200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kırık Saçlara Çözüm Önerileri

Kırık Saçlara Çözüm Önerileri

Kırık Saçlara çözüm genelde saçın her bölgesinde olabildiği gibi çoğunlukla saç uçlarındaki kırıklar, olarak kendini belirgin bir şekilde gösterir.

Yapılan araştırmalar kırıkların artmasına birçok sebep olabildiğini göstermektedir. İnsanın kendi vücut bünyesi, saçın kendi karakteristik özelliği, kullanılan sağlıksız saçKırık Saçlara Çözüm Önerileri ürünleri, çevresel faktörlerden kirli hava, radyasyon,

Ayrıca, saçlarda kırıklar oluşmasında etkisi olduğu düşünülen, saçlara sürekli düzleşt

irme işlemi uygulanması, sıcak fön ve sıcak maşa ve baskı işlemlerinin yapılması gösterilebilir. Bu nedenle siz değerli okuyucularımıza kırık saçlara çözüm önerileri hakkında bilgiler vereceğiz.

İkinci olarak, genellikle ''saç uçlarındaki kırıklar'', ayrışmalar, çatallaşmalar veya yarıklar dediğimiz saç uçlarında püskülleşme tarzı bir durum söz konusudur ki, bu da bayanların en çok canını sıkan durumların en başında gelmektedir. 

Saç kırıkları ile saç uçlarının çatallaşması birbirinden çok farklı durumlardır. Bazı bayanlarda sadece biri görüldüğü gibi, bazılarında her ikisi de aynı anda çok rahatsız edici olabilmektedir.

Üçüncü olarak ise, saç pullarında meydana gelen bozulmalardır. Bu tür bir sorunda, saç pulları bir balık pulu

 

Bu durumda saçların dolaşması artar, kolay taranma olmaz, saçlarda kabarma ve elektriklenme insanı Ayrıca kabaran saçları tarama esnasında birbirine dolaşan saçın çabuk kopmasına sebep olabilmektedirler. sürekli rahatsız eder.​

 

İşte bu üç sebep, en başta saçların hızlı uzamasının önüne geçiyor. Saç uçlarında püskülleşmenin giderilmesi için mecburen saç  uçları makasla alınıyor. Kopmalar ise, saç uzaması süreci tamamlanmadan, koparak yeteri kadar uzamasını engelliyor.

Saç pullarının zarar görmesi ise, saçın gücünün kaybolmasına, incelmesine, dolaşarak kolay kopmasına sebep olabilmektedir. Saçın doğal uzaması tamamlanamadan, kopması gerçekleşir ve saçlar dengesiz bir uzama görüntüsü verirler. Bu yüzden sağlıklı, canlı saçlara sahip olmanın yolu Liquid Keratin saç kırıklarına çözüm ürünlerinden geçiyor.

Bu tür problemlerin birçok nedeni olsa da, genelde en ciddi sebep, saçlara yapılan boya, röfle, oryal ve düzleştirme, fön, maşa, baskı gibi kimyasal ve sıcak işlemlerdir. Uzun zamanda saçlarımızın sağlıklı konuma geçmesini istiyorsak, saçı yıpratan işlemleri mutlaka ya terk etmek veya "saç kırıklarına çözüm" yolu bulmak zorundayız. 

Yok, bunlardan hiçbirini yapamayacak durumda iseniz, yapacağınız en önemli iş, saçınıza profesyonelce bir bakım, onarım ve koruma amaçlı düzenli bir saç bakımı programı uygulamaktır. Saç bakımı ve onarımı deyince aklınıza iki değişik durum gelsin. Biri bakım ve koruma, diğeri ise onarım.

 

 

Siz o kabukları ve yarıkları çeşitli maske ve saç bakım kürleriyle geri getiremezsiniz. Ancak öncesinde tedbir almanız lazımdı. Aynen önceden ağacın vernik veya boya ile korunmaya alınması gibi düşünebiliriz. Şimdi dünyada keratin denilen bir madde var. İşte kırık ve çatal uçlu saçları ve pulları zarar görmüş saçları, sürüldüğünde anında dolgu ve kaynak yaparak onarıyor. Adeta mucize gibi bir madde diyebiliriz.

Peki, keratin bu işi nasıl başarıyor diye sorarsanız; saç kırıklarına çözüm sunuyor sıvı keratinler tıpkı demire yapılan demir kaynak, ya da sıvası düşen duvara sıva yapmak gibi, keratin eksilmesi yaşayan saçlara, keratinlerle dolgu ve kaynak yapılıyor.

Saçın ana yapısıyla tam uyum sağlıyor ve saçta devamlı kalarak, tekrar tekrar saç bakımı yapmanıza gerek kalmıyor.

Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Düzelir? Kırık Saçlara Çözüm

Birçok dünya markası firmalar, ürettikleri saç bakım ürünlerinin ''kırık saçlara çözüm'' olabilmesi için, sürekli kullanılmasını zorunlu şart olarak öne sürüyorlar.  Çünkü içerikleri sentetik ve kimyasal maddelerden oluşuyor. Oysa doğal keratin kaplama işleminden sonra, saçınıza sürekli keratin kaplama veya keratin saç bakımı yapmak zorunda olmadığınız gibi, en iyi saç kremi ve en iyi saç maskesi kullanımına gerek kalmıyor.

İşte, bir kırık saç bakım ve onarım ürünü ancak bu kadar güzel  olur, bu kadar insana faydalı olabilir.

Bir dikkat etmeniz gereken konu, kırık saçlara çözüm için alacağınız üründe doğal keratin içermesi.

Yani çeşitli sentetik ve kimyasal içeren keratin ürünleri kullanmamak. Bu bakımdan size liquit keratin ürünlerini rahatlıkla önerebiliriz güvenle kullanabilir ve kesin sonuç alabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Tuğba Erdem
08 Aralık 2018
Sürekli kırık saçlara çözüm aradım uçlardan kestirdim kırık aldırma yaptırdım ama olmuyor gerçek çözüm ararken yazınız ile karşılaştım okuduktan sonra hemen ürünleriniz inceledim ama karar veremediğim için sizinle konuştum onarıcı fullönerildi kullanmaya başladım saçlarımda farkı hissediyorum sonuçlar hakkında ilgileniyor olmanız da çok güzel siparişten sonra bile her konuda yardımcı olmanız da iyi hissettiriyor.

Alışveriş Sepetim