SAÇ DERİSİNDE KEPEK

 SAÇ DERİSİNDE KEPEK

Saç derisinde kuruluk, kaşıntı, pullanma yaşıyorsanız kepekten şüphelenebilirsiniz. Ancak  kuru kafa derisi belirtisi olabilir.  Cildiniz çok az neme sahip olduğunda kuru kafa derinizdeki cilt tahriş olur ve pul pul dökülmeler yaşanır.

saç derimiz keratinosit adında bir dış tabaka tarafından korunmaktadır. Zamanla saç derisinin koruyan bu katman zarar görerek saç derisini koruyamaz ve nem dengesini sağlayamaz hale gelir. Saç derisi kuruluğu ve saçlarda kaşıntı, pullanma, kepek gibi sorunlar oluşmaya başlar.

 

 

 

 

“Kuru saç derisi” kepek oluşumuna meyillidir. Bu durum zamanla kaşıntı ve bir takım rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir. Hatta saçların dökülmesine bile sebep olabilir. Bu nedenle saç derisinin nem dengesini sağlamak gerekir.

Saç derisi kuruluğu ve kepeklenme problemlerine karşı saçınızın nem dengesini kazandırmak için saçlarınıza bakım yapmak zorundasınız.  Sarımsak yağı, Hindistan cevizi yağı, çam terebentin, papatya yağı, çay ağacı gibi saç dostu yağlarla  saç deriniz başta olmak üzere  yağlanma, kaşıntı, kepek, kızarıklık, pullanma, saç derisinde kuruluk gibi problemlere karşı oldukça etkilidir. Sizin için özel formüllerle organik olarak hazırlanmış Liquid keratin Dip Bakım Yağı İle saç derisindeki nem oranını dengeleyerek saç derisi kuruluğunu gidermede oldukça etkilidir.

Kuru saç derisi problemlerine karşı daha kalıcı bir çözüm almak istiyorsanız, Liquid keratin Kuru mat sert saç seti kullanmanızı tavsiye ederiz. Kuru, mat ,sert, saç seti saç derisi kuruluğu gidererek saç yapınızı yeniden yapılandırıp ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 

 

 

 

 

SAÇ DERİSİNDEKİ KAŞINTI VE KURULUK

Saç derisindeki kaşıntı ve kuruluk saç derinizdeki sorunu veya başka nedenden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Kadın ve erkeklerin herkesin yaşayabileceği saç derisi kaşıntısı genelde saç derisinin kuruluğundan kaynaklanmaktadır.

Saç derisindeki kuruluk saçlarınızda kaşıntı, pullanma, kepeklenme gibi sorunlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle saç derinizdeki nem dengesini sağlamanız gerekmektedir. Bu nedenle kişisel bakım ürünleri tercih ederken çok dikkatli olmalısınız.

Saç derisindeki kaşıntı ve kızarıklıkları gidermek için evde kolayca uygulayabileceğiniz Liquid keratin setleri ile evinizde gönül rahatlığı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Ayrıca Liquid keratin ürünlerini kişisel bakım ürünleri olarak günlük kullanıma uygundur. Doğal ve organik içeriği sayesinde yan etki yapmaz.

Liquid keratin ürünleri içerisinde bulunan organik bitkisel özler ve özel formülü sayesinde saç ve saç derisinde bulunan kepek, kaşıntı, pullanma, kızarıklık, egzama saç derisi kuruluğu gibi problemlere karşı etkilidir.

 

 

 

 

 

SAÇ DERİSİNİ NEMLENDİRİCİ LOSYON

Saç derisindeki kuruluk saç derisi problemlerin oluşumunda önemli etken oluşturmaktadır. Saç derisindeki kuruluk başlıca saç derisinde kaşıntı, pullanma, kepek, kızarıklık gibi problemlerin oluşmasına neden olur. Bu nedenle saç derisini nemlendirici losyon, bakım yağları, şampuan, serum gibi ürünler ile saç dersindeki nem dengesi sağlanmalıdır.

Piyasada bir çok şampuan losyon krem serum gibi ürünler saç derisini nemlendiremediği için kaşıntı, pullanma, kepek gibi problemlere ne yazık ki çözüm olamamaktadır. Bu nedenle Liquid Keratin’in özel formülle geliştirmiş olduğu Keratin dip bakım yağı saç derisini nemlendirmede çok etkilidir.

Liquid Keratin tarafından geliştirilen bitkisel ve doğal keratin dip bakım yağı düzenli kullanım sonrasında saç dökülmesini önlemede, saçta kepek , kaşıntı, kızarıklık gibi problemlerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır.Liquid Keratin dip bakım yağı saç derisini nemlendirici losyon gibi de kullanabilirsiniz.

Saç köklerini hızla besleyerek dökülmeyi tamamen durdurur.  Düzenli kullanımda hızlı saç uzamasına yardımcı olur. Henüz ölmemiş saç köklerini tetikler ve yeni saç oluşumunu destekler. İçerisinde bulunan yağlar ve yoğun proteinler sayesinde saç derisinin nem oranını dengeler ve saç derisini nemlendirir.

 

 

 

 

SAÇ DERİSİNİN PUL PUL DÖKÜLMESİ

Saç derisinde pullanma ve saç derisinin pul pul olup dökülmesi ekek ve kadınlar için rahatsız edici bir durum olmaktadır, kepek cinsiyet ve etnik kökene bakmaksızın toplumun büyük bir bölümünü etkileyen yaygın bir saç derisi hastalığıdır.

Saç derisindeki pullanma kafa derisini etkileyen inflamatuar bir cilt rahatsızlığıdır. Bu durum saç derisinin kuru olması nem dengesinin sağlanamaması, kaşıntı, pullanma, kepek, kızarıklık gibi rahatsızlıkların yaşanmasına sebep olabilmektedir.

 

 

 

 

Bu nedenle öncelikli olarak saç dersinin nemlendirilmesi bu tür problemlerin çözülmesine yardımcı olacaktır. Saç derisinin pul pul dökülmesine karşı bitkisel çözümler, şampuanlar, losyonlar, saç bakım yağları ile saç derisinin nem dengesini sağlayarak  saç derisinin pul pul dökülmesinin önüne geçmesine yardımcıdır.

Liquid Keratin Firmasının özel formüle sahip saç derisinin pullanmasına karşı ürünleri kullanarak saç derisinin pul pul dökülmesini engelleyebilirsiniz.  Saç derisini nem dengesini sağlayarak saç derisindeki kuruluk kaşıntı pullanma kızarıklık gibi problemlerde yardımcıdır.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır