200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Dip Bakım Yağı Nedir , Nasıl Kullanılır , Faydaları Neler ?

Keratin Dip Bakım Yağı Nedir , Nasıl Kullanılır , Faydaları Neler ?

Keratin vücudumuzda doğal olarak üretilen bir proteindir. Özellike tırnak ve deride çokça bulunur. Saçlarda bulunan keratine ise alfa-keratin denilir. Keratin saçlarınızın yapıtaşı olarak onları güçlü ve parlak tutmaktan sorumludur. Ayrıca her saç bir telinin de yapıtaşını oluşturur. Öyle ki bazı uzmanlar her saç telinin yüzde 90 oranında keratin içerdiğini iddia ediyorlar. Buradan da keratinin saç için ne kadar önemli olduğu kavrayabiliriz.

Bu protein hem kortekste hem de ön deride bulunarak iki ana işleve hizmet eder: Saça rengini vermek ve koruyucu bir dış tabaka sağlayarak saçınızı düşlediğiniz gibi güçlü ve havalı bir görünümüne sahip olmasını sağlamak. Kısacası, saçınızı bu proteinden mahrum bırakmayı asla istemezsiniz. Bunun için kişisel bakım rutininize saf keratin içeren dip bakım yağı ürünleri eklemelisiniz. Fakat önce, keratin dip bakım yağı nedir, keratin dip bakım yağı faydaları nelerdir ve keratin ile saç bakımı nasıl yapılır öğrenmenizde fayda var.

Saçlarınız zarar gördüğünde mutlaka içerisinde bulunan keratin proteinleri de bu durumdan etkilenecektir. Sonrasında ise şüphesiz şiddetli bir saç dökülmesi problemi sizi beklemektedir.

Çok defa ayna karşısında moralimizin bozulduğu olmuştur, “neden saçım bu kadar çok kırılıp bu kadar hızlı güçsüzleşiyor!” diye. En yaygın sebeplerden biri bizim yüksek ısılı aletler ile saçımıza şekil verme düşkünlüğümüzdür aslında. Ancak unutmayın, masum gözüken günlük saç tarama işlemi bile saça zarar vererek deriden keratinin sıyrılmasına ve bakımsız bir görünüme sahip olmanıza sebep olabilir.

Keratin Dip Bakım Yağı Faydaları Nelerdir?

Peki şimdi ne yapacağız? Keratin bakım yağı kullanarak saçlarımızı onarmak ve oluşan protein açığını kapatmak en verimli fikir olabilir! Küçük bir araştırma yaptığınızda saf keratin içeren bakım ürünlerinin saç dökülmesi ve yıpranmasına ne kadar iyi geldiğini hemen bulabilirsiniz.

Keratin dip bakım yağı sizin derdine derman olabilir. Yıpranmış, kırılmış vekabarmış saçlarınızı ipeksi bir yumuşaklığa sokarak dipten uca besler. Ancak dikkat! Gaza gelip birden farklı birçok ürünü aynı anda kullanırsanız bu size daha çok zarar verecektir. Bu nedenle, Liquid Keratin’in kesin sonuç veren ürünlerini tercih ederek, ortak bir ürün yelpazesi altında saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Keratin Dip Bakım Yağı Nasıl Kullanabiliriz?

Pek tabii, saçtaki nem ve protein dengesini bozmadan bu işi halletmeniz gerekir. Mesela saçınıza keratin maskesi uygulayarak işe başlayabilirsiniz. Zaten bir süre sonra saç diplerinizdeki değişimi hemen fark edecek ve aynaya baktığınızda mutluluktan havalara uçacaksınız.

Saçınızın keratine alıştığını fark ettikten sonra da saç bakım rutininize saf keratin içeren serumları ve diğer keratin içerikli ürünleri ekleyebilirsiniz. Saç bakımı sırasında aklınızdan çıkarmamanız gereken birkaç ince nüans bulunur. Mesela kalın serumlar kalın saç tipleri için uygundur. İnce telli saç sahipseniz, saçınız zamanla güçsüzleşip farklı bir tepki verebilir. Bu da yanlış keratin ürününü seçtiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle sizin için en mantıklısı ilk önce  keratin bakım maskesi yaparak saçı güçlendirmeniz olacaktır.

Evde keratin bakım sırasında her şeyin yolunda gitmesi olasıdır. Ancak saç bakım merkezlerinde keratin tedavisi yapıldığını duymuşsunuzdur. Oradaki işlemlerde saf keratin maddesine farklı kimyasallar da eklenerek bir karışım hazırlandığını bilmeniz gerek. Bu işlemi siz keratin ile saç düzleştirme yöntemi olarak da duymuş olabilirsiniz. Saf keratin kullanılmadan yapılan bakım işlemlerinin saçınıza zarar verebilme ihtimali olduğunu unutmayın. Bu nedenle, saçınızın keratine nasıl tepki verdiğini ölçmek ve kontrollü bir şekilde ilerlemek adına, keratin bakımını evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Liquid Keratin’in serumdan spreye maskeden şampuana kadar çeşitlenen keratin ürünleri ile evinizin konforu ve güveninde keratin bakımı yapmak oldukça kolay!

 

Görsele Tıklayarak Dip Bakım Yağı Ürünümüze Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Lale Çine
04 Ağustos 2022
Saçlarımın dökülmesinin duracağına asla inanmazdım ama sonunda durdu dip bakım yağı kullanırken dökülme yavaş yavaş kesildi ve dökülmenin durmasına ek olarak hızlı da uzamaya başladı.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim