Bayanlarda saç uzaması genlere bağlı olarak ayda ortalama bir iki cm arasında değişiklik göstermektedir. Saç uzaması için uzmanlar tarafından dahi önerilen yöntemlerden bir tanesi keratin yağı olmaktadır. Keratin yağları saç uzaması konusunda oldukça etkili olan yöntemlerden biri olmaktadır.
Keratin Yağı Saç Uzatırmı
Keratin Yağı Saç Uzatır mı ?

Keratin asıl olarak insan vücutlarının bazı bölgelerinde bulunan proteinlerin ismi olmaktadır. Saçların esnek yapısının ana nedeni olan keratin, saçlarda kırılmaların ortadan kalkmasını sağlarken hızlı uzaması konusunda önemli olmaktadır. Eğer bireylerin saçlarında kırılmalar ya da dökülmeler meydana geliyorsa bunun asıl nedeni bedenlerde azalan keratin proteininden olmaktadır. Böyle anlar için dışarıdan ek olarak alınan protein insanların saçlarındaki kırıkların onarılmasını ve kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Saçların yapısında bulunan keratin proteinin asıl azalma nedeni sık boyamalar ya da saçlara elektrik ve ısı ile verilen şekillendirmeler olmaktadır. Saçların yapısını doğrudan bozarken proteinlerin azalmasına neden olur. Böyle anlarda saçların uzaması yavaşlar ve ilerleyen zamanlarda tamamen durur. Buna önlem olarak dışarıdan ek takviye olarak keratin yağlarının alınması gerekir. Keratin yağları alınırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi alınan ürünün kaliteli olmasına dikkat etmek olmalıdır. Her marka saç tiplerine göre uyum sağlayamayabilir. Bunun için de alınan ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Liquid Keratin Yağı Kullanımı

Keratin yağları saçların uzamasında bire bir etkili olan yöntemlerden  biri olmasından dolayı kullanımına da özen gösterilmelidir. İlk kullanıldığı anlardan itibaren saçların kırıklarını onarmaya başlayacak ve dökülmelere engel olacaktır. Fakat bunu kısa süre içerisinde bırakmak yerine uzun süreli kullanmaya devam etmekte fayda var. Haftada iki kez kullanımı saçlar için bir hayli etkili olacaktır. Yağların faydaları arasında sadece saçların kırıklarını onarmak ve hızlı uzamasını sağlamak yoktur. Düzgün kullanımları yapıldıktan sonra saçlara şekil vermek konusunda da etkili olacaktır. Keratin yağı uygulaması;

  1. Yağlar saçlara uygulanmadan önce saçların bir güzel temizlenmesi gerekir.
  2. Tamamen temizlenen saçların diplerinden itibaren yağ yedirilerek sürülmesi sağlanır.
  3. Saçlara sürülen yağlar 2-10 saat arasında saçta kalmalıdır.
  4. Artık saçlar  yağı tamamen emdikten sonra bir güzel durulanır.
  5. Bu işlem haftada bir veya iki defa uygulanabilir.

Saçların uzaması için bu kadar önemli olan işlemleri yapmak gerçekten oldukça faydalı olacaktır. En ufak zararlı etkisi de yoktur. Saç diplerinde ya da derilerinde oluşan sağlık sorunlarını yok ederken hızlı uzaması konusunda önemli derecede etkisi olacaktır. Saçların pürüzlü ya da sert olmasını ortadan kaldıracaktır. Bu sayede yumuşak ve düz saçlar yerini almış olacaktır.

Hızlı saç uzatan keratin yağı için resme tıklayınız.

Yorum

destek.png