200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Evde Düzleştirici Keratin Bakımı Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? 

Evde Düzleştirici Keratin Bakımı Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? 

En çok bilinen ve yaygın olan iki türlü keratin bakımı vardır, bunlardan;

Birincisi: Asıl amacı saçları düzleştirmek olan, saç düzleştirici keratin bakımı ya da kalıcı fön olarak bilinen, fakat kuaför sektöründe “Brezilya Fönü” olarak yaygın olan keratin saç bakımıdır.

İkincisi: Yanan, yıpranan, hasarlı saçları onarmak için yapılan keratin saç bakımıdır. 

En önemlisi önce saçınızın hangi keratin bakımına ihtiyacı olduğunu tespit etmeniz gerekir, yoksa hata yaparsınız. Çünkü Türkiye'de kuaförlere gittiğiniz zaman dalgalı ve kıvırcık saçları düzleştirmek için yaptıkları işlemlere de keratin bakım diyorlar. Yanan yıpranan saçları kurtarmak için yapılan bakımlara da keratin bakımı diyorlar.  Sizler bu birbirinden farklı amaca hizmet eden iki keratin bakımından hangisine ihtiyacınız olduğunu çok iyi tespit etmeniz gerekiyor.

 

 

Bundan sonrası çok kolay. Çünkü saçınız açıcıdan veya düzleştiriciden çok yıprandıysa ya da yandıysa, saçı onarmak için kuaförlerde tekrar iki farklı keratin saç bakımı karşımıza çıkıyor.  Bunlar da genellikle yukarıda bahsettiğimiz gibi dalgalı, kıvırcık saçlara uyguladıkları düzleştirici keratin bakımlarını, yanan saçları kurtarmak için de uyguluyorlar.  

Fakat burada dikkat edilmesi gereken hassas bir konu var. Bu bakım gerçekten yapıldığı birkaç hafta içerisinde saçları parlak, canlı, yumuşak yapıyor. Ancak ne var ki maalesef üzülerek söyleyelim, birkaç hafta sonra veya birkaç ay sonra bu güzellik tamamen kayboluyor. Tekrardan yeni baştan bir hüsran yaşanıyor. İşte bu sorundan dolayı kuaförlere giderek kuaförlerde keratin bakımı yaptırarak asla ve asla yanan, yıpranan saçlarınıza ciddi bir çözüm elde edemezsiniz. 

 

Böyle bir durumla karşılaşırsanız elbette gerçek bir keratin bakımına ihtiyacınız var. Bu bakımı kuaförlerden beklemeyin. Gerçek keratin bakımını özellikle sıvı formdaki likit keratin yüklemesi ile çözebilirsiniz. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre likit keratin saçın ana yapısıyla çok iyi uyum sağlıyor ve öz yapısını onarıyor. Adeta keratin proteinleri saçın hasarlı kısımlarına bir çimento gibi ya da bir sıva gibi yerleşiyor, dolgu yapıyor. Saçlardaki bütün hasarlı kısımları tamir ediyor. Hemen arkasından mümkünse çok iyi bir keratin saç bakım maskesi uygulayarak saçlarınızı yumuşacık yapabilirsiniz. İşte bu bakım gerçekten çok önemli. Çünkü siz burada saçınızı düzleştirmek istemiyorsunuz, sizin asıl amacınız saçınızı kurtarmak olduğu için bu yöntem tam size göre.

 

Eğer siz doğuştan doğal dalgalı ya da kıvırcık, kuru, mat, sert saçlarınızı hem yumuşatmak elektriğini almak hem de aylarca düz pürüzsüz bakımlı görünmesini istiyorsanız, mutlaka Brezilya fönü adı altında ya da kalıcı düzleştirici fön dediğimiz keratin bakımlarını tercih edebilirsiniz. Yine burada en çok dikkat etmeniz gereken şey, aldığınız ürün formaldehit içermemeli ve düzleştirici amacına yönelik olmalı. Hem düzleştirici, hem bakım ikisi bir arada pek nadir bulunur. Fakat burada yine dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, düzleştirici ürünlerde yıpranan saçları onarım veya bakım özelliği asla bulunmaz. Böyle bir durum varsa kalıcı düzleştirici dediğimiz Brezilya fönü yapılmadan önce onarıcı likit keratin yüklemesi yapılması gerekir.

 

 

Onarıcı Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

1. Satın alacağınız gerçek likit keratin serumunu yıkanmış, temiz, kuru ya da çok hafif nemli olan saçınıza boya yapar gibi sürün ve kendi halinde en az 6 saat kadar bekletin.

2. Kuruduktan sonra saçlarınıza kaynamış ve yerleşmiş olan keratinleri sadece suyla, şampuan kullanmadan durulayın, fazla suyunu alın.

3. En iyi keratin saç bakım maskesi (kullanmış olduğunuz likit keratin serum markasının birebir aynı ürünü olan maskeyi) saçınıza uygulayın. 10 dakika kadar bekleyin.

4. Saçınızı bol su ile durulayın, yine fazla suyunu alın. Hafif nemli bir hale getirin.

5. Bu defa saçınıza iyi bir besleyici keratin saç bakım kremi ile bakım yapın. Fakat saçınızı durulamayın.

6. Saçınıza istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırabilirsiniz

7. Bu işlemi haftada iki defa tekrar etmeniz gerekir.

 

Kalıcı Fön - Brezilya Fönü Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? 

 

1. Brezilya fönü diye tabir edilen kalıcı, düzleştirici keratin bakımı ise düzleştirici krem yardımıyla yapılır. 

2. Yıkanmış temiz saça keratin saç bakım düzleştirici kremi uygulanır. 

3. Sık dişli bir tarakla 10 dakika boyunca sürekli taranır, 20 dakika bekletilir. 

4. Toplamda 30 dakikalık süreden sonra ılık ayarlı fön makinesi ile düz fön çekilir. 

5. Sonrasında düzleştirici cihaz ile saçın yapısına, kalınlığına ve sağlıklı olma durumlarına göre “180” derece ile “240” derece arasında pres uygulanır.

6. Her bir tutama 8 ila 12 defa pres uygulanır. Saçlar iki gün bekletilir.

7. Çok kalın telli, kıvırcık ve sert saçlarda iki gün sonra aynı işlem tekrarlanarak ürünün etkisi arttırılır ve işlem sona erdirilir.

 

Keratinli Onarıcı Set Mega Keratin Setimize Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ayşe yılmaz
10 Şubat 2023
Evde Düzleştirici Keratin için ev sevdiğim marka! Harika ürünleri var

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim