Yıpranan saçlar hem kötü bir görünüm sergiler hem de saçların uzamasına engel olur. Saçların yıpranması boyalardan, kullanılan kimyasal maddelerden, saçlara şekil vermek için kullanılan elektronik aletlerden olmaktadır...
Keratin Saç Bakım Maskesi

Böylesine zarar veren durumlar kadınların hayatında da bir hayli önemli olmaktadır. Fakat bu işlemler sırasında saçların en önemli etkisi olan keratin adındaki protein yok olacaktır. Proteinlerin yok olması saçlarda kırıkların olması, dökülmelerin başlaması, uzamanın gecikmesi, tellerin incelmesi, renklerin soluk durması ya da kötü bir görünüm elde edilmesine neden olur. Bunun için saçlara en iyi etkiyi eden keratin saç bakım maskesi kullanılması gerekir. Keratin ile uygulanan bakım sayesinde saçların yapı taşların yüklenmesi ve yıpranmaların azalması da sağlanacaktır.

Katkısız  Keratin Bakım Maskelerinin Faydaları              

Keratinli bakım maskelerinin saçlar için birçok faydası ve yararı da bulunmaktadır. Saç diplerine uygulanan bakım maskeleri ile saçlar bir saat içerisinde oldukça dolgun bir görünüme sahip olabilecektir. Bakım ile saçların sadece dolgunlukları değil parlak görünümleri de dikkatleri çekecektir. Bakımı yapan kişiler gerçekten de bu işi biliyorsa saçların yıkandıktan sonra bile fönlü durmasını sağlayacaktır. Pürüzsüz hale gelen saçlara iki ay boyunca sürekli uygulanacak olması saçlarda kırıkların yok olmasını ve bu sayede hızlı uzaması gibi işlemleri de sunacaktır. Keratin bakımı sırasında saçların kazandığı en büyük özellik elektriklenerek kötü görünüm sağlayan saçların artık elektriklenme gibi durumlarla karşı karşıya kalmayacak olmasıdır.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin saç bakımı erkeklerden ziyade daha çok kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Sadece uzman kişiler tarafından kuaförlerde değil evlerde uygulanması da oldukça rahat olacaktır. İşlemler nerede yapılacak olursa olsun ilk olarak saçların temiz bir şekilde yıkanması gerekir. Temiz saçlara uygulanan bakım işlemleri daha hızlı etki etmesine katkı sağlamaktadır.Keratin saç bakım maskesi için her birine ait farklı şampuanlar bulunur. Her maskeye ait şampuanlar ile saçların yıkanması daha uygun olacaktır. Önerilen; %100 doğal liquid keratin maskesi ile liquid keratin şampuanı beraber kullanılmasıdır. Bu şampuanlar ile yıkandıktan sonra saçların hafif nemli kalması sağlanır. Keratin yüklemesi hafif nemli saçlara yapılırsa daha hızlı etki edecektir. Saçlar maskeli olarak ortalama yirmi dakika beklemesi gerekir. Yirmi dakikanın ardından kurutma makineleri gibi cihazlar ile saçlara ısı verilmesi ve kurutulması gerekir. Normal maskeler her ne kadar durulanarak kurutuluyor olsa bile keratin yüklemesi işlemlerinin tam olarak yapılabilmesi için ortalama olarak iki ya da üç gün saçların yıkanmaması gerekir. Yıkanmayan saçların derilerine maske daha hızlı işleyecek ve saç köklerinin beslenmesine ona göre etki edecektir. Bir maske yapıldıktan sonra etkisi ortalama olarak bir buçuk ya da iki ay arası sürmektedir. Bundan dolayı iki ayda bir tekrar keratin maskesi yapmak saçların uzun süre boyunca sağlıklı durmasına katkı sağlar. Bir senenin sonunda istenilen kalitede saçlar elde edilecektir.

Yorum

destek.png