200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » ince telli

ince telli

Keratin proteinlerinden oluşan saç yapısı oldukça hassastır. Saçın maruz kaldığı kötü hava şartları, boya – açma işlemleri ve ısıyla şekillendirme saçın içeriğinde bulunan doğal keratin yapısını bozar bu da saç kuruluğuna sebep olur.

Mat ve çelimsiz duran kuru saçlar için şampuan  bakımsız bir duruş sergilenmesini sağlar.

Kuru saçın nedenleri arasında saçı sık yıkamak ve saça çok ürün kullanmak gösterilmektedir.

Bunların saçı kurutma sebebi musluk suyunda ki sertliğin saça geçmesi ve neredeyse tüm kuru saçlar için şampuan seçeneklerinin içeriğinde bulunan formaldehit (yapıştırıcıların içerisinde bulunur), SLS ve SLES zararlı kimyasallara saçın maruz kalmasıdır. Bu kimyasallar şampuan içerisinde hiçbir dezenfektan etkiye sahip olmamakla birlikte saçı ve saç derisini kurutma özelliğine sahiptirler.

Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu formülü geliştirilmiş olan Liquid Keratin – Keratin Şampuan kullanılarak " kuru saç " probleminden kısa sürede kurtulmak mümkündür. İçeriği %100 doğal ve organik olan, saf keratin proteinlerinin bitkisel yağlarla en etkili şekilde harmanlamış Liquid Keratin – Keratin Şampuan yüksek teknolojili laboratuarlarda özenle hazırlanmıştır.

KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR NEYE İHTİYAÇ DUYARLAR?

Saçın kuru ve yıpranmış olması yapısında ki saf keratin proteinlerinin zarar gördüğünü gösterir.

Kuru ve yıpranmış saçın saf keratin yüklemesine ve nem dengesinin yenilenmesine ihtiyacı vardır.

Yıpranması kolay olan kuru saça doğal bitkisel yağlarla bakım yapılmalı ve kaybettiği nem geri kazandırılmalıdır. Kuru ve yıpranmış saça içeriğinde saç ve saç derisi için zararlı kimyasallar bulunan bakım ürünleri kullanıldığında saç onarılmaz, düzenli kullanımda ise yıpranma ve kuruluk oranı artar.

Kuru saçlar için şampuan tercih edilirken içeriğinin doğal ve organik olmasına dikkat edilmelidir ki kuru ve yıpranmış saçın bakımı, iyileşmesi gerçekleşsin. Liquid Keratin ürünleri set halinde kullanıldığında saça dipten uca nem kazandırır, kuruluğu giderir. İçeriğinde ki saf keratin proteinleri saç uçlarında ki kırıklara yapışır ve kaynak görevi görür.

KURU SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Saçtaki kuruluğu gidermenin en etkili ve güvenilir yolu doğal bakım ürünlerine yönelmektir. Bunun sebebi saçta ve saç derisinde oluşan kuruluğa kimyasal içerikli ürünlerin sebebiyet vermesidir. Piyasada birçok kuru saçlar için şampuan seçeneği bulunmaktadır. Saç için faydalı olanı ise içeriğinin doğal bitkisel ürünlerden oluşması ve organik olmasıdır.

Saç boyası ve açıcı kullanmamak, saça ısı vererek şekillendirme işlemi uygulamamak, saça doğal yağ maskeleri yapmak kuru saçlar için öneriler arasında yer alır. Ancak saçın yıkandığı suyun setliği, gün içinde saçın maruz kaldığı kirli hava dahi saçı kurutmaktadır.

Liquid Keratin ürünleri düzenli ve kullanım şekline uygun olarak uygulandığı takdirde saçın kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırır. Saç diplerinde ki gözeneleri açarak yeni saçların çıkmasını destekler, saç uzama hızını 3 kata kadar arttırır.

kuru saçlar için şampuan

Kuru saçlar için özel olarak hazırlanan Liquid Keratin – Kuru Mat Sert Saç Seti içeriğinde bulunan saf keratin proteinleri ile saçtaki yıpranmış bölgeleri tespit ederek onarır. Saça uygulanacak yeni işlemlere karşı da saç tellerine koruma sağlayarak bir kalkan görevi görür.

KURU SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÖNERİLERİ

Piyasada bulunan birçok sıradan şampuan içeriğinde saçı kurutan kimyasalları bulundurmaktadır. Kuru saçlar için şampuan özel olarak alındığında dahi aynı kimyasal içeriklerin bulunduğu görülmektedir. Saç için oldukça zararlı olan bu kimyasalları içeren şampuanlar saç kuruluğuna, saç dökülmesine ve saç uzamasının yavaşlamasına sebep olmaktadır.

Doğal içerikli ürünler saç tellerini ve saç derisini besler. Saç için oldukça faydalı olan argan ve avokado yağları saçın sağlıklı uzamasını sağlar ve saçta oluşan kuruluğa iyi gelir.  Ancak saçın onarılması saf keratin proteinlerinin saça yüklenmesi ile mümkün olmaktadır.

"Kuru saçlar için şampuan önerileri" arasında %100 organik ve doğal içeriğe sahip olan Liquid Keratin – Sülfatsız Şampuan içeriğinde bulunan saf keratin proteinleri ile kuru saçlarda daha sık görünen kırılma sorununu ortadan kaldırır ve yıpranmış saçları iyileştirir. Saça iyi gelen argan, avokado ve Hindistan cevizi yağlarını da formülünde bulunduran Sülfatsız Şampuan, kuru saçlar ve tüm saç tipleri için en iyi seçenektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim