200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kuru Şampuan

Kuru Şampuan

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza,  kuru şampuan nedir? Kuru şampuan ne işe yarar? Kuru şampuan zararlımıdır?  Kuru şampuan kullanıcı yorumları nelerdir? Gibi sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Güzel, bakımlı, sağlıklı ve gür saçlar güzelliğimizin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Sağlıklı saçlar için uzmanlar saçlarınızı haftada en fazla 2 veya 3 defa yıkamanızı önermektedir. Saçları aşırı sıklıkla yıkamak saç derisinde bulunan koruyucu bakterileri yok ederek dökülmelere neden olmaktadır. Bu yüzden saç sağlığına özen gösteren ve saç dökülme problemi yaşayan kişiler saçlarını sık yıkamaktan kaçınmaktadır.

Fakat çevresel faktörler, iş temposu, çalışma performansı gibi durumlar saçımızı kirletmekte olup saç yıkama ihtiyacı doğmasına sebep olmaktadır. Hergün saçını yıkamaya vakti olmayan ama ihtiyacı olan insanların yardımına kuru şampuan yetişmektedir.

Kuru Şampuan Nedir? Ne işe Yarar?

Kuru şampuan duş alma imkanınız olmayan festival ve kamp ortamlarında ve saçınızı yıkmaya üşenmişseniz veya vaktiniz yoksa temiz görünmek ve güzel kokan saçlara sahip olmak için kullanılan bir üründür. Gün ortasında saçlarınızda oluşan yağlanma, kirlilik gibi durumlarda kullanabileceğiniz kuru şampuan yeni duştan çıkmış etkisi vermektedir.

kuru şampuan

Saçlarınızı gün aşırı yıkamak saçlarınıza zarar verebilir. Bu yüzden saçlarınızı haftada en fazla 2 defa yıkamak gerekmektedir. Bu süreçte saçlarınız aşırı yağlanma bir birine yapışık gibi çirkin bir görüntü oluşabilir. Bu yüzden insanlar bu geçiş sürecinde kuru şampuan kullanmaktadırlar.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Sık duş almak istemeyen ya da duş alma imkanı olmayan kişiler kolaylık sağlayan kuru şampuan kullanımı da oldukça basit. Kuru şampuan genel olarak sprey şeklinde satılmakta ve pudramsı bir yapısı bulunmaktadır. Kuru şampuanı saçınıza ve saç derinize sıkıyorsunuz. İki ile 3 dakika bekliyorsunuz. Daha sonra saçınızı tarıyorsunuz. Bu uygulamada saçınızı taramanız ve bu maddeden arındırmanız gerekmektedir.

Kuru şampuanı saç diplerine nüfuz ettiğinde saç dipleriniz beyaz bir görüntü alabilmektedir. Bu yüzden saç diplerini çok sıkı bir tarama yapmanız gerekiyor ki saçınızdan artıklar çıksın. Yoksa saçınızda çirkin bir görüntü oluşmasına sebep olabilir.

Kuru Şampuan Zararlı Mı?

Yukarıda yazımızdasöylediğimiz gibi kuru şampuanın pudramsı bir yapısı vardır. Kuru şampuanın bu yapıda olması toz ve spreye yada böyle kimyasal içerikli şampuana karşı alerjisi olanların alerjisini tetikleyebilir.

Kuru şampuanı saça ve saç derisine uygulanması sonrası bu maddenin saçtan arındırmak için saçı iyi bir şekilde taramak gerektiriyor. Bu durumda saçlarınızın kopmasına sebep olabiliyor.

kuru şampuan nedir

Ayrıyeten saçınız kıvırcık, tülerik, yada kabarık bir durumda ise bu kuru şampuanı uyguladıktan sonraki yapacağınız tarama uygulamasında zorlanabilirsiniz. Bu durumda ya saçlarınızda kuru şampuan kalıp saçınızda kötü bir görüntüye sebep verecek yada saçlarınız taramak için zorlayarak saçlarınızın dökülmesine sebep vereceksiniz.

Saçlara uygulanan kuru şampuanın kalıntılarını çıkarmak için kullanıcılar genelde fön makinesinden yaralanmaktadır. Ayrıca kuru şampuan uygulaması sonucunda saça şekil vermek için kullanılan fön, maşa, pres gibi yüksek ısılı işlemlere saçımızı maruz bırakırız.

Bu durum sonucunda saçlarımız yıpranmaya hatta saçlarımız yanmaya başlar. yıpranan saçlarda bildiğiniz üzere keratin proteini azalır.

Bu proteinin azalması sonucu saçlar mat, cansız, güçsüz ve en önemlisi sağlıksız bir hal alır. Bu yüzden bakımlı saçlar için saçınıza keratin yüklemek zorundasınız.  Keratin yükleme yaparken piyasada bulunan sahte ürünlere dikkat etmelisiniz. Bu yüzden çift patent sahibi Liquid Keratin ürünleri kullanarak kuru şampuanın açtığı zararları giderebilirsiniz.

 


 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
30 Mayıs 2019
Ya bu kuru şampuanlarda kimyasal çok bulunuyor mu?

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim