200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » İnce Telli Saçlar İçin Şampuan

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan

Genellikle neden bu olsa da, farklı saç tiplerinin, şampuandan farklı beklentileri olur

Piyasada her saç tipi için birçok ayrı şampuan seçenekleri bulunmakta. Saç telinin kalınlığından, şekline göre hatta rengine için bile şampuan türleri var.

Peki bu şampuanların bu kadar çeşitlenmesinin nedeni markaların yaptığı bir satış stratejisi mi?

.

İnce telli saç için şampuan özelliklerini incelemek gerekirse, ince telli saçların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olmalı.İnce telli saçlar genellikle çabuk kırılan, kuruyan, sönük saçlardır.

Herhangi ısıyla şekillendirme yada boya işlemleri uygulandığında ince telli saç kalın telli saça oranla daha kırılgandır.

Bu sebeple ince telli saç için şampuan, saç tellerini kalınlaştırıp güçlendiren özellikte olmalıdır.

Liquid Keratin – Keratin şampuan içeriğinde bulunan saf keratin proteinleri sayesinde saç tellerini kalınlaştırır ve saça yapılacak müdahalelere karşı saçın daha güçlü olmasını sağlar. 

Aynı zamanda organik ve doğal içerikli bir şampuan olduğu için saçı yumuşatır. Sıradan şampuanların içeriğinde bulunan zararlı kimyasallar saçı kuruturken, saç derisinin aşınmasını sağlar. Keratin Şampuan SLS, formaldehit, paraben gibi saça zarar veren kimyasalları içermediği için saç derisini besler ve saçın sağlıklı hızlı bir şekilde uzamasına olanak verir.

 

İnce telli saç için şampuan mutlaka saça dolgunluk vermek zorundadır. İnce telli saçlar genellikle dipten sönük, uçlara doğru kabarık saçlardır. Keratin Şampuan saçı kabartmadan hacim vererek ince telli saç için şampuan olma özelliğini taşır.

 

İnce telli saç için şampuan araştırması yaparken içeriğinde zararlı kimyasalların olmaması büyük önem taşır. Sıradan şampuanların içeriğinde bulunan kimyasallar yıpranmış saçın daha çok kurumasına ve yıpranmasına neden olur. İnce telli saçlar daha hızlı yıprandığı gibi, çok daha zor onarılır.

Onarımı zor olan yıpranmış ince telli saçların; kullanılan şampuan, krem yada maske ile tekrar yıpratmamak gerekir. Keratin Şampuan onarıcı kimyasal içermemesi ve onarıcı özelliği ile yıpranmış ince telli saç için şampuan seçenekleri arasında öne çıkmaktadır. İnce telli saçların daha hacimli ve sağlıklı görünmesini sağlayan Liquid Keratin - Keratin Şampuan, organik sertifikalı bir üründür.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim