Makaleler » Saç Bakımı » Kepek Şampuanı

Kepek Şampuanı

Bilim insanlarınca Antroposen(Yeni İnsan) Çağı olarak adlandırılan günümüz çağında saçlarımızı kepeklendirmeye yönelik birçok sebep mevcutken kepeklenen saçlarımızın tedavisini çözecek doğal ürün oldukça az sayıda bulunmaktadır.  Peki kepek şampuanı adı altında geçen ürünler gerçekten saçlarımızdaki kepek sorununu çözmekte etkili midir?

Kepek şampuanı ürünlerini tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Keratin saçlarımızın anatomisinde %72 gibi büyük oranda bulunan en önemli besleyici protein konumundadır. Hatta keratin için saçlarımızın hammaddesidir demek de mümkündür. Bu bağlamda saçlarımızın anatomisinde devasa oranda bulunan keratin proteinlerine herhangi bir zarar gelirse,saçlarımız da kepeklenir hatta önlem alınmazsa kepeklenmeler günden güne artar.

Saçlarımızda bulunan keratin proteinlerinin bozulmasına yol açan etmenlere kısaca göz atalım.

  1. Hava kirliliği, su kirliliği, yağmur, rüzgar, mevsimsel değişiklikler gibi doğadan kaynaklı etmenler,
  2. Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  3. Dengesiz beslenmenin neden olduğu vitamin, mineral, protein eksiklikleri,
  4. Stres, sigara, yorgunluk, hormonal düzensizlikler gibi fizyolojik ve psikolojik faktörler,
  5. Formaldehit, paraben, tuz, SLS, SLES gibi kimyasallar içeren saç bakım ürünleri, kepek şampuanı ürünleri.

 

İşte bahsetmiş olduğumuz tüm bu sebepler neticesinde saçlarımızın yapısındaki keratin proteinleri bozulmaya uğrayarak saçlarımızın kepeklenmesine yol açar.

Aynaya baktığımızda ya da giydiğimiz elbisenin omuzlarında bile yer alan kepekler oldukça moralimizi bozup, can sıkıcı hâle gelir.

Bu durumlar karşısında doğal kepek şampuanı ürünleri imdadımıza hızır gibi yetişecektir.

Fakat saç bakım piyasasında yer alan kepek şampuanı ürünlerinin geneli kimyasallar ihtiva ettiklerinden dolayı saçlarımızdaki kepeklenmeyi çözmek yerine saçlarımızda kalıcı hasarlar bırakabilirler.

Bu yüzden kepek şampuanını kullanmadan önce kimyasallar içermediğinden ve %100 doğal, saf, organik olduğundan kesin emin olmalıyız.

Kepek şampuanı denince saç bakım piyasasında gerçekçi çözümlerinden dolayı akla ilk gelen ürünlerden biri Kepek Şampuanı ürünüdür. Zorlu aşamalardan sonra ürün testlerine tabi tutularak Organik Sertifikasını elde eden Liquid Keratin – Kepek Şampuanı ürünü böylce %100 doğal olduğunu da kanıtlamıştır. Liquid Keratin – Kepek Şampuanı ürününü sizler de yakın zamanda tedarik ederek, saçlarınızın kısa süre içinde kepeklerden kurtulduğuna şahit olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır