Kansızlık gibi bir rahatsızlığı bulunan kişilerinde ilk önce saçlarında belirtiler oluşmaya başlar. Saçlarınız dökülüyor ya da istediğiniz şekilde canlılığı yakalayamıyorsanız mutlaka takviyelerden önce bir uzman doktora görünerek kan tahlili sonuçlarına göre vitamin kullanımı sağlanmalıdır...
Hızlı Saç Uzatma

Eğer ki kan değerleriniz normal ise dıştan tedavi uygulanmalı. Yavaş uzayan saç hakkında birçok neden olabilir. Keratin saç için çok gereklidir. Saça canlılık, parlaklık ve sağlamlık veren keratindir. Hızlı saç uzatma için katkısız keratin ürünleri kullanmak doğru bir seçenektir. Yalnız doğru ve doğal ürünler ile saçlarınızın dengesini sağlayabilirsiniz. Bir taraftan sağlam saça sahip olayım derken yanlış yöntemler uygulayarak hasarlar verilmemelidir. Saç derisine bir uyarı verildiği an zaten saç kökleri bu uyarıyı hemen alarak o bölgelere kan pompalamaya başlayarak sağlıklı saçlara ulaşılması da sağlanmış olur. Saç bir taraftan çok sağlam iken bir taraftan da çok hassas olabilir. Bu yüzden kişiler kendilerini çok iyi takip etmelidir.

Saç uzama hızı

Ortalama bir insanın aylık saç uzama hızı saçın her bölgesinde eşit ve yaklaşık 1,2 cm’dir. Tabi bu belli bir insan kitlesi baz alınarak yapılan bir ölçüm ortalamasıdır.  Bu ortalamanın aşasındaki saç uzama miktarları yavaş uzayan saç olarak nitelendirilir. Yavaş uzamasını sağlayan faktörlerin bilinmesi için öncelikle tedavi uygulanmalıdır. Zarar veren etmenler tespit edilmelidir. Gerekiyorsa tıbbi yardım ve yanı sıra saçın hızlı uzaması için doğal yöntemler tercih edilmelidir.

Doğal yollarla hızlı saç uzatma yöntemleri

Lavanta kürü ideal bir yöntemdir. 1 bardak kaynamış olan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta ekleyip, 10 dakika kaynatın. Sonra bu suyu süzün ve cam kavanozun içerisine alın. Temiz saça uygulayın, saçlarınız anında farklılaşacaktır. Saçı daha hızlı uzatmak için önemli bir diğer faktör yeterli su ihtiyacını karşılamaktır. Saçlarınızın canlı, doğal bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, günde en az iki buçuk litre su içmelisiniz. 
Bir başka formül de karanfil kürüdür. Kullanımı gayet basittir. Bir buçuk bardak suyu önce kaynatın, sonra içerisine on beş adet karanfil ekleyin. Ardından on beş dakika kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra temiz bir cam kavanoza alın ve ağzını sıkıca kapatın, tıpkı konserve gibi. Ilımaya başlayınca, bir süzgeç yardımıyla suyu süzün ve tekrar cam kavanoza alın. Temiz saça ılıkken uygulayın, ama durulamayın ki etkisi uzun süre sürsün. Böylelikle hem doğal bir görünüme sahip olursunuz hem de saçlarınız mis gibi karanfil kokar. Görüldüğü üzere  hızlı saç uzatma evde de yapılabilmektedir.

Saçların hızlı uzaması için formüller 

Hızlı saç uzatma  için saçlarınızın ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri sağlayarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri, beta-karoten, keten tohumu yağı, silis, ısırgan otu bulunmaktadır.

Saçların hızlı uzaması için maske

Liquid Keratin Maske haftada 1-2 kez kullanılarak saçın hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır. Besleyici proptein ve nano lipo teknolojisi sayesinde saç uçlarından başlayarak diplere kadar asansör görevi görerek saç derisinin beslenmesine ve saçın hızlı uzamasına olanak sağlamaktadır. ‘’Saçımı daha hızlı uzatmak istiyorum’’ diyen beyler ve bayanlar için değeri kesinlikle kanıtlanmış, garantili bir maskedir.

Not: Keratin HIZLI SAÇ UZATMA SETİ için resme tıklayınız.

Yorum

destek.png