200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » En iyi Arındırıcı Şampuan

En iyi Arındırıcı Şampuan

Arındırıcı şampuan kelimesini genellikle kuaför salonlarında daha çok duyuyoruz. Fakat yağlı saçlar alanında da oldukça bilinen bir şampuan olarak gözümüze çarpıyor. Tabii ki bazı uzman cildiye doktorlarının da tavsiyesi ile çok kepeklenen saçlarda da arındırıcı şampuan kullanıldığını biliyoruz.

Belki daha farklı kullanım alanları olsa da şu anda gündemde en çok özellikle kuaför salonlarında veya güzellik salonlarında keratin bakımı yapılırken saç pullarının iyice aralanması gerekiyor. Özellikle uzman kuaförler bu konuda pH değeri daha yüksek, kozmetik ve sentetik kalıntılardan ve kirlerden saç tellerine iyice köklü bir temizlik yaparak keratin yüklemesi yapmak isterler.

Bu işlem yani arındırıcı şampuan ile saçların yıkanması işlemi elbette keratin bakımı uygulamasında faydayı arttırıyor. Daha verimli sonuçlar almaya yardımcı oluyor.

Bilindiği gibi saç tellerinin yapısında üst tabakayı koruyan pulcuklar vardır. Bu pulcuklar aralandığı zaman saç bakımında kullanacağınız malzemeler saçın derinliklerine kadar etki ederek, ürünün daha çabuk ve daha uzun süreli sonuç vermesine oldukça yardımcı oluyor. Örneğin saçınızı sıcak suyla 3-5 defa fazla yıkamak, pH değeri yüksek olan bir şampuanı tercih etmek ve ayrıca saç pullarını açma özelliği olan arındırıcı şampuanı tercih etmek etkiyi son derece arttırıyor.

Arındırıcı şampuanını, keratin bakımı haricinde de kullanabilirsiniz. Çünkü birçok arındırıcı şampuan içerisinde sentetik ve silikon içermediği için saç diplerinizi ve kıl köklerinizi tıkama gibi herhangi bir yan etki yapmaz. Saç derisinin nefes almasını engellemez, rahat bir kullanım sağlar. Arındırıcı şampuan zaten yağlı saçlarda ve kepekli saçlarda da uzmanlar tarafından çokça tavsiye ediliyor.

Fakat sülfat, tuz ve paraben içeren arındırıcı şampuanlardan biraz uzak durmakta fayda var. Çünkü bu tür şampuanları çok sık kullandığımızda saç derisi yorulabilir. Ve ileride istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu bakımdan en güzel tercih edeceğimiz arındırıcı şampuanlar özellikle keratin şampuanları olmalı. Çünkü keratin şampuanları bilindiği gibi sentetik ve silikon içermediği gibi aynı zamanda paraben ve tuz içermez, bu konuda güvenle kullanıma imkân sağlar.

Yazımızın yukarısında da bahsettiğimiz gibi yağlı saçlar için ve kepeklenen saçlar için de arındırıcı şampuan kullanmanın faydası oldukça çoktur. Çünkü hızlı ve çabuk yağlanan veya kepeklenen saçlar istenmeyen bir görüntü oluşturur. Adeta saçımız kirli gibi bir algı oluşturabiliyor. Ve gün içerisinde insanı çok rahatsız ediyor. Normal şampuanlarda yıkama sonrasında saçın bir gün yağsız kaldığını düşündüğümüzde, arındırıcı şampuan kullananlarda saçların yağlanma süresinde bir gün veya iki gün daha gecikme olur. Böylece daha uzun süreli yağsız saçlarla birkaç günümüzü geçirebiliriz.

En İyi Arındırıcı Şampuanlar Hangileri:

  1. Yves Rocher yağlı saçlar için arındırıcı şampuanı,
  2. Head&Shoulders Supreme Arındırıcı şampuanı,
  3. Clear yoğun arındırıcı kömür şampuanı,
  4. Liquid Keratin tuzsuz şampuanı,
  5. Davines kepek şampuanı,
  6. Urban Care çay ağacı şampuanı,
  7. Ashley Joy arındırıcı şampuanı.

Görsele Tıklayarak Kuru Mat Sert Saçlara Keratin Şampuanı 200ml (Malibu Şampuan) Ürünümüze Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim