200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kuru ve Mat Saçlar

Kuru ve Mat Saçlar

Kuru ve mat saçlarınız için mükemmel bir çözüm bulamadınız mı? Saçların kuruyup matlaşmasının sayısız nedeni olabilir. Kimyasal proseslerden çok fazla ısıya maruz kalmaya, saçlarınızı ve vücudunuzu yanlış tedavi etme yolları saç dökülmesine neden olabilir. Ancak herkes, birkaç sağlıklı ipucu denemek suretiyle ipeksi, parlak saçlara erişebilir. Aşağıdakiler, kurutulabilen, donuk saçların en yaygın nedenlerinden yedi tanesidir ve bunlar iyileştirilebilir ve hatta önlenebilir niteliktedir.

1.Yetersiz Su Alınması

Dürüst ol: Her gün sekiz bardak su alıyor musun? Değilse, ne bekliyorsun? İçme suyu sadece bedeninizde değil, saçlarınız üzerinde de harikalar yaratabilir. Hepimiz bedenlerimizin çoğunlukla sudan oluştuğunu biliyoruz, bu nedenle eğer egzersiz ve diğer günlük aktivitelerle dışarı attığınız şeyleri almazsan, saçların susuzluğunu gideremez.

2.Akıllıca Şampuanlamamak

Her gün saçınızı yıkıyor musunuz? O rutinin yeniden düşünülmesini isteyebilirsiniz. Saçınızı ne zaman şampuanlayacağınızı ve hangi şampuanın kullanılacağını bilmek, saçınızın sulu ve sağlıklı olmasının önemli bir unsurudur. Saçınızın doğal yağlarının biraz yükselmesine izin verilmesi saçlarınızın çok kuru olmasını önleyecektir.

NOT:  Her geçen gün saçınızı kuru ve mat saçlar için şampuan olan keratin şampuanla yıkayın. Bu tür şampuan kullanımı çok süperdir ve fazla yağ emmek için oldukça iyi çalışır. Bazı nemlendirici şampuanlar sert sülfatlar ve sodyum klorür içerir, her ikisi de saçlarınızdan koruyucu yağlar çıkarır. Keratin şampuan içeriğindeki en önemli  birleşeni proteinle saçı koruyacak ve yumuşak yapısıyla saçın doğal dengesini bozmayacaktır. Saçınızı dahaki sefere, durularken suyunu serin tutun. Çok sıcak su kıvrım ve kurumaya neden olur.

Kuru ve Mat Saçlar

3.Ağır Isı ile Şekillendirme

Her gün bir üfleme kurutucu, düz demir veya diğer ısı stil araçları kullanırsanız, kuru saçınıza daha fazla zarar verirsiniz. Bu güzellik ürünlerinin hepsi şekillendirme konusunda uygun olabilir, ancak her seferinde belki de geri dönüşü olmayacak zararlar verecektir.

NOT: Yıkadıktan sonra bekleyin. Bir düz demir veya üfleme kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, ısı stil aletlerini açmadan önce biraz zaman ayırın. Saçınızın biraz nemli olana kadar kurumasını bekleyin, daha sonra mümkün olan en düşük sıcaklık ayarında föne başlamadan önce koruyucu bir UV filtreli sprey ile püskürtün. Aynı şey, demirinizi düzleştirmek için de geçerlidir. Mümkünse, ısı stil araçlarını bir arada kullanmayı bırakın!

4.Pamuklu Yastık Kılıfı

Hayır, hayır, bu doğru! Pamuklu bir yastık kılıfındaki uyku çarpması saçların kırılmasına neden olabilir, bu da kıvrımlı bir görünüm ile sonuçlanır. Ve pamuk doğal olarak nemi emdiği için, bu tür yastık kılıfı, uyurken saçınızın nemlendirici yağlarını emer.

NOT: İpek veya saten çeşitleri için pamuk yastık kılıflarınızı değiştirin. Bu pürüzsüz kumaşlar saçınıza çok daha hoş gelecektir. Saçlarınızın yalnızca daha fazla nem tutacağı değil aynı zamanda cildiniz de nefes alabilir. Amerikan Dermatoloji Akademisi'nden, yastık kılıfınızdaki zararlı etkilerin kuru, buruşuk cilde neden olduğunu gösteren kanıtlar var.

5.Kuru ve Mat Saçlar İçin İşe Yaramayan Yağ ve Kremler

Her gün şampuanlıyorum yine de saçlarım çok kuru. Muhtemelen nemlendirme rejimine iyi bakmalısınız. Elbette, günlük bir kremi kullanarak saçınızı kuruluktan ve karışıklıktan korumaya yardımcı olabilir, ancak ihtiyacınız olan miktarda nem eklemek için yeterli değildir. Burada, kimyasal işleme tabi tutulmuş saç ve doğal kilitler için nem içerisine sızdırmazlık sağlamak için mükemmel derin şartlandırıcı işlemler yapılır. Kullanılan krem ve kuru saçlara bakım yağlarının geçici hatta saatlik nemlendirme verdiğini biliyor muydunuz? Oysa keratin krem ve keratin yağı  saçınızı nemlendirip gün içerisinde korumakla kalmayıp aynı zamanda besleyici faktörleri ile kalıcı etkiler sağlamaktadır. Yinede tavsiye edilen keratin ürünlerinin set olarak kullanılmasıdır. Garantili setlerden size uygun olanı seçip alın ve sonsuza kadar problemden kurtulun..

6.Elementlere Maruz Kalma

 

Ah parlak ve parlak güneşin sıcaklığı! Hava sıcak olduğunda dışarıda bolca vakit geçirmenin hoşuna giderse de, Dünya elementlerine çok fazla maruz kalmak kuru saçlara neden olabilir. Ve bu sadece güneş için de geçerli değil. Rüzgarlı hava, kar ve daha fazlası saçlarınıza gerçek bir dayak atabilir.

Kuru ve Mat Saçlar

NOT: Bundan korunmak oldukça kolaydır! Keratin yağı yazın güneş ışığının, kışın karın ve rüzgarın olumsuz etkilerinden ve atmosferden yayılan alfa ve gama ışınlarından saçınızı korur. Önlem amaçlı yazın ve kışın başınızı bir şapka veya başlık ile örtün. Sert ve açık hava koşullarına maruz kaldıktan sonra birkaç saatinizi harcadıktan sonra saçlarınızı her zamankinden daha sık nemli haline getirmelisiniz.

7.Saçlarınızı Kimyasallarla Kaplama

Saç boyaları, rahatlatıcılar ve permalar aşırı kuruyan saçlarda bir rol oynayabilir. Bu proseslerde bulunan kimyasallar, iplerinizin kırılmasına, kurumasına ve sert kimyasallara maruz kalmamış doğal saçlardan çok daha zayıf olmasına neden olabilir.

NOT: Gerektiği kadar nem muhafaza etmek için olabildiğince doğal kalmaya çalışın. Doğal ürünlerin sizin için de işe yaramadığını anlarsanız, yukarıda bahsedilen kuru saç kürlerini takip ettiğinizden emin olun: saçları her gün yıkayın ve bol su için. Artık kuru ve mat saçlar geride kalacak yerini parlak ve ipeksi saçlara bırakacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim