200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Keratin proteini saçın %90'ından sorumluyken, diğer % 10'u normal saçtaki nemden oluşur. Nem ise saça yumuşaklığını, esnekliğini, yönetilebilirliğini ve elastikiyetini veren; saçların uzamasını sağlayan şeydir.

Keratin, saç uzatma için oldukça önemli bir proteindir. Zira, saçlar hasar gördüğü zaman en fazla hasara maruz kalan yapı keratindir. Bu nedenle, sağlıklı saçlara sahip olmada ve saç uzatma teknikleri arasında keratin bakımı en etkili yöntemdir. Saçların yıpranmasını engelleyerek ve onlara dayanıklılık sağlayan keratin nedir, keratin saç uzatır mı, evde keratin bakımı mümkün müdür, gelin beraber bakalım.

Keratin Nedir?

Keratin terimi, lifli yapılar için olan bir protein grubunun tamamını ifade etmek için kullanılır. Keratin molekülleri, lifleri oluşturmak için demetler halinde bir araya gelir. Bu demetler sert ve çözünmezdir. Memelilerde, amfibilerde, kuşlarda ve sürüngenlerde bulunan çok güçlü dokuları oluşturmak için bir araya gelirler. Keratinizasyonun oluşturduğu doku kadar güçlü olabilecek madde ise kitindir. Kitin de bir protein çeşididir ve tırnaklarda, ciltte, saçta bulunur.

Keratinin Saçlara Etkisi

Bir protein olan keratin saçlarda hâlihazırda bulunur. Saç kütikülünün çatlaklarını doldurarak kuru, çatlamış veya hasar görmüş saçlara yardımcı olur. Geçirgen olmayan bir madde olduğundan hücreler üzerinde koruyucu bir katman rolü oynar. Hasar görmüş ve zayıflamış saçlar için keratin temel alınarak oluşturulmuş birçok saç bakımı yöntemi vardır. Kimyasallar ve yüksek ısı yüzünden zarar gören saçlar keratin bakımı sayesinde eski güç ve canlılığına kavuşabilir.

Proteinli Besinler Tüketmek Saçların Güçlenmesine Yardımcı Olur mu?

Keratin kısa saç için de çözümdür, çünkü saçı onardığı gibi ona güç vererek sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Yazının başında belirttiğimiz gibi keratin, aslında bir protein türüdür. Bu da saçlarınızın sağlıklı olması, güçlü ve hızlı uzaması için proteine ihtiyacınız var demektir. Dolayısıyla, diyetinize kaliteli proteinler ekleyerek yaptırdığınız keratin bakıma destek olacak ve saçlarınızın daha gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Fazla protein tüketmek yeni çıkan saçların daha hızlı uzamasını sağlar ve onları besler. Fakat gerekli vitaminler, mineraller ve diğer besin maddeleri yeteri kadar tüketilmiyorsa protein tek başına bir çözüm sunmayacaktır. Kısacası, dengeli beslenme alışkanlığına sahip olmak işin anahtarıdır.  

Basit Saç Uzatma Teknikleri

Farklı bir saç fırçası kullanmak, saç kurutma makinesinin ısısını ayarlamak ve hatta ipek bir yastık kılıfı üzerinde uyumak gibi kolay adımlar saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlayacak aşağıdaki 3 yönteme bir şans verebilirsiniz:

1)Saç Masajı

Saçlara masaj yaparak saç kökleri uyarılabilir ve bu da saçların daha hızlı uzamasına katkı sağlayabilir. Saçlara masaj yapmak baştaki kan akışını arttırır, saç köklerini gücünü arttırır ve besinlerin yararlı taraflarının saç köklerine ulaşmasını hızlandırır. Herhangi bir malzeme kullanmadan direkt masaj yapılabilirsiniz, ama daha iyisi, besleyici bir yağ ile masaj yapmaktır. Saçlarınız çok yağlı değilse iki günde bir bile uçucu yağlarla saçınıza ve kafa derinize masaj yapabilirsiniz. Yüzyıllardır kullanılan biberiye ve hindistancevizi yağı saçlarınızı besler ve canlandırır. Saf keratin serum veya keratin yağı, saç masajı için ideal ürünlerdir. Bu ürünler ile yapacağınız masajlar, saçınızı beslerken uzamasına da yardımcı olur.

2) Maske Yapın

Saçların kırılmasını önlemek için yumurta sarısı maskesi deneyebilirsiniz. Ortalama olarak, saç ayda yarım 1cm kadar uzar, ancak bu oranın asıl belirleyicisi saçlara nasıl bakıldığıdır. Uzatma süresinde, saçlar omuzları geçmeden kırılmaya başlarsa, yumurta maskesi kurtarıcınız olabilir. Yumurtalar saç tellerini güçlendiren, besleyen ve iyileştiren proteinlere sahiptir. Hatta içindeki yüksek kükürt içeriği kepek problemini bile engelleyebilir. Maskeyi yapmak için iki yumurta iki yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırılır. Maske doğrudan kuru ve fırçalanmış saça uygulanır ve 30 dakika sonra temizlenir.

3) Hint Yağı Tedavisi

Hint yağı yüzyıllardır saç bakımında kullanılan bitkisel bir yağdır. Aynı zamanda da saç dünyasının bilinmeyen kahramanıdır. Saça faydası pek de bilinmeyen bu doğal yağ, saç derisinde bulunan ve saçların uzamasını engelleyen enfeksiyonları öldürür. Saçtaki nemin korunmasına yardımcı olur. Hint yağı ile yapılacak saç masajı ile sağlıklı ve upuzun saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Keratin Hızlı Saç Uzatan 4'lü Setimize Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
seda sağlam
12 Eylül 2022
saçlarıma denemediğim şey kalmadı en iyi gelen sizin ürünleriniz oldu saçlarımı onardı çevremde ki herkese tavsiye ettim onlarda kullanıp memnun kaldılar

lale akcan
08 Eylül 2022
liqiud kullanmaya başladığımdan beri saçlarım eskisi gibi kırılmıyor düzleştirdiğim halde

Kader Gündoğdu
27 Ağustos 2021
Saçlarımda boya olduğu için uzatırken çok dökülme ya da kırılma oluyordu. Saçlarımı uzatmak için Hızlı saç uzatan setten kullanıyorum ve çok memnunum.

Zeynep Yılmaz
29 Temmuz 2021
Bana göre kırıkların tek sebebi düzleştirici ve maşanın çok sık kullanılması. Kestirmeyi zerre istemiyordum. bir de doğru düzgün ürünler kullanmayınca saç problemleri artmaya başlıyor. Bunların farkına liquid keratinden doğal keratinli şampuan ve krem aldım kırıklarımı çok güzel onardı ve çok beğendin çok çok tavsiye ederim

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim