ORGANİK ŞAMPUAN

ORGANİK ŞAMPUAN

organik şampuanGün geçtikçe hem teknoloji gelişiyor, hem de uygarlıklar. Tüm bunlar gelişirken ise bir yandan doğamız zarar görürken, bir yandan da tükettiğimiz besinler zarar görüyor, besin değerini kaybediyor. Sadece bunlar değil elbette fizyolojimizden tutunda psikolojimize kadar zarar gören say say bitmeyecek bir çok durum mevcut. Tabi ki saçlarımız da tüm bunlardan nasibini alıyor, artık eskisine göre daha kolay yıpranıyor, perişan hâle bürünüyor. Perişan saçlarımızın halini görmekse moralimizi oldukça bozuyor, bizler de çareyi organik şampuan ürünlerinde arıyoruz. Peki piyasada organik şampuan ürünleri adı altında yer alan ürünler ne kadar sağlıklı? Ya da organik şampuan ürünleri gerçekten de saçlarımız için tedavi edici etkiye sahip mi? Tüm bunları bazen düşünüyor, soruların cevaplarını arıyoruz, gelin hep birlikte aklımızdaki tüm soruların yanıtlarına beraber ulaşalım.

 

Keratin ismiyle anılan madde saçlarımızın anatomisinde 18 aminoasitten oluşup, %72 oranında bulunmakla birlikte saçlarımız için adeta bir hammadde kimliği taşımaktadır. Bu bağlamda saçlarımızın anatomisinde devasa düzeylerde bulunan keratin proteinlerine gelecek hasarlar, saçlarımızın yıpranık, perişan hâle bürünmesine neden olduğu gibi saçlarımızın belli bir süre sonra yüksek miktarlarda dökülmesine de neden olabilir. Hep birlikte saçlarımızın anatomisinde bulunan keratin proteinlerine hasarlı etkiler bırakabilecek sebeplere bir göz atalım.

 

Formaldehit, sülfat, tuz, SLS, SLES, paraben gibi kimyasal yahut sentetik maddeler içeren saç bakım ürünleri,( Organik Şampuan adı altında bu maddeleri içeren ürünler de olabilir )

Rüzgar, fırtına, ani mevsimsel değişiklikler, su ve hava kirliği, yağmur gibi çevresel etkenlere bağlı faktörler,

Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi kimyasal ve ısıl saç bakım işlemleri,

Stres, endişe, sıkıntı, sinir, depresyon, takıntı, moralsizlik, yorgunluk, hormonal dengesizlikler, sigara gibi psikolojik ve fizyolojik faktörler,

Düzensiz beslenmenin sonucunda bünyemizde meydana gelen protein, vitamin, mineral, demir, çinko, biyotin eksikliklerine bağlı faktörler,organik şampuan

Eylül ayından, nisan ayına kadar kapımızı çalan soğuk havalar neticesinde giyilen çok dar bere, şapka ürünleri

 

İşte yukarıda madde madde ifade ettiğimiz faktörler nedeniyle saçlarımızın anatomisinde yüksek düzeyde bulunan keratin proteinleri bozularak saçlarımız da mat, kırık, kopuk, cansız, güçsüz daha kısa bir ifadeyle perişan, yıpranık hâle bürünür. Bu tarz can sıkıcı durumlar karşısında imdadımıza âdeta hızır gibi yetişecek Organik Şampuan ürünleri eğer keratin de içeriyorsa kısa sürede saçlarımızı tedavi etmeye başlayacaktır. Fakat piyasada bulunan Organik Şampuan ürünlerini tercih ederken oldukça dikkatli olmalıyız. Çünkü gerek kozmetik saç bakım sektöründe olsun, gerek kuaförlerde olsun, gerekse de reklamlarda tanıtımı yapılan ürünler olsun, piyasada

 

Organik Şampuan adı altında bulunan ürünlerin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS, SLES tarzı kimyasal maddeleri içeriklerinde barındırdıklarından dolayı saçlarımızı tedavi etmek yerine, saçlarımızda geri dönüşümü olmayan kalıcı hasarlar bırakabilirler. Hatta ve hatta formaldehit içeren organik şampuan ürünleri sağlığımız için de oldukça tehlikelidir, çünkü formaldehit zehirli gazlar kategorisinde yer alan kanserojen etkilere sahip bir maddedir.

 

Organik Şampuan dendiğinde hem saç uzmanları hem de uzman dermatologlar tarafından şiddetle önerilen Liquid Keratin Şampuan, %100 doğal, organik şampuan olduğunu zorlu aşamalar sonucunda ürün testlerine tabi tutulup Organik Sertifikasını elde ederek ispatlamıştır. Aynı zamanda ulusal ve uluslarası patentlere de sahip olan Liquid Keratin Organik Şampuan kullanıcılarına %100 tedavi edici etkisi garantisi vermektedir. Sizler de saçlarınızda bulunan her türlü problem için, Liquid Keratin Organik Şampuan ürünlerini tercih ederek, saçlarınızın eskisinden daha sağlıklı kıvama büründüğüne şahit olabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır