200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Köpüksüz Şampuan Nedir?

Köpüksüz Şampuan Nedir?

Köpüksüz şampuan nedir başlığını attığımız bu makalemizde neden köpüksüz şampuanı tercih etmeliyiz, eğer köpüklü şampuan kullanırsak, saçlarımıza ne gibi zararları dokunabilir, bütün bunları kısaca irdelemeye çalışacağız. Hep birlikte köpüksüz şampuan nedir sorusunun yanıtını makalemizi sonuna kadar okuyup cevabını aldıktan sonra, saçlarımız için de radikal değişimler söz konusu olabilir.

Keratin ismini verdiğimiz madde saçlarımız için bir hammadde niteliğinde olan en önemli proteindir. Dolayısıyla saçlarımızda bulunan keratin hammaddesine herhangi bir zarar geldiğinde saçlarımız da bize küsebilir. Küsebilir derken matlaşmasını, kırılmasını, kopmasını, güçsüzleşmesini, cansızlaşmasını, dökülmesini yani daha kısa ifadeyle perişan bir hale bürünmesini kastetmek istedik.

Peki saçlarımızda %72 oranında bulunan keratin proteinlerine neler zarar vermektedir, madde madde sıralayalım.

  1. Hava kirliliği, kirli su, yağmur, rüzgar, fırtına gibi çevresel faktörler,
  2. Röfle, fön, perma, platin, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  3. Dengesiz beslenmeye dayalı bünyenin vitamin, mineral, protein ihtiyacı,
  4. Stres, sigara, hormonal bozukluklar vb.
  5. Formaldehit, tuz, paraben, sülfat, SLS gibi kimyasal maddeler içeren saç bakım ürünleri.

İşte saydığımız tüm bu sebepler nedeniyle saçlarımızın özünde bulunan keratin proteinleri zarar görüp, oranında düşüler gözlenir. Bunların neticesinde de saçlarımız kırık, kopuk, mat, cansız görünümler alarak, sağlıksız saç semptomlarıyla karşı karşıya kalır.  Köpüksüz şampuan nedir demiştik; dikkat edeceğimiz üzere son maddede şampuanların köpürmesinde özellikle etkili olan formaldehit, tuz, paraben, sülfat, SLS gibi kimyasal maddelerden bahsettik.

İşte bu kimyasal maddeler şampuanların köpürmesinde özellikle etkili olduğu gibi aynı zamanda saçlarımızda bulunan keratin proteinlerinin yapısını bozarak, ilerleyen safhalarda dökülmelere kadar gidebilecek, kalıcı hasarlar bırakabilirler.

Üstüne üstlük yukarıda bahsetmiş olduğumuz formaldehit zehirli bir gaz olup kanserojen etkiler taşımaktadır. Bu sebeplerden ötürü köpüksüz şampuan nedir sorusuna kâfi bir yanıt verdik ama bir de hangi ürünü kullanmalıyız ona bakalım.

Uzman dermatologlarca ve saç uzmanlarınca şiddetle tavsiye edilen Liquid Keratin şampuan, aklınızdaki köpüksüz şampuan nedir sorusunu, saçlarınızı mucizevi görünümlere kavuşturacak yegane ürünlerden birisidir.

Sizler de %100 doğal Liquid Keratin şampuan ürününden yakın zamanda tedarik ederek, saçlarınızda bıraktığı parlaklık, canlılık ve güçlülüğe şahit olabilirsiniz.

Köpüksüz şampuan nedir sorusunu makalemizde yanıtlamaya çalıştık, Liquid Keratin’le en güzel saçlar sizlerin olsun.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim