200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Keratin, saç uzatma için oldukça önemli bir proteindir. Zira, saçlar hasar gördüğü zaman en fazla hasara maruz kalan yapı keratindir. Bu nedenle, özellikle kuruyup incelen saçlar çok çabuk kırılır ve kırılan saçlar asla uzamazlar. Ayrıca saç köklerini ve saç derisini en iyi besleyen ve güçlendiren hiç şüphesiz ki bilimsel deneylerde de ispat edildiği gibi keratin proteğinidir.Zaten saçların %73 den fazlasını bu mucize keratin proteininden oluşmaktadır.

Sağlıklı saçlara sahip olmada ve saç uzatma teknikleri arasında keratin bakımı en etkili yöntemdir. Saçların yıpranmasını engelleyerek ve onlara dayanıklılık sağlayan keratin nedir, keratin saç uzatır mı, evde keratin bakımı mümkün müdür, gelin beraber bakalım.

Keratin Nedir?

Keratin terimi, lifli yapılar için olan bir protein grubunun tamamını ifade etmek için kullanılır. Keratin molekülleri, lifleri oluşturmak için demetler halinde bir araya gelir. Bu demetler sert ve çözünmezdir. Memelilerde, amfibilerde, kuşlarda ve sürüngenlerde bulunan çok güçlü dokuları oluşturmak için bir araya gelirler. Keratinizasyonun oluşturduğu doku kadar güçlü olabilecek madde ise kitindir. Kitin de bir protein çeşididir ve tırnaklarda, ciltte, saçta bulunur.

Keratinin Saçlara Etkisi

Bir protein olan keratin saçlarda hâlihazırda bulunur. Saç kütikülünün çatlaklarını doldurarak kuru, çatlamış veya hasar görmüş saçlara yardımcı olur. Geçirgen olmayan bir madde olduğundan hücreler üzerinde koruyucu bir katman rolü oynar. Hasar görmüş ve zayıflamış saçlar için keratin temel alınarak oluşturulmuş birçok saç bakımı yöntemi vardır. Kimyasallar ve yüksek ısı yüzünden zarar gören saçlar keratin bakımı sayesinde eski güç ve canlılığına kavuşabilir.

Proteinli Besinler Tüketmek Saçların Güçlenmesine Yardımcı Olur mu?

Keratin kısa saç için de çözümdür, çünkü saçı onardığı gibi ona güç vererek sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Yazının başında belirttiğimiz gibi keratin, aslında bir protein türüdür. Bu da saçlarınızın sağlıklı olması, güçlü ve hızlı uzaması için proteine ihtiyacınız var demektir. Dolayısıyla, diyetinize kaliteli proteinler ekleyerek yaptırdığınız keratin bakıma destek olacak ve saçlarınızın daha gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Fazla protein tüketmek yeni çıkan saçların daha hızlı uzamasını sağlar ve onları besler. Fakat gerekli vitaminler, mineraller ve diğer besin maddeleri yeteri kadar tüketilmiyorsa protein tek başına bir çözüm sunmayacaktır. Kısacası, dengeli beslenme alışkanlığına sahip olmak işin anahtarıdır.  

Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? 

Elbette keratin yağı saç uzatır. Çünkü saç köklerini besleyen ve güçlendiren ve saçın ana yapısını oluşturan en etkili protein`,keratin proteinidir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
seda sağlam
12 Eylül 2022
saçlarıma denemediğim şey kalmadı en iyi gelen sizin ürünleriniz oldu saçlarımı onardı çevremde ki herkese tavsiye ettim onlarda kullanıp memnun kaldılar

lale akcan
08 Eylül 2022
liqiud kullanmaya başladığımdan beri saçlarım eskisi gibi kırılmıyor düzleştirdiğim halde

Kader Gündoğdu
27 Ağustos 2021
Saçlarımda boya olduğu için uzatırken çok dökülme ya da kırılma oluyordu. Saçlarımı uzatmak için Hızlı saç uzatan setten kullanıyorum ve çok memnunum.

Zeynep Yılmaz
29 Temmuz 2021
Bana göre kırıkların tek sebebi düzleştirici ve maşanın çok sık kullanılması. Kestirmeyi zerre istemiyordum. bir de doğru düzgün ürünler kullanmayınca saç problemleri artmaya başlıyor. Bunların farkına liquid keratinden doğal keratinli şampuan ve krem aldım kırıklarımı çok güzel onardı ve çok beğendin çok çok tavsiye ederim

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim