200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kuru Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kuru Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

KURU SAÇLARIN BAKIMI NASIL OLMALIDIR?Kuru Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır

 

Bakımı ve onarımı en zor saç tiplerinden biri olan kuru saçlar kadınların en büyük kabusu! Normal saça göre yağ ve nem dengesi daha düşük olan dolayısı ile cansız ve mat duran bu saçların bakımı aslında hiç zor sayılmaz.

Doğru ve düzenli bakım ile saçlarınızı eksiklik yaşadığı nem dengesiyle buluşturarak daha canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda Liquid Keratin ürünleri ve evde yapacağınız kolay saç bakım önerileri ile  kuru saçların bakımı nasıl
olmalıdır sorunuza yanıt sağlamış olacağız.

Kuru saçları ele alacaksak olursak bunları doğuştan kuru olan saçlar ve yıpranmış, yorgun saçlar olarak iki temel sınıfta inceleyebiliriz. Her iki problem ile de başa çıkmak zor değil. Doğru ve düzenli ürün kullanımı sonucu dilediğiniz saçlara kavuşmanız artık hayal değil hanımlar.

Kuru saçlara çözüm bulmanızın yolu öncelikle saçınıza doğal ürünleri düzenli olarak uygulamaktan geçiyor. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz adımları dikkate alıp en kısa sürede istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Liquid Keratin olarak sizlere doğadan gelen bu mucizevi bitkileri kullanılabilir formda sunuyoruz.

Üstelik organik patentli bu ürünlerin 'kuru saça' çözüm olacağı konusunda sizi garanti ediyoruz. Şimdi gelin beraber uygulamanız gereken adımlara bir göz atalım. 

 

Kuru Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?  Kısaca Beş Maddede Özetleyebiliriz;

 

1. Saç diplerinize kaybettiği nem ve yağ dengesini kazanması için, Liquid Keratin Dip Bakım Yağını haftada bir iki defa kullanmak, saçlarınızı daha nemli ve canlı yapacaktır.

 

2. Saç boylarınız kuru olduğu için kırık uçlara oldukça meyillidir. Bunu ortadan kaldırmak için saç boylarınızın da nemli kalması gerekir. Saç boylarınız ve uçlarınız için Liquid Keratin Dip Bakım Yağı kullanmak. Bu ürünü kuru saça uygulamanın dışında alternatif bir çözüm olarak şampuanınızın  içine bir miktar katılarak da kullanabilirsiniz. 

 

3. Kuru saçlarda keratin oranı oldukça düşük seviyede olduğundan saç kendini onarma ve uzatma gibi durumlara elverişli değildir. Bu yüzden saçınıza keratin takviyesi yapmanızda fayda vardır. Bunun için sıvılaştırılmış organik patentli sıvılaştırılmış keratin kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

kuru saçların bakımı

 

4. Saçlarımız tıpkı bedenimiz gibi bazı vitaminlere ve proteinlere ihtiyaç duyar. Nasıl vücudumuz bunların eksikliğinde yaralarımızı onarmıyor, gelişmemizi engelliyorsa saçlarımız da yeterli protein ve vitamin olmaması durumunda sağlığı kaybeder. İşte bu yüzden beslenmemize dikkat edip dengeli ve düzenli beslenerek saçlarımızın kuruluk probleminin önüne geçmiş oluruz.

 

5. Saçlarınızı oldukça yüksek ısılara maruz bırakmak sahip olduğu tüm nemi çöpe atmaktan farksızdır. Saçlarınıza sürekli yüksek sıcaklıkta işlemler yapmaktansa banyodan sonra kendi halinde kurumasına bırakmak, arada bir ısıl işlemle şekillendirmek kuru saçlara çözüm olacak en önemli faaliyetlerdendir. Kuru saçlara evde saç bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için kuru saçlara evde saç bakımı adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu önerileri ve organik ürünleri düzenli ve doğru kullanmanız sonucu aşağıda yer alan sonuçları en kısa sürece saçlarınızda göreceğinizi temin ederiz. kuru

  • Daha nemli, ipeksi saçlar.
  • Daha parlak ve canlı görünüm.
  • Daha kolay tarama ve şekil verme.
  • Daha güçlü, pürüzsüz saçlar.
  • Daha yumuşak ve az kabaran saçlar.
  • Daha az kırılgan ve az kopan saçlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim