Bayanların önem verdikleri konulardan biri de, şüphesiz saç bakımıdır. Bir kısmımızın saçları zayıf, bazılarının sert, bazımızın da kurudur. Kuru saçlar, biz bayanların en istemediği bir durumdur...
Kuru Saçlara Çözüm

Çünkü kuru saçlar hem görünüm olarak canımızı çok sıkar, hem de kırılma ve kopmalara karşı dayanıksızdırlar. Taranmada da zorluk yaşatabilirler. Ne var ki, bundan bir türlü kurtulamayız. Çünkü kuru saçlara sebebiyet veren iki önemli durum vardır.

Bunlardan birincisi, doğuştan gelen saç kuruluğudur.

İkincisi ise, yıpranan ve yorulan saçlardaki kuruluktur.

Her iki durumda da, hiç ümitsizliğe kapılmadan, gayet güzel ve kolay uygulamalarla çözümleri olduğunu unutmayalım. Biz üç kademeli bir bakım ile kesin sonuç alınacağını size garanti edebiliriz.

Kuru saçlar için bakım nasıl yapılır, kısaca üç maddede özetleyebiliriz.

  1. Saç diplerine, ‘’güçlendirici keratin bakım yağını’’ haftada bir iki defa kullanmak,
  2. Saç boylarına ‘’onarıcı keratin bakım yağı’' kullanmak. Bu ürün şampuanın içine katılarak kullanıldığında da, muhteşem faydalar vermektedir.
  3. Sıvılaştırılmış Keratin protein yüklemek. Keratin yüklemesiyle saçlardaki nem hapsolur. Keratin eksikliği giderilir. Saçlar sağlıklı bir durum kazanır.

Her iki çeşit saç kuruması sorunlarında da, bakımın ilk ayağını, keratin yüklemesi yapmak, işin en mantıklı olanıdır. Çünkü keratinler, saçımızda hem nemi hapsetme yeteneği ile istenilen faydayı saylar. Hem de yıpranma sonucunda kaybolan keratinleri, tekrar saça kazandırarak, kırık ve hasarları onararak saçları tekrar önceki sağlığına kavuşturur. Sonuç olarak, kuru saçlar için bakım yapıldığında;

  • Daha nemli, ipeksi saçlar
  • Daha parlak ve canlı görünüm,
  • Daha kolay tarama ve şekil verme,
  • Daha güçlü, pürüzsüz saçlar,
  • Daha yumuşak ve az kabaran saçlar.
  • Daha az kırılgan ve az kopan saçlar, sizin en önemli kazancınız olacaktır
Not: Kuru saçlar için Keratin Kremine aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yorum

destek.png