ISIRGAN OTU ŞAMPUANI

ISIRGAN OTU ŞAMPUANI

 

ısırgan otu şampuanıGerek kimileri tarafından “Dijital Çağ”, gerekse de kimileri tarafından “Bilgi Çağı” olarak isimlendirilen günümüz çağında soluduğumuz hava kirleniyor, kullandığımız saç bakım ürünleri kimyasallaşıyor, tükettiğimiz besinler doğallığını kaybediyor. Tüm bu durumlar karşısında çaresiz kalan saçlarımız ise zamanla sağlığını kaybederek mat, kırık, kopuk, cansız, güçsüz bir hâle geliyor. Moralimizi oldukça bozan bu durumlar karşısında ise imdadımıza ısırgan otu ekstresi içeren ısırgan otu şampuan ürünleri yetişebilir fakat ısırgan otu şampuan ürününü sipariş vermeden önce bu makaleyi sonuna kadar okumak hem saçlarımız hem de sağlığımız için oldukça faydalı olacaktır.

Isırgan otu yapı itibariyle yüksek oranda K vitamini bulundurduğundan dolayı ve K vitamini de saçlarımız için elzem olduğundan dolayı ısırgan otu ekstresini gören saçlarımız tekrar eski sağlığına kavuşur.

Keratin saçlarımızın anatomisinde %72 seviyesinde bulunup, 18 aminoasitten meydana geldiğinden dolayı saçlarımız için âdeta bir hammadde niteliğindedir. Bu sebeplerden ötürü eğer saçlarımızın anatomisinde hammadde niteliğinde olan keratin proteinlerine içsel ya da dışsal sebeplerden dolayı hasarlar gelirse, saçlarımız da yıpranıp, perişan hâllere bürünmeye başlar. Peki nedir keratin proteinlerine zarar verecek etmenler?

  • Tabiattan kaynaklanan etmenler, (Rüzgar, yağmur, fırtına, ani mevsim değişiklikleri, hava kirliliği, su kirliliği vs.)
  • Isıl saç bakım işlemleri, (Fön, maşa vs.)
  • Kimyasal saç bakım işlemleri, (Röfle, oryal, ombre, platin, balyaj boyama vs.)
  • Kimyasal ve sentetik maddeleri (Formaldehit, praben, tuz, sülfat, SLS, SLES vs.) içeriğinde barındıran saç bakım ürünleri, (
  • Protein, vitamin, mineral, demir, çinko, biyotin, kolejen vb. gibi besin öğelerinin vücudumuzda eksiklikleri,
  • Bağışıklık sisteminin bir takım sebeplerden ötürü zayıflaması.
  • Psikolojik etmenler, (Endişe, stres, anksiyete, depresyon, moralsizlik, çökgünlük, sigara vs.)
  • Fizyolojik etmenler, (Hormonal dengesizlikler, yorgunluk vs.)

 

Tüm bu etmenler nedeniyle saçlarımızda bulunan keratin proteinleri hasar görerek, saçlarımız da perişan, kırık, kopuk hâller alır, hatta dökülmeler bile gözlenebilir. Canımızı oldukça sıkacak bu tarz saç problemleri ısırgan otu ekstresine sahip ısırgan otu şampuanı ürünüyle tedavi edilebilir.

Liquid Keratin Şampuan, profesyoneller tarafından zorlu ürün testlerine sokulmuş ve bu testleri başarıyla geçerek elde ettiği Organik Sertifikasıyla %100 doğal olduğunu kanıtladığı gibi gerçek bir ısırgan otu şampuanı olduğunu da kanıtlamıştır. Sizler de Liquid Keratin Şampuanı siparişi vererek, muhteşem görünümlü saçlara kısa sürede kavuvşabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır