Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin Bakımı Nedir?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır
 Evde keratin bakımı nasıl yapılır denince akla ki türlü keratin saç bakımı gelir. Birincisi, kuaför salonlarında sık sık karşılaştığımız, kimyasal ve slikon içerikli keratin saç bakımlarıdır.
 Bunlardan bir kısmı düzleştirme amaçlı yapılan, yüksek derece ısı uygulanan, saçı çok yoran ve yıpratan keratin saç bakımlarıdır. Diğeri ise, yıpranmış saça güya onarım yapma adına yapılan keratin bakımlarıdır. Her ikisi de saça geçici bir güzellik sağlarken, uzun vadede saçı daha da yıpratır ve kopmasına sebep olabilirler.
 Gerçek keratin saç bakımı ise, tamamen doğal keratin proteinlerinden faydalanılarak, kimyasal ve sentetik katkı kullanılmadan, yüksek ısı ve baskı uygulanmadan, saça nazikçe yapılan fakat kalıcı etki ve gerçek onarım sağlayan keratin saç bakımıdır. Bu uygulamada saf keratin proteinleri doğal yöntemlerle saça kaynak yaparak mucizevi bir yapılanmaya sebep olurlar. Sizlere bu tam doğal ve gerçek 'keratin bakımı nasıl yapılır' konusunda aşağıda bilgi vereceğiz.
 
 

Adım Adım Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?


1. Saçınızı sıcak suyla ve silikonsuz organik bir şampuanla 2 defa iyice yıkayın ve krem kullanmadan saçınızı havluyla iyice kurutun.
2.Liquid Keratin Serumu saç dipleri hariç tüm saçınıza boya yapar gibi sürün ve kuruyuncaya kadar 5 dakikada bir tarakla tarayın. Saçınızın düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun.

Bu esnada saçınızı toplamayın ve sarmayın ıslakken üzerine asla yatmayın.
3. Kuruyan keratin yüklü saçı, sadece ılık suyla durulayın. Havluyla hafifçe suyunu alın.
4. Liquid Keratin Maskeyi hafif nemli saçınıza 15 dakika kadar uygulayın ve ılık suyla durulayın.
5. Saçta Kalan Liquid Keratin Kremden saç boylarına sürerek, saçı yıkamadan istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.
Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır6. Saçınız tam tedavi olana kadar, (acil onarım için 3-4 günde bir veya haftada bir ) seanslara devam edin. Seansları yarıda bırakmayın.
7. Saçınız kuru sert ve mat ise keratin yağını maske ile beraber kullanın. Keratin yağını kuru veya ıslak saçınıza sürün, 1-2 saat beklettikten sonra keratin maskeyi uygulayarak 15 dakika daha saçınızda bekletin ve duralayınız. İsteğe göre saçta kalan likit keratin saç kremini kullanın ve durulamadan işlemi tamamlayınız.
 
 
 

Evde Keratin Bakımı Keratin Serumu Nerelerde Kullanılır?


1. Yıpranan, yanan, aşınan saçınıza direk serum şeklinde sürerek kullanabilirsiniz. (Yukarıda anlatıldığı gibi sürmeniz gerekir.)
2. Hassas saçlarda boya, röfle, perma, düzleştirme veya oryal işlemleri öncesinde, saçın direncini artırmak için kullanabilirsiniz.
3. Kimyasal veya ısı uygulanan işlemler bitiminde, saçın eksilen keratinlerini geri kazanmak için kullanabilirsiniz.
4. Fön ve baskı öncesi veya sonrası saçınızı korumak amaçlı sprey şeklinde kullanabilirsiniz.
5. Daha sağlıklı saçlar için, Liquid Keratin şampuan, krem, maske ve keratin bakım yağını set halinde kullanmanızı öneririz.
6. Saçınızda yavaş uzama veya yoğun dökülme de varsa, Keratin Dip Bakım Setini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır