İnce telli saçların yönetimi ve stili biraz daha zor olabilir, çünkü genellikle gevşek ve inceciktirler. Yağlı saçlar, özellikle aşırı yağ, aktif yağ bezlerinden kaynaklanıyorsa, yönetilmesi zor olabilir. Neyse ki, birkaç farklı teknik ve ürün saçlarınızı daha dolgun hale getirir ve yağ kontrolünü yönetir.
İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce telli saçları için bakım

1.Tedavi olun

Nadir olmakla birlikte, bazen ince, inceltici saçların tıbbi bir durumdan kaynaklanabileceği düşünülmektedir. Duş dökülmesinde alışılmadık derecede fazla miktarda saç fark ediyorsanız, kısmen genişliyorsa veya saç dökülmesi yamaları yaşıyorsanız, androjenetik alopesi adı verilen bir duruma bağlı olabilir. Bu genetik durum 20'li yılların başında başlayabilirken, menopozdan sonra görülmesi yaygın olanıdır. Aslında, tüm kadınların yaklaşık% 50'si 50 yaşına kadar saç dökülmesi yaşar. Bu saç dökülmesi genetikte köklü olur. Doğrudan saç dökülmesiyle ilgili tıbbi sorunlar arasında tiroid sorunları, demir eksikliği veya anemi ve erkek hormonlarda bir artış vardır-hepsi de tedavi edilebilir.

2. Yeşillik Yemeye Yönelin

Vucut sağlıklı olunca saç gelişimi başlar. İnce telli saçlar için bitkisel bakım, ıspanak, lahana, pazı, fasulye ve tofu gibi demir bakımından zengin yiyeceklerdir; bunların hepsi, sağlıklı saç büyümesini destekleyebilen iki element olan biyotin ve çinko gibi mükemmel demir kaynaklarıdır. Biyotin ayrıca muz, fasüler, karnabahar, yumurta, yer fıstığı, mercimek ve somonda bulunur. Protein ayrıca, kalın ve sağlıklı saçlar için, tavuk, yağsız etler, yumurta, fıstık, tam tahıllı süt, soya fasulyesi, deniz ürünleri ve az yağlı süt ürünlerinin tadına bakmak için de gereklidir. Uzmanlar aynı zamanda hindistancevizi ve zeytin yağını önerir. Aynı zamanda kahve, alkol ve tütünden kaçınma; Ve hayati besin maddelerini vücuttan tüketebilen işlenmiş ve rafine edilmiş gıdaların tüketimini sınırlandırılması gerektiği söylüyorlar. Ve bol miktarda su içerseniz, esnek ve şık gösterecek ve tellerinizi koruyacaktır!

3. Kafa derinizi masaj yapmayı deneyin.

Sağlıklı dolaşım saç köklerini saç büyümesinin başladığı saçlı deride besleyebilir ve masaj dolaşımı hızlandırmak için kolay, mükemmel (ve keyifli) bir yoldur. Bu foliküllere kan akışını teşvik etmek ve ince, ince saçlarınızı taçlandırmak için düzenli saç derisi masajlarına kendiniz danışın. Parmak uçlarınızın içine birkaç damla hafif bir keratin saç bakımı yağı işleyin ve şampuan yapmadan önce saç derinizin her yerini birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle sürtün.

İnce telli saçlar için bakım ürünleri

Şampuan

İnce telli saçlar için hacim veren bir şampuan seçin. Keratin içerikli şampuanlar, Amerikan Dermatoloji Akademisine göre saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu tür şampuanlar, saçınızı kaplayan ve saçınızın milini kalınlaştıran protein içerir. Güvenilir olmayan içerikli saç kremi ve şampuanlar, saçların dış yüzeyine zarar vererek yontup, inceltebilir. Islak saç kuru saçlardan daha kolay kırılma eğilimi gösterdiği için taranmadan veya şekillendirmeden önce saçınızın kurumasına kadar bekleyin. Saç miliniz esnetildiğinde ıslak kıllar daha kolay kopar ve tıkanmaya neden olur.

Eğer yağlı saçlarınız varsa, şampuanı günde bir kez kullanmalısınız.(Yapabiliyorsanız soğuk suyla aksi taktirde ılık suyla yıkayınız.) Şampuan yaparken, saçlarınızı ıslatıp şampuanınızı saç derinize masaj yaparak başlayın, tapınaklardan tacınıza kadar çalışın ve saç çizgisinin etrafındaki kafa derisinin kenarını iyice yıkayın. Şampuanla masaj yaparken kafa derinizi hareket ettirmeyi deneyin; Bu, ünlü bir magazin dergisinin web sitesine göre iyice temizlenmenize ve yeterli baskı uygulamanıza yardımcı olur. Yağlı saçlarınız varsa, derin temizleme şampuanlarından kaçının, çünkü saçları gereken tüm yağlardan sıyırır ve yağ bezlerini üst sürüşe gönderirler.

-----Saça Hacim veren ve Besleyen Keratin Şampuan için resme tıklayınız----

Saç Kremi

Farklı çeşitleri, markaları, ihtiyaçları ve içerikleri var olduğundan, doğru kremi bulmak zorlayıcı olacaktır. ince telli saçlar için özel olarak formüle edilmiş bir krem veya hacim veren kalın saç oluşumunu teşvik eden bir saç kremi seçin. Keratin saç kremi içerisindeki besleyici protetinler sayesinde saç diplerine kadar etki ederek, derinizin besler ve ince tellerinizin etrafını örerek koruyucu etki yapar. Unutmayın ki güzel beslenen ve gerekli ihtiyaçları karşılanan kafa derisi verimli çalışacak ve istediğiniz saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. İnce saç tiplerinde kafa derisine keratin kremi masaj yaparak uygulamamalıdır; saç mili kafa derinizin tabanında tartılır. Bunun yerine, saç uçlarınızdan başlayarak, derinize kadar kremi sürmelisiniz ki saçın her bölgesi kremle buluşmuş olsun.

---Kreatin Saç Kremine ulaşmak için resme tıklayınız--

Havlu ipuçları

Saçınız ince telli ise, kuvvetli ovmak zarar verir. Bunun yerine, duştan çıktığınızda saçınızı havluyla nazikçe ovalayın.Başka bir harika fikir? Kütikülün kabarmasına engel olmak için su emici bir mikrofiber havlu kullanın. Bunu yapmak patlamaları kolaylaştıracak, kıvırcıklığı azaltacak ve ince telli saçlar için nazik bir kuruma çözümü olacak.

Yorum

destek.png