200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Nedir, Keratin Ne İşe Yarar?

Keratin Nedir, Keratin Ne İşe Yarar?

Keratin, saç, tırnak, diş gibi vücudumuzda bulunan üst deri ürünü olan çok sert ve dayanıklı yapıda olan proteinli maddedir.  Bu maddenin eksikliğinde saçlarımız kendini onaramaz ve beslenemez hale gelir ve saçlarımızda hasarlar ve yıpranmalar meydana gelir.

Bu yüzden saçlarımızın sağlığı için keratin proteini çok önemlidir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza keratin nedir, keratin ne işe yarar, patentli keratin nedir gibi konular hakkında  sizlere  detaylı bilgiler vereceğiz.

Keratin Nedir Ne İşe Yarar?

Derimizde, dişlerimizde, tırnak ve saçlarımızda bulunan keratin proteini çok sert ve dayanıklı bir proteindir. Bu yüzden saçlarımızda keratin proteini eksildiği zaman saçlarımız kırılmaya, kopmaya ve dökülmeye çok müsait bir hale gelir. Saçlarımızın yaklaşık olarak %72'sinin keratin olduğu düşünülürse bu protein olmadan sağlıklı saçlara sahip olmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Yazımızın devamında sizlere daha detaylı bilgiler verip, aklınızda kalan keratin nedir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Keratin saç bakımı esnasında, bu proteinlerin kullanılması, saçlara bakım ve onarım yaparak daha çok güçlenmesini sağlar. Oldukça fazla işlem gördüğü için zayıflamış ve güçsüzleşmiş saçlar incelip kırılmaya, koparak dökülmeye yatkındır. Bu durumda saça eski yapısını yeniden kazandırıp, bu gibi saç problemlerinin önüne geçmek için saçlarımıza keratin yüklemesi yapmamız gerekiyor. Bir cümle ile toparlayacak olursak, keratin saçlarımızı bir zırh gibi sarıp dış etkenlerden ve bizim maruz bıratığımız işlemlerden saçlarımızı korur. 

Keratin Nedir

Patentli Keratin Nedir?

Patentli Keratin, internette yada dışarıda her ürünün içinde olduğunu iddia ettikleri keratin proteinin ürünlerin içinde olduğuna dair size sunabilecekleri belgelerin bulunması patentli keratin örneğidir. Bu belgelerin doğruluğunu mutlaka ilgili firmadan sorgulayıp kontrol etmelisiniz. Türkiye genelinde sadece patentli keratin ürünleri liquid keratin firmasında bulunmaktadır. Patentli Keratin ürünlerinde saf ve doğal keratin bulunduğunu resmi olarak göstermektedir.

Keratin Ne İşe Yarar?  

Günümüz saç problemlerinin en başında gelen kırılma, dökülme, uzamama ve işlemler sonrasında saçın yanıp yapısını yeniden onaramaması gibi sorunları sıradan şampuan ve kremlerle onarmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Saçlarımız keratin proteinini kaybettikçe ve bu kaybedilen keratin oranında saçlarımıza keratin yüklemesi yapılmadıkça eski sağlığına kavuşması oldukça zor.

İşte keratin saça yüklenerek saç problemlerinin toparlanıp kendine gelmesini sağlıyor. Keratin sadece saç problemlerini onarıp tedavi olmasını sağlamıyor aynı zamanda saçların daha güçlü, daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Zamanla hacimlenen saçlar eski doğal yapısına kısa sürede ulaşır. 

Saç bakım ürünleri arasında,  özellikle boyadan yanan veya yıpranan yorgun saçlar için, kesin çözümü sağlayan saf keratin proteinleridir.  Saçlarımıza yaptırdığımız boya, perma, düzleştirme ve röfle gibi saçı yıpratan ve yoran işlemler sonucu saçlarımızın doğal yapısı bozulur ve keratin oranı sıfıra yakın bir değere indiği için saç kendini onaramaz.

 

Keratin Nedir

Bu onarımı sağlamak ve başlatmak için saça acil keratin bakımı yapılması gerekir. Liquid keratin ailesi olarak saf keratin proteini serumlarımızla sizlere yanmış ve yıpranmış saçlar için garantili kurtarma setimizi sunuyoruz.

Saf keratin proteini serumumuzu düzenli ve doğru kullanarak normal saçlarda 3 seans, çok yanık saçlarda en az 3 seansta daha sağlıklı ve onarılmış saçlara kavuşmanızı garanti ediyoruz.

Piyasada sayısız firma keratin ürünleri sattığını iddia ederek sizlere seyreltilmiş doğal olmayan ürünleri sunuyor. Bu ürünler saçlarınıza sizin beklediğiniz onarımı ve beslenmeyi ne yazık ki sağlamıyor. Liquid Keratin organik ve patentli bir ürün olup sizlere garantili keratin proteini ve  ürünleri sunan tek firmadır.

İçerisinde kimyasal madde olamayan, sentetik madde içermeyen tamamen doğal keratin barındıran setimiz sayesinde en kısa zamanda saçınızın eskisinden daha sağlıklı olmasını sağlar.

Piyasada seyreltilen ve doğal olmayan keratinli ürünler size fiyat olarak uygun gelebilir ancak içerdiği kimyasal maddeler yüzünden saçınızı eskisinden daha kötü hale getirebilir. 

Keratin bakımı fiyatı, kuaförlerde yaptırmak istenildiğinde,oldukça pahalı ve kimyasal içeren ürünlerle yapıldığı için kullanıcılar tarafından alternatif seçenekler aranmakta. Bizlerde liquid keratin ailesi olarak sizlere evde kendi keratin bakımınızı yapma imkanınızı sunuyoruz.

Saf keratin protein ve kimyasal keratin şampuan, keratin maske ve keratin setleriyle, evinizde rahatlıkla keratin bakımınızı yapabilirsiniz. 

Evde kendi saç bakımınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düzenli ve doğru bakım yapmanızdır. Ürünleri kullanım şekline göre kullanmanız, düzenli sıra ile uygulamanız saçlarınızda kısa zamanda çözüme ulaşmanızın anahtarıdır. 

Türkiye'nin en doğal ve garantili keratin proteinli ürünlerini size sunan liquid keratin ailesi olarak saçlarınıza en kısa sürede kaybettiği sağlığı geri kazandıracağımıza inancımız sonsuz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
20 Temmuz 2019
Merhabalar bende keratin yüklemesi yaptım saçlarıma ve çok memnun kaldım saçlarım berbat durumdaydı ve düzeldi.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim