200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlara sahip olanlar maalesef saç dökülmesi ve saç kopması gibi problemleri de sıklıkla yaşarlar. Durun ama, hemen canınızı sıkmayın! Şanslısınız ki birkaç yöntemle saçlarınızın bu ince yapısını gizleyebilmeniz mümkün. İnce telli saç bakımı hakkında size vereceğimiz saç bakım önerileri, beslenme düzeni tüyoları ve saç modeli çeşitleri ile saç probleminizi kolaylıkla çözebileceğinize emin olabilirsiniz.

İlk Adım Sağlıklı Beslenme Düzeni

Saç tipinizi kontrol edemezsiniz, bu doğru. Ancak hayatınızda ufak ama etkili bazı değişiklikler yaparsanız ince telli saçlarınızla yeniden barışabilirsiniz.

Değişime öncelikle beslenme düzeni ile başlamalısınız. Saçlarınızdaki dökülme ya da kopmalardan yalnızca ince saç telleriniz sorumlu olmayabilir. Bu durum vitamin eksikliğinden de kaynaklanıyor olabilir. Kolejen bakımından zengin besinleri mutlaka beslenmenize ekleyin. Böylelikle vücudunuzdaki kan atışını ve protein miktarını artırarak saç kaybınızı azaltırsınız. Mesele ince telli saçlar olunca B Vitamini ayrı bir önem kazanıyor. Sadece saçlar için değil, cildiniz ve tırnaklarınız için de B vitaminince zengin besinlerden bolca tüketmelisiniz: ıspanak, tam tahıllı ürünler, yoğurt, yumurta ve keten tohumu bunlardan bazıları...

Peki ya kahve? Hepimiz severiz değil mi. Peki ya kahve sevginizi saçlarınız için de bir artıya dönüştürebilirsiniz desek? Sütlü kahve çeşitlerini seviyorsanız içine biraz tarçın ekleyerek saçlarınızın hızlı ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz örneğin. Eminiz kahvenizin bu yeni tadına da bayılacaksınız!

Düzenli ve sağlıklı beslenmek denildiğinde beyaz un ve işlenmiş şekerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerektiğini söylememize gerek yok sanıyoruz. Hepimizin bayıldığı bu ürünlerin saç dökülmesi ve yıpranması ile direk bağlantılı bir ilişkisi var. Hele bir de saçlarınız ince telliyse bu tehlikeli gıdalardan uzak durmanız en mantıklısıdır.

Saç Bakımı ve Hayat Tarzı Değişimi Birbiriyle Bağlantılıdır

Beslenme düzeninizden sonra saçınız için yapmanız gereken en önemli değişiklik günlük rutininiz hakkında aldığınız kararlar olacaktır hiç şüphesiz. Hayallerinizdeki görünüme kavuşmak istiyorsanız hayat tarzınızda köklü değişimler yapmanız gerekebilir.

İlk olarak, şaşırtıcı değil ama stres ile baş etmeyi öğrenmelisiniz. İnce telli güçsüz saçların altında yatan başlıca sebeplerden birisidir budur aslında. Günlük hayatınıza kendinizi rahatlatacak aktiviteler ekleyerek stresle baş edebilirsiniz; bir diziye başlayın ve isterseniz patlamış mısır, isterseni cips yada başka atıştırmalıklar eşliğinde her gün kendinize ayırdığınız bu vaktin tadını çıkarın.

Bununla beraber hayat tarzınıza bazı konularda kısıtlamalar getirmeniz gerekebilir. Mesela maşa ya da düzleştirici kullanmayı çok seviyor olabilirsiniz. Ancak bu tarz yüksek ısıyla çalışan aletler saça zarar verir. Saç kurutma makinesi bile sanıldığı kadar masum değildir. Saç kremi konusuna gelince size üzücü bir haberimiz var. Bu tarz ürünlerin çok fazla kullanımı saçlarınızı daha fazla yıpratacaktır maalesef. O nedenle doğal ürünler tercih edin; keratin bakım yağlarını tercih edebilirsiniz mesela. Keratin içerikli ürünler saçınızı yumuşatıp parlatarak saç kreminden çok daha başarılı sonuçlar verir. Üstelik saçın yapısını da kalınlaştırdığından keratin ince saç tellerinizi çok daha dolgun gösterecektir.

Saçınıza İhtiyacı Olanı Verin

İnce telli saçlara sahipseniz, bu gerçeği kabullenmeli ve saçınıza ihtiyacı olanı sunmalısınız. Uzun saçlı insanlara hayran olabilirsiniz, ancak ne yazık ki uzun saç, ince telli saçın modeli değildir. Aslında saç kestirme, sizin en büyük silahlarınızdan biridir. Zira doğru saç kesimi ile saçlarınızı olduğundan daha gür ve kuvvetli göstermeniz oldukça kolaydır. İnce telli saçlara asimetrik, katlı ve açılı kesimler çok yakışır.

Yeni saç modelinizi evde doğal saç maskesi hazırlayarak da destekleyebilirsiniz.  Hem, her gün birkaç dakikayı saçlarınıza ayırarak kendinizi şımartmış da olursunuz. Badem yağı ya da zeytinyağı ile saç derinize düzenli olarak masaj yapmayı deneyin. Saç masajı kan akışını hızlandıracak ve saçlarınız zamanla güçlenecektir. Zeytinyağı maskesi dışında saç çıkarmasıyla meşhur sarımsak maskesi de denenebilir.

Saç Bakım Ürünleri

Beslenme ve hayat tarzındaki düzenlemelerine bir de kaliteli saç bakım ürünlerini eklediğinizde ince telli saçlarınızı kuvvetlendirerek saç dökülmesi ve saç kopması sorunundan kurtulabilirsiniz.

Doku ve hacim veren saç bakım spreyleri ince saçlı kişilerin kurtarıcısıdır. Daha hacimli ve güçlü saçlar için yanınızdan ayırmayacağınız bu ürünler yaz tatillerinde sizin en yakın arkadaşınız olacaktır. Son olarak kuru şampuanlara da şans vermeyi deneyin! Duş almanın zor olduğu anlarda imdadımıza yetişmeleri bir yana, saça hacim vererek de havalı bir görünüm kazandırırlar.

 

 İnce Telli Saç Bakım Setimize Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim