Kepek Neden Olur?

           KEPEK NEDEN OLUR?

 

Kronikleşen saç problemlerinin başında saç dökülmesi ve kepek problemi geliyor. Saça uyguladığımız ısıl ve kimyasal işlemler, yanlış saç bakımı ürünlerinin kullanılması, sinir-stres, hormon geçişleri ve fizyolojik süreçler saç dökülmesini tetikleyen faktörler. Peki ya kepek neden olur?kepek neden olur

Saçta kepek sorununu çok büyük bir sorun gibi görmeyen, omuzlarına dökülen ölü derileri şöyle elinin tersiyle ittirenler var aranızda ancak kepek neden olur bunu öğrenmeli ve kepek problemine çözüm bulmalıyız. Kepek ilk etapta çok da büyük bir problem değilmiş gibi gelebilir ve sizi rahatsız etmeyebilir ancak saçlarımızın kepek ile tetiklenmesi saçımızda kepeğin ötesinde bir beslenme sorunu yaşandığının ve daha büyük sorunlar da yaşanabileceğinin bir habercisidir.

Kepek neden olur sorusunun çok fazla cevabı olabilir. Bunlar içerisinde en çok bilinen nedenler hangileri şöyle bir bakalım:

  • Kimyasal içeren ve saç yapımıza uymayan saç bakım ürünlerinin kullanımı,
  • Saç yıkama sıklığını belirli bir düzene oturtamamak ve sürekli bu aralığı değiştirmek,
  • Saç egzaması ya da sedef gibi saç derisi problemleri yaşamak,
  • Hava sıcaklığının düşmeye başlaması ve bulunulan atmosferin nemsiz olması,
  • Beslenme düzeninizin yetersiz olması,
  • Yeteri kadar şampuanlanamamak ya da saçı güzelce durulayamamak.

Saçlarımızda bu saydıklarımıza benzer sebeplerden kepek problemi yaşanması çok olasıdır. Bu saydığımız sebeplerin çoğu bizim elimizde olan ve önlem alabileceğimiz durumlardır. Saçı kurutmayacak ve nemsiz havalarda bile saçımızı yıpratmayacak kadar saçımıza nem sağlayacak doğal şampuanlar ve saç ürünleri kullanarak kepek neden olur sorusuna verdiğimiz bu cevapların önüne geçmek için çok büyük bir adım atmış oluru

“Liquid Keratin- Keratin Şampuan” ile saçınızdaki kepek, saç dökülmesi, uzama, yağlanma, kabarma, matlık problemlerinin tümünü aynı anda çözebilirsiniz. Kepek neden olur sorusunun temel nedeni olan sıradan saç bakım ürünleri bu saydığımız saç problemlerinin de temelindeki neden olarak gösterilebilir. “Liquid Keratin- Keratin Şampuan” ile saçlarınıza ekstra hacim ve parlaklık katarak kepek neden olur sorusunu sorduğunuz günleri bile unutacaksınız.

 

 

İlgili Ürünler

%53YENİ

Yağlanan Saç Bakım Seti

184.95 TL 390.00 TL
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır