EGZAMA ŞAMPUANI

EGZAMA ŞAMPUANI

 

Bakımı oldukça zor olan egzama rahatsızlığı genellikle alerjen bünyelerde görülen, strese ve kimyasallara vücudun tepki verme şeklidir. Egzama rahatsızlığının en sık saç derisinde rastlanır. Saç derisinde egzama görülen kişilerin egzama şampuanı kullanması egzama şampuanıgereklidir. Egzama yaralarının saç derisinde oluşmasının sebebi sıradan şampuanların içeriğinde çok fazla kimyasal olması ve saç derisinin sürekli olarak bu kimyasallarla temas etmesidir. Egzama şampuanı kesinlikle %100 bitkisel olmalıdır. Doğala Şampuan tamamen bitkisel bir üründür. Sadece egzama değil, mantar problemi olanların ya da hassas ciltlilerinde rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Şampuanın %100 bitkisel olması sebebiyle saç ve saç derisi sağlığına herhangi olumsuz bir etkisi yoktur.

Egzama problemi yaşayanların en büyük sıkıntısı nemlendirici saç bakım ürünlerini rahatlıkla kullanamamalarıdır. Bitkisel şampuan kolaylıkla bulunabilirken, %100 doğal olan saç kremi, maske ve bakım yağı gibi ürünler yok denecek kadar azdır. Bu sebeple egzama şampuanı kuruluk yaratmadığı gibi aynı zamanda saçı ve saç derisini nemlendirmelidir.

 

Saç derisinin nemlendirici olması için bitkisel şampuanın köpürmemesi gerekir. Eğer bir şampuan %100 bitkisel ise zaten köpürmesi imkansızdır. Egzama şampuanı içeriğinde saçın nemlenmesine yardımcı olan doğal yağlar bulunursa, saç derisinin kuruluğu giderilebilir. Doğala Şampuan formülünde çam terebentin, papatya, sarımsak yağlarını bulundurur. Bu yağlar egzamadan kaynaklı saç derisinde oluşan yaraