200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Yükleme

Keratin Yükleme

Keratin, günden güne popülerliğini arttırmakla birlikte saçlar için önemi de gitgide anlaşılmaktadır. Keratinin öneminin giderek yaygınlaşması ise keratin içerikli yüzlerce çeşit ürünün sahalara çıkmasına neden oluyor.

Bu ürünler genel itibariyle keratin yükleme adında piyasaya sunuluyor.

Fakat kozmetik sektöründe bulunan bu ürünlerin hemen hemen hepsi paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, formaldehit, SLS, SLES  gibi kimyasal maddelerle formülize edildiklerinden dolayı saçlardaki yıpranmayı gidererek onarmak yerine dökülmelere kadar gidebilecek problemlere yol açabilmektedirler.

Üstüne üstlük bu ürünler kimyasal maddelerle formülize edilmekle kalmayıp yapay keratin de içermektedirler.

Tüm bunlardan dolayı saçlara keratin yükleme kararı alındığında ürün tercihi yaparken %100 doğal olduğuna emin olunmalı.

Keratin, saçlar için adeta yaşamsal özellikler taşıyan bir yapıtaşıdır. Çünkü keratin, saçların öz yapısında %73 gibi yüksek düzeylerde barınan en önemli besleyici proteindir.

Bununla birlikte 18 aminoasitin birbirleriyle bağ kurarak oluşturduğu keratin proteini saçlar için hammaddedir.

Saçlar için ciddi derecede önem ihtiva eden keratin proteinlerine içsel ve ya dışsal sebeplerden dolayı hasar gelirse, saçlar bu hasardan payını alarak cansız, güçsüz, kırık, kopuk, kuru, sert, mat, tülerik, tiftikli görünümlere bürünecektir.

İşte bu tür saç problemleri karşısında saçların daha da yıpranmasına engel olup onarılmasını sağlamak için keratin yüklemesi uygulamak gerekiyor.

Öncelikle saçlar için ciddi önem ifade eden keratinlere hasar vererek, saçların yıpranmasına neden olan başlıca faktörlere göz gezdirmekte fayda var.

Isıl/kimyasal saç bakım işlemleri, (Fön, maşa, pres, düzleştirme, röfle, perma, platin, ombre, oryal, balyaj, boyama vs.)

Kimyasal maddelerle (Sülfat, tuz, alkol, silikon, formaldehit, SLS, SLES vs.) formülize edilmiş saç bakım ürünleri,

Çevresel faktörler. (Hava ve su kirliliği, yağmur, rüzgar, ani mevsim değişiklikleri vs.)

 

keratin yükleme

Saç Botooksu Keratin Yükleme Setimize Görsele Tıklayabilirsiniz.

 

Tüm bu faktörler karşısında kolayca yıpranabilen saçlar mat, kırık, kuru, kopuk, cansız, güçsüz, sert görünümler almaktadır. Yıpranan saçlar karşısında saçlara uygulanacak olan keratin yükleme saçları eski sağlıklı haline kısa süre içerisinde ulaştıracaktır.

Zorlu test süreçlerini başarıyla geçerek elde ettiği Organik Sertifikasıyla %100 doğal olduğunu kanıtlayan Liquid Keratin – Keratin Yükleme Seti1 sahibi olduğu ulusal ve uluslararası patentlerle keratin yükleme alanında en iyilerden biri olduğunu göstermektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Ayşe Çetintürk
12 Eylül 2022
Gerçekten fiyatına değer ürünler kuaföre keratin yaptırmama gerek kalmadı diyebilirim

AYSU ULU
29 Temmuz 2021
Hemen hemen her kadın gibi benim için de saçlarımın sağlıklı ve güzel görünmesi çok önemli. Yapilan işlemler sonucu saçlarım yıprandı ve yandı. Liquid keratin saç botox serisini kullandım. Saçlarım eski gibi sağlıklı ve parlak. Çok teşekkür ediyorum ve ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum. Maliyet yüksek olsa da gerçekten değer.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim