KERATİNLİ ŞAMPUAN

KERATİNLİ ŞAMPUAN

 

Antroposen(Yeni İnsan) Çağı ismi verilen bu çağda, artık saçlarımız çok daha fazla yıpranıp, mat, güçsüz, cansız görünümler alıyor, hatta dökülmeler gözleniyor. Can sıkıcı olan bu durumlar karşısında da imdadımızı keratinli şampuan ürünlerinin yetişeceğini düşünüyoruz. Peki keratinli şampuan ürünlerini seçmek ne kadar doğru ya da seçmemiz gereken keratinli şampuan ürünü hangisi, gelin birlikte makalemizi sonuna kadar okuyalım.

 

Seneler önce Amerika’nın California eyaletinde bulunan bir üniversitenin laboratuvarlarında yapılan saç anatomisi çalışmalarında, keratinin saçların anatomisinde %72 düzeyinde bulunduğu bilim insanlarınca ispatlanmıştır. Bu bağlamda saçlarımızın keratinli şampuananatomisindeki keratin düzeyi herhangi bir dalgalanmadan dolayı düşüşe geçerse saçlarımızda kırılabilir, kopabilir, matlaşabilir, dökülebilir. Peki nedir bu keratin düzeyini düşüşe geçiren etmenler, madde madde göz atalım.

 

  • Ani mevsimsel değişiklikler, rüzgar, fırtına, hava kirliliği, su kirliği gibi doğaya bağlı etmenler,
  • Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  • Düzensin beslenmekten kaynaklı bünyenin ihtiyaç hissettiği vitamin, mineral, protein eksiklikleri,
  • Stres, yorgunluk, hormonal bozukluklar, sigara vs. gibi psikolojik ve fizyolojik faktörler,
  • SLS, SLES, paraben, tuz, formaldehit, boya gibi kimyasal maddeler içeren saç bakım ürünleri.

 

Yukarıda bahsettiğimiz tüm faktörler sebebiyle saçlarımızın anatomisinde bulunan keratin düzeyi düşüşe geçer ve saçlarımız da kırık, kopuk, mat bir hal alır, dökülmeye başlar. Moralimizi dip yapan bu durumlar karşısında da keratinli şampuan ürünlerini tercih etmek en doğru yollardan biri olacaktır fakat %100 doğal keratinli şampuan ürünlerini tercih ettiğimiz takdirde doğru olacaktır. Çünkü gerek kozmetik saç bakım sektörü olsun, gerekse kuaförler olsun, piyasada bulunan keratinli şampuan ürünlerinin hemen hemen hepsi SLS, SLES, paraben, tuz, formaldehit, boya gibi kimyasal maddeler ihtiva ettiklerinden ötürü saçlarımızın anatomisini onarmak yerine, büyük hasarlar bırakabilirler.

 

Keratinli şampuan dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Liquid Keratin, kullanıcıları için Organik Sertifikası alarak ürünlerinin %100 doğal, saf, organik olduğunu kanıtlamıştır. Hem uzman dermatologların hem de saç uzmanlarının şiddetle tavsiye ettiği Liquid Keratin – Keratinli şampuan ürünlerini sizler de yakın zamanda sipariş vererek, saçlarınızda bırakacağı mucizevi etkilere şahit olabilirsiniz.

Liquid Keratin’le en güzel saçlar sizlerin olsun…

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır