SAÇ DERİSİ KURULUĞU VE KEPEKLENME

SAÇ DERİSİ KURULUĞU  VE KEPEKLENME

Saç derisinde kuruluk, kaşıntı, pullanma yaşıyorsanız kepekten şüphelenebilirsiniz. Ancak  kuru kafa derisi belirtisi olabilir.  Cildiniz çok az neme sahip olduğunda kuru kafa derinizdeki cilt tahriş olur ve pul pul dökülmeler yaşanır.

 

 

 

 

 

 

saç derimiz keratinosit adında bir dış tabaka tarafından korunmaktadır. Zamanla saç derisinin koruyan bu katman zarar görerek saç derisini koruyamaz ve nem dengesini sağlayamaz hale gelir. Saç derisi kuruluğu ve saçlarda kaşıntı, pullanma, kepek gibi sorunlar oluşmaya başlar.

“Kuru saç derisi” kepek oluşumuna meyillidir. Bu durum zamanla kaşıntı ve bir takım rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir. Hatta saçların dökülmesine bile sebep olabilir. Bu nedenle saç derisinin nem dengesini sağlamak gerekir.

Saç derisi kuruluğu ve kepeklenme problemlerine karşı saçınızın nem dengesini kazandırmak için saçlarınıza bakım yapmak zorundasınız.  Sarımsak yağı, Hindistan cevizi yağı, çam terebentin, papatya yağı, çay ağacı gibi saç dostu yağlarla  saç deriniz başta olmak üzere  yağlanma, kaşıntı, kepek, kızarıklık, pullanma, saç derisinde kuruluk gibi problemlere karşı oldukça etkilidir. Sizin için özel formüllerle organik olarak hazırlanmış Liquid keratin Dip Bakım Yağı İle saç derisindeki nem oranını dengeleyerek saç derisi kuruluğunu gidermede oldukça etkilidir.

 

 

 

 

Kuru saç derisi problemlerine karşı daha kalıcı bir çözüm almak istiyorsanız, Liquid keratin Kuru mat sert saç seti kullanmanızı tavsiye ederiz. Kuru, mat ,sert, saç seti saç derisi kuruluğu gidererek saç yapınızı yeniden yapılandırıp ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır