Saçınız boyama veya şekil verme işlemleri (röfle, platin, ombre, balyaj, gölge, perma, düzleştirme, fön vb) esnasında yandı, veya yıprandıysa, katkısız keratin ile rahatlıkla saçınızı tekrar eski haline yakın sağlığına kavuşturabilirsiniz. Nasıl mı? Çok kolay. Hem de evde kendiniz bu keratin yükleme işini yapabilirsiniz.
Katkısız Keratin

Öncelikle emin olacağınız bir keratin saç bakım serumu ya da saf keratin serumu bulmanız gerekiyor. Bir cam kaba keratin serumunu boşaltın ve saçınıza boya yapar gibi sürün. Tabi önce saçınızı sıcak suyla ve iki defa doğal bir şampuanla yıkayın ve kurutun. Çünkü keratinler temiz ve kuru saça yüklenirse, etkili olur, yoksa saçtan akabilir. Sürdüğünüz  katkısız keratinleri kendi halınde kurumaya bırakın. 1 saat sonra, ılık fönle kurumasınız sağlayın. Ya da sabaha kadar bekletin ve sabah ılık suyla, durulayın. Şampuan kullanmayın. Nemli saçınıza keratin maskenizi uygulayın ve mükemmel saçlarınıza sahip olun.

Şayet saçınızda daha da etkili bir iyileşme isterseniz seans sayısını arttırın. Sonra ayda bir, 3 ayda bir, tekrar katkısız keratin yükleme yapabilirsiniz. Keratin Bakımdan sonra doğal veya organik bir keratin şampuanı kullanmanız keratinlerin ömrünü daha da uzatacaktır. Saçınızda aylarca etkisini kaybetmeyecektir.  

Aslında bu tür bakımları saçınız iyice zayıflamadan, yıpranmadan önce yapmak cok daha mantıklı. Çünkü saçı koruma altına almış oluyorsunuz. Güçlenen saç işlemlere karşı çok daha dayanıklı olabiliyor. Katkısız keratin nerede bulabilirim derseniz, sitemizdeki Liquid Keratin serumlarından keratin satın almanızı öneririz. Doğallığıyla, etkisiyle ve garanti vermesiyle size paranızın boşa gitmeyeceğine dair güvence vermesi çok önemlidir.

Katkısız Keratin Nedir?

Öncelikle katkısız keratin, protein olduğu için, hiç bir kimyasal ve sentetik maddelerle karıştırılmadan saf halde bulunmasıdır. Diğer bir takım protein, mineral ve vitaminlerle birlikte formül edilip kullanılması katkısız keratin proteinlerinin kalitesini bozmaz ve saçı kolaylıkla onarabilir. Yıpranmış saçlarınızı adım adım toparlayabilir.

Yorum

destek.png