200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kuru Saç İçin Doğru Şampuan

Kuru Saç İçin Doğru Şampuan

İlk boyattığımız anda nasıl parlak ve bakımlı görünüyordu. Gittikçe matlaştı saçlarımız ama nedeni boyama zamanının gelmesi mi saçlarımızın kuruması mı?

Saçlarımızın boya sonrası nemini kaybetmesi ve keratin yapısının bozulması saçlarımızı kurutur ve matlaştırır.

İşte bu yazıda kuru saç için doğru şampuan nasıl olmalı bunu anlatmaya çalışacağız. Saçlar içsel ve dışsal pek çok etkenlerle kuruyup matlaşır. Saçın kurumasının en büyük sebebi kimyasallardır. 

Kimyasallar kullandığımız saç bakım ürünleri ile de yaptırdığımız formaldehit içerikli kimyasal işlemlerle de saçımıza etki edebilir. Kuru saç için doğru şampuan haricinde bir sıradan şampuan kullanmak saçı kurutur. Sıradan şampuanların içerisinde bulunan tuz ve sülfat şampuanların köpürmesini sağlar.

Çok köpüren şampuanlar daha detaylı temizleme yapıyormuş gibi bir bilgi toplumsal hafızada mevcut.

Ancak doğal yağlar içeren şampuanlar daha sağlıklı temizleme yapar ve kimyasal içermediği için de az köpürür. Kuru saç için doğru şampuan kesinlikle tuzsuz ve sülfatsız olmalıdır.Kuru saç için doğru şampuan

Kuru saç için doğru şampuan nemi saça hapseder cinsten keratin içerikli ve tamamen doğal olmalıdır. Keratin yapısını beslemeyen şampuanlar uzama sağlayabilir kuru saçlarda belki ama parlaklık konusuna biz çözüm üretemezler.

Yalnız bu tuzsuz şampuan ve saç bakım ürünlerini kullanmak ile olmaz saçımızın yüksek ısılı kurutma ve şekillendirme işlemlerinden de uzak kalması gerekir.

Kuru saç için doğru şampuan kullanımı tek başına saçın keratin yapısını tekrar onarmasına yardımcı değildir.

Kuru saçları nemlendirmek için hindistancevizi yağı, zeytinyağı, hintyağı gibi doğal yağlar da kullanılabilir. “Liquid Keratin- Tuzsuz Şampuan” gibi saf formüllü şampuanlar kuru saç için doğru şampuan kategorisinde sayılabilir.

 

Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuanı (350ML) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Hande Karaman
12 Eylül 2022
kuru saçlarım için hem şampuanı hem de yağlarını kullandım saçlarımı parlattı çok memnun kaldım

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim