ORYAL NEDİR?

ORYAL NEDİR?

 

Saç açma işlemlerinde, ombre, röfle gibi boya işlemleri uygulanacağında saçımızın tonunu 5-8 tona kadar açabilecek olan oryal nedir? Saça zararları olduğunu bildiğiniz ve tüm uzmanların da dikkatli kullanılması gerektiğini belirttiği oryal etkilerinden kurtulabilir oryal nedirmisiniz? Bu sorular boya işlemi uygulatmak isteyen okuyucularımızın aklından geçiyor olabilir. bu nedenle öncelikle oryal nedir sorusundan başlayarak bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Oryal kimyasal bir saç açıcı maddedir. Oryal nedir diye sorulduğunda çoğu kişi bunun saçı platin renge kadar boyayabilen bir boya olduğunu düşünüyor. Ancak oryal bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Oryal uygulaması ardından kullanıcının saçlarının yanması çok olası bir durumdur. Keratin yapısını kaybeden saç açma işlemi tüm saçta uygulandıysa yanmış saç görüntüsüne bile neden olabilmektedir. Saç uçlarını ve boylarını toparlayabilmek için mümkünse işlem öncesi ve sonrası saça keratin yüklemesi yapılmalıdır.

“Liquid Keratin- Yanan Saç Keratin Bakım Seti Full” ile işlem öncesi oryal nedir ve saçınıza nasıl zararlar verebilir biliyorsanız eğer saçınızdaki keratin yapıyı kuvvetlendirecek ve saçınızda koruma kalkanı işlevi görecek bir keratin bakımı yapabilirsiniz. Set içerisindeki “Keratin Şampuan” ile saçlarınızı öncelikle işlemlere ve bakıma hazırlar. Saçınızı diplerdeki ihtiyaç olan yağı kurutmadan derinlemesine temizler. Şampuan kullanımı sonrası saçlarınızı doğal haline bırakarak kurutun. “Saf Keratin Serum” ile saçlarınıza boya yapar gibi diplerden uçlara kadar uygulama yapın. Kuruyana kadar keratinli saçı 5 dakikada 1 tarayın. Ardından yalnızca su ile durulayın. Ardından bu zamana kadar saçınızdaki en fazla kırılmış ve işlem görmüş, bu oryal işleminde de en çok yıpranacak bölge olan saç uçlarına keratin takviyesi yapmak için “Keratin Saç Kremi kullanabilirsiniz. "Keratin Saç Kremi" durulanmadan işlemi bitirin. Bu keratin bakımı hem oryal işlemi öncesi hem de oryal işlemi sonrası istediğiniz sıklıkla uygulayabilirsiniz.

 

Oryal nedir sorusunun cevabı hayal ettiğimiz renklerdeki saçlara ulaşmak için yapılması gereken bir işlem olduğu için genel olarak kullanıcılar tarafından yumuşatılıyor. Ancak oryal sanıldığından çok daha zararlı bir kimyasal işlemdir. Keratin bakımı ile önlenmeye çalışılmadığı sürece saçların toparlanması çok zorlaşır.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır