200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Evde Keratin Yüklemesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Evde Keratin Yüklemesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Keratin yüklemesi  yıpranmış ve hasar görmüş saç liflerini ve kopan saç bağlarını onaran, aşınmış halde bulunan saç pullarını düzelten, saça protein yüklemesi ve dolgu yaparak ,saça canlılık ve dolgunluk kazandıran, saçlarınızdaki problemleri kesin ve kalıcı olarak yok eden garantili bir uygulamadır. Bu uyugulama yöntemi ile hasarlı saçlarınıza bakım yaparak onarılmasını sağlamaktadır.

Bu proteinler saçın kırık ve yarıklarına yerleşerek hem dolgu görevi yaparken, hem de saçın çevresinde incelmiş kısımlara kaplama yaparak saçın kalın ve güçlü görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca mat, soluk saçlara ise canlılık ve parlaklık katmaktadır. Taramakta zorlanan saçların keratin yükleme uygulama sonrası kolay taranabildiğini kesin olarak göreceksiniz. Üstelik bu özellikle geçici değil kalıcı olarak sonuçları devam edecektir. Keratin yüklemesi erkek ve kadınlar için uygundur. Ve keratin yükleme kuaför fiyatları 2022 için 600TL ile 3000 TL arasında olan semtlere göre tüm fiyatlar yazımızın en sonunda sizlerle paylaşılacaktır.

Evde Keratin Yüklemesi Ürünleri ve Seti Nasıl Kullanılır? Bilmediklerimiz Nelerdir?

Her meslekte ve her üründe gerçek ve doğru ürünler olduğu gibi maalesef keratin yüklemesi konusunda da çok aldatıcı "onarıcı keratin yükleme" adı altında keratin yükleme ürünleri ve uygulamaları var. Bu bakımdan çok iyi araştırmak çok dikkatli olmak ve özellikle patentli, bakanlık onaylı, en iyi keratin yükleme markası ürünlerini bulmak gerekiyor. Keratin yüklemesi yaptıranlarkeratin yüklemesi fiyat konusunda  ürünlerin pahalı olduğunu söylemektedir. keratin yükleme ürünleri araştırma yaparken ürününüzün hem ulusal hem uluslararaı patentli olmasına da dikkat ediniz. Yoksa hem paramıza hem zamanımıza hem de saçlarımıza yazık olabilir.

Bu yazımızda sizlere tüm bu konularda ve keratin yüklemesinin zararları var mı yok mu ve hangi keratin yükleme markası tercih edilmeli ve ''evde keratin yüklemesi nasıl yapılır'' konusunda geniş ve doğru bilgiler vereceğiz.  Şu anda saç bakım  tedavisi sektöründe iki ana grupta toplanacak şekilde keratin yükleme  uygulaması var.

saç botoksu nedir nasıl kullanılır

Bunlardan biri boyama, renk açma ve düzleştirmeden kaynaklanan ve özellikle yanmış, yıpranmış çok işlem görmüş saçlara uygulanan keratin yüklemesidir
Bir diğeri, saç derisine dökülmelerden kaynaklanan veya yavaş uzama problemlerini gidermek için uygulanan doğal ''keratin yüklemesi'' dir. 

Yıpranmış saçlara uygulanan keratin yüklemesi de kendi arasında bir kaç bölüme ayrılır. 

a) Kuaförlerde yapılan sentetik ve silikon içerikli geçici "keratin yüklemesi" adı ile genel saç bakımları,

b) Kuaförlerde yapılan brezilya fönü tarzındaki asıl amacı saçı düzleştirmek olan ' keratin yüklemesi ' bakımları,

c) Evde yapılabilen ve tamamen doğal keratin protein içerikli, pahalı ama gerçek keratinlerle ve kalıcı keratin yüklemesi özelliğine sahip olan, doğal keratin yüklemesi uygulamalarıdır. 

Bunlardan birincisi en çok bilinen uygulanan ve özellikle kuaförlerde sık sık karşımıza çıkan uygulamalardır.  Bazı saç bakım firmalarında ve hatta kozmetikçilerde de sıkça karşılaşabiliriz. 

Fakat maalesef ne yazık ki bu keratin yüklemesi dedikleri uygulamaların neredeyse tamamı maske, krem ve serumlarla saça yapılan geçici bakım ve güzel görünüm kazandırmaktan öteye gidememektedir.

saç botoksu yaptıranlarÇünkü yapılan işlem tamamen sentetik ve silikon destekli kimyasal içerikli ürünler ile yapılıyor ve bunların saçta kalma etkisi birkaç gün veya en fazla bir kaç hafta olabiliyor.  Şampuanla yıkarken veya deniz ve havuz suyunda maalesef kısa sürede etkisini kaybediyor. Bu bakımdan bu tür bakımlar süreklilik gerektiriyor ve hem çok zahmet veriyor, hem çok masraflı oluyor hem de istenilen olumlu bir netice alınamıyor. 

İkincisi, asıl amacı saçı düzleştirmek olan, sentetik ve silikon içerikli ve formaldehit içeren ve saça uzun vadede daha çok zarar verebilen ve hatta çok ağır bir koku ve duman çıkaran, çoğunlukla kuaförlerde profesyonel uygulama gerektiren keratin yüklemesi uygulamalarıdır.

Bu ise saça önce muhteşem bir görünüm kazandırırken, saçı asla onarmaz kalıcı bir tedavi yapmaz, düzleştirme etkisi geçtiği zaman saçlar öncekinden de daha kötü bir duruma düşer ve tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Fakat bir çok kadın konuya yüzeysel yaklaştıklarında ilk izlenimleri onları yanıltmakta ve saçının iyileştiğini zannetmektedir.

Doğal Keratin Yüklemesi Nedir Nasıl Kullanılır?

Üçüncüsü ve en önemlisi, doğal keratin proteinleriyle yapılan gerçek keratin yüklemesi uygulamalarıdır.  Bu yöntemde saçın kırık, yıpranık, kopan ve yanan noktalarına kaynayarak yerleşen keratinler bir yandan saçı güçlendirir ve yeniden yapılandırırken bir yandan da saçın pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Evde rahatlıkla uygulanan bu doğal evde keratin yüklemesi, saç kesilene kadar ya da tekrar ağır bir işleme maruz kalana kadar asla etkisini kaybetmiyor.   İşte Liquid Keratin Markası tüm bu özelliklere sahip en iyi keratin yükleme markası olarak karşımıza çıkıyor.

Keratin Yüklemesi Faydalı mı? Yıpranmış Saçlara Nasıl Uygulanır?hair botox (saç botoksu)

Özellikle yıpranmış saçlarda büyük bir problem var. Daha doğrusu bunların tedavisini bulmakta şu anda firmalar ve teknoloji oldukça zorlanıyor. Ancak ne var ki her şeyin bir çaresi olduğu gibi yanan yıpranan ve çok kırılan çabuk kopan, hızlı uzamayan saçların da sonunda çaresi bulundu. Fakat piyasada ilgili aldatıcı bazı ürünler bulmak mümkün bu bakımdan bunlara çok dikkat etmek gerekiyor.

Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi sentetik ve kimyasal keratin bakımlarının keratin yükleme yöntemi ile saça uygulanmasında sürekli bir çözüm maalesef üretilemiyor. Oysa doğal keratinler ve doğal keratin proteini kullanılarak yapılan keratin yüklemesi ise hem çok yüksek oranda saça bir yapılanma getirirken Aynı zamanda kalıcılığı da ömür boyu yani saçın kesilmesine kadar olan süre içerisinde etkisini devam ettirebiliyor.

İşte bahsettiğimiz bu gerçek doğal keratin yüklemesi yapan keratin yüklemesi  yönteminde neredeyse yüzde yüze yakın kesin olumlu sonuç rahatlıkla alınabiliyor. Yıpranmış ve yanmış neredeyse ölme derecesine gelmiş çok deforme olmuş saçları dahi yeniden diriltip hayata kavuşturabilir. Üstelik çok zahmetsiz ve özel bir uygulama gerektirmeden tam sonuç alınabiliyor. Özellikle evde keratin bakımı ya da evde keratin yüklemesi uygulaması ile rahatlıkla çok az bir masrafla ve zahmetle berbat olmuş saçlarımızı kestirmeden tedavi edebiliriz.

keratin yüklemesi deyince aklımıza iki türlü bakım gelir. Bunlardan ilki bildiğimiz alışa geldiğimiz çeşitli Saç Maskeleri, Saç Kremleri, Saç Serumları gibi ürünlerle saça yapılan geçici bakımdır.Etkisi en fazla birkaç hafta sonra kaybolur gider.  

