Henüz ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan ancak dünya genelinde istediği noktaya ulaşmış olan keratinle ilgili biraz bilgi verelim. Öncelikle keratin nedir?
Keratin Nedir?

Kısaca ne olduğundan bahsedecek olursak keratin; çok sert ve dayanıklı bir protein türüdür. Keratin kelimesinden akla, daha çok saçlar gelir. Keratin sadece saçlarda yoktur. Keratine dişlerimizde, derimizde ve tırnaklarda da rastlanır. Saçlarımızın ana yapısı bu proteinlerden meydana gelir ve yaklaşık %72'si keratin proteinidir.

Keratin saç bakımı esnasında, bu proteinlerin kullanılması, saçlara bakım ve onarım yaparak daha da güçlenmesini sağlar. Özellikle çok fazla işlem görerek güçsüzleşen, zayıf ve incelmiş saçlar kırılmaya, yıpranmaya karşı daha dayanıksızdır. İşte keratinle yapılan saç bakımı sayesinde bu problemler ortadan kalkar, kırıklar ve kopmalar azalır.

    

Keratin ne işe yarar ? 

Saçlar, erkek olsun bayan olsun hepimiz için oldukça önemlidir. Keratin saç bakımı uygulandığında saçlardaki matlık ve kabarma da sona erer. Saçlar çok daha kolay taranır ve şekil alırlar. Düzenli kullanımlar sonrasında saçlarda fark edilir bir parlaklık ve  güzellik meydana gelmektedir.

  

Saç bakım ürünleri arasında,  özellikle boyadan yanan veya yıpranan saçlar için, kesin çözümü sağlayan saf keratin proteinleridir.  Çünkü saçın ham maddesidir. Saçlarımızda boya, perma, düzleştirme ve röfle gibi çeşitli işlemlerden geçerken, keratin eksikliği olur.

Keratin saç bakım ürünleri içinde, en çok kullanılan ürün, keratin şampuan diyebiliriz. Fakat  ondan çok daha önemlisi olan ve  Keratin Bakım ürünleri satan firmamızın sizlere özel ürettiği Liquid Keratin Serum var. İsterseniz rahatlıkla kendiniz saçınıza, evde keratin bakımı yapabilirsiniz. Ya da kuaförünüze saçınız için özel keratin yüklemesi işlemi yaptırabilirsiniz. Ayrıca ''keratin ampul'' gibi başka bir keratin ürünü ile evde boyanın içine bir miktar katarak uygulama yapabilirsiniz. Bu işlem saçınızı ve boya renginizi daha canlı ve parlak gösterecek ve uzun süre etkisini kaybetmeyecektir.

Yıpranmış ve Yanan Saçlara Etki Eden Keratin Seti ; 

Hiç bir sentetik içermeyen ve tamamen ''doğal keratin'' içeren katkısız keratin serumlarını tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz.  Birçok yerde keratin fiyatı sizler için setlerle uygun hale getirilmiştir. Keratin bakımı fiyatı, kuaförlerde yaptırmak istenildiğinde, bazılarımıza ekonomik olarak uygun olmayabilir. Onun için biz keratin şampuan, keratin maske ve keratin setleriyleevde keratin bakımı nasıl yapılır, sayfamızdan okuyarak kendi keratin bakımınızı yapmanızı öneriyoruz.

Evde keratin saç bakımı için, keratin maskesi ayrıca keratin yağı ve keratin kremi gibi ürünler saçınızı daha canlı hale getirmek ve hasarları, kırıkları ve matlığı düzeltmek için kullanmanızı öneriyoruz.

Şu anda Türkiye'de en doğal saf keratin uygulaması yaparak yıpranan saçları garantili onaran Liquid Keratin serumunu tercih etmenizi öneririz. Aksi halde kimyasal ve silikon içerikli uygulamalar saçınıza daha da zarar verebilir ve paranızı boşa harcamış olabilirsiniz. 

Keratin nedir makalemizdeki tüm bilgilerin, sizlere  faydalı olacağını umuyoruz.

Yorum

destek.png