200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Bakımı Saç Düzleştirir Mi?

Keratin Bakımı Saç Düzleştirir Mi?

Saç, elbette hemen hemen herkes için hem en doğal hem de en değerli aksesuar nitelikleri taşımaktadır. Durum böyle olduğu için saçlara gelecek herhangi bir hasar, can sıkıcı olmakla birlikte etkili çözümleri de bulunmaktadır.

Yıpranan saçlar için en etkili çözüm yöntemi ise saçlara keratin bakımı uygulamaktır. Bu noktada keratin bakım uygulaması yapmaya karar verenlerin aklına genelde keratin bakımı saç düzleştirir mi sorusu geliyor.

Hayır, düzleştirmez çünkü %100 doğal, organik bir keratin bakımı herhangi bir kimyasal içermediği takdirde kesinlikle düzleştirme yapmaz.

%100 doğal bir keratin bakım için en uygun ortam evdir. Çünkü keratin bakım yöntemini uygularken kuaför tercih edildiği takdirde keratin bakımı saç düzleştirir mi sorusunun yanıtının evet, düzleştirir olduğuna şahit olabilirsiniz. Neden diye soracak olursanız, çünkü kuaförde uygulanan keratin bakımında kullanılan ürünler paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, tuz, formaldehit, SLES, SLS gibi kimyasallar içermekle birlikte yapay keratin de bulundururlar.

Bu sebeplerden ötürü kuaförde tercih edilecek keratin bakım saçların çok daha fazla yıpranmasına sebebiyet vererek dökülme semptomlarıyla başbaşa bırakacaktır.

Saç Botooksu Keratin Yükleme Setimize Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Peki, keratin saçlar için niçin bu derece ciddi önem taşımaktadır?

Çünkü keratin, saçların öz yapısında %73 gibi yüksek düzeylerde barınan en önemli besleyici protein ve yapıtaşı konumundadır. Bununla birlikte 18 aminoasitin birbirlerine moleküler bağlarla bağlanarak meydana getirdiği keratin proteini saçların hammaddesi niteliğindedir.

Dolayısıyla saçlar için hayati denilebilecek düzeyde önemler taşıyan keratin proteinlerine çevresel, fizyolojik, psikolojik, biyolojik, kimyasal, hormonal, genetik faktörler sebebiyle hasar gelirse, bu hasara saçlar tepkisini mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert görünümler alarak gösterecektir.

Yıpranan saçların en etkili tedavi yönteminin keratin bakımı olduğundan yukarıda bahsedilmişti. sorusu sorulduğunda uzman dermatologlar tarafından tavsiye edilen %100 doğal içerikli Liquid Keratin Keratin Yükleme Seti 3 ürününün saçlarınızı kısa sürede onardığı gibi düzleştirmediğine de şahit olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Esma Baslim
03 Ağustos 2022
Saçlarımı düzleştirirken yakan kuaför sayesinde ürünlerinizi kullanmaya başladım saçlarım düzeldi saçlarımı kıvırcık kullanmayı sevmiyorum her zman düz olmasını istiyorum bu yüzden sitenizden liquid keratin düzleştirme setinizi de aldım o kadar mutlu oldum ki hem evde yapılıyor kuaföre gidip tekrar zarar görme ihtimali yok hem maddi açıdan da daha uyguna geliyor.

Alışveriş Sepetim