Fakat gerçek keratin yüklemesi özellikle doğal keratin içerikli ve protein destekli yapılan keratin yüklemesi de mutlaka sonuç alınıyor ve saçta kalma süresi son derece uzun ve dayanıklı oluyor.Bu bakımdan tercih edeceğimiz keratin yüklemesinin özellikle doğal keratin içermesine ve patentli bir keratin yükleme olmasına özen göstermemiz gerekiyor.
 

saç botoksu ürünleri

Evde Doğal Keratin Yükleme Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Bizlere sorolan soruların en Başında Keratin Yükleme evde nasıl yapılır?  Öncelikle saçlarını arındırılması için iki defa şampuanla ve sıcak suyla saçların yıkanarak havlu ile tamamen kurtulması ve kurutma makinasıyla da saçların düz hazır hale getirilmesi gerekiyor. Bu hazırlık aşamasından sonra protein yüklü keratin yüklemesi Serumlarından saça ihtiyacı olan kadar serum boya yapar gibi sürülerek yedirilir. Ara sıra tarakla taranarak kendi halinde kuruması sağlanır.

 

Acil durumlarda 5 veya 10 dakikada bir ılık suyun yardımıyla saçların bir veya iki saat içerisinde hızlıca kuruması sonrası keratin yüklemesi yapılmış olur.  Keratinler saçla tamamen kuruduktan sonraki aşamada ise saçların tekrar durulanması ve arkasından özel Keratin Maskesi ile saça 10 dakikalık bakım yapılır. 10 dakika sonra durulama işlemi biter ve saçta kalan Saç Bakım Kremi uygulanır, işlem tamamlanır.  

Bu uygulama saçın ihtiyacına göre 3 günde bir tekrar edilerek saçların hızla yeniden yapılanması sağlanır. Keratin içeren protein yüklemesi bittikten sonra saçların bakımı özel maske ve saçta kalan saç bakım kremi ile devam edilir. keratin yüklemesi işlemi kesin sonuç verir neredeyse %100’e yakın olumlu sonuçlar verir.

keratin yüklemesi Fiyatları 2022


Semtlere ve Kullanılan malzemelere göre keratin yükleme fiyatları;

1. Elit kesim kuaförlerde keratin yükleme  fiyatı, 1500-3000 TL
2. Vasat ama Kaliteli Kuaförlerde keratin yükleme fiyatları 1000- 2000 TL
3. Ekonomik Kuaför keratin yükleme  Fiaytları 600-1200 TL arasında yapılablmektedir. 
4. Liquid Keratin Evde keratin yüklemeGarantili Full Set 720 TL  

keratin yükleme nedir nasıl kullanılır hakkında daha fazla bilgi almak için diğer sayfamızdaki keratin yükleme adlı makalemizi de isterseniz okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
02 Mayıs 2019
Saçlarımda aşırı yıpranma ve kuruluk vardı.ne yapıcam ne yapıcam derken saç botoksu diye bir şey duydum. Saç botoksu yaptıranlar ülkeye saç botoksunu getiren bu firmayı önerdi. set halinde olan ürünlerini aldım 2 ay kullandım ve şuan saçlarım ipeksi bir halde.Gerçekten minnettarım

18 Nisan 2019
Saç botoksu nedir diye araştırken sitenize denk geldim. Diğer sitelerden saç botoksu yorumlarınızı okudum gayet iyi gözüküyor. üründen sipariş verdim. Müşteriye ilgileri çok güzel

12 Nisan 2019
saç botoksu ile saçlarımı tedavi ettiniz. Çok teşekkürler...

12 Nisan 2019
Saç botoksu yaptıranlardan aldığım tavsiyeyle ürünlerinizde sipariş verdim.Müşteriye ilgileri çok güzel.

ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Çünkü ben kendi kuaför salonumda bu ürünlerle kaç tane yıpranmış, incelmiş çok işlem görmüş saçlara saç botoksu yaptım. Hepside aşırı memnun kaldı ben de hayran kaldım.

ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Benim de saç botoksu denince aklıma doğal ve patentli güvenli ürünleriyle Liquid Keratin geliyor. Çünkü mükemmel bir sonuç veriyor herkese tavsiye ederim. Yapanlarında eline sağlık diyorum.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim