ) içeriklerinin doğal maddelerden meydana geldiğine ve keratin barındırdığına emin olunuz.
  • Sert saçlarınız yumuşatmak için nem oranı yüksek şampuanlar kullanmayı tercih ediniz.
  • Sert saçların yumuşamasında en büyük engel kurutma makineleridir. Bu makinelerden mümkün olduğunca uzak durunuz. Kurutma makineleri yerine pamuklu havluları tercih ediniz.
  • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak veya çok soğuk su kullanmak yerine ılık su ile yıkamaya özen gösteriniz.
  • Saçlarınıza uzun süre boyunca kimyasal işlemlerden uzak tutunuz özellikle boyama işlemleri bu uygulamaların başında gelmektedir.

Bu işlemleri düzenli bir şekilde saçınıza uyguladığınız takdir de kısa zaman içinde saçlarınızdaki yumuşaklığı sizlerde hissedebileceksiniz.

Keratin

Keratin insan vücudunda yer alan tırnak, diş özellikle saçınızdaki ana maddeler içerisinde yer alır. Keratin saçlarınızın güçlü, parlak ve canlı görünmesinde önemli rol oynar. Saçlarınızın maruz kaldığı kimyasal ve ısıl işlemler sonrasında içindeki keratin seviyesinin önemli ölçüde azaldığı görülmüştür. Azalan keratin miktarı saçlarda güçsüzlüğe, cansızlığı ve mat bir görüntü sergilemeye neden olarak bunun engellenmesi için saçlarınızın kaybettiği keratin miktarını kullanacağınız keratin bazlı ürünlerle geri kazandırabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ve tek patentli keratin içerin doğal saç bakım ürünlerine yazının altında bulunan ürünler üzerinden ulaşabileceğiniz gibi ayrıntılı bilgi için www.keratinbakim.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Ürünler

%23

Saf Keratin Serum (20ML)

99.00 TL 128.70 TL
%23

Keratin Maskesi (250ML)

159.00 TL 206.70 TL
%23YENİ

Kuru Mat Sert Saç Seti

374.00 TL 486.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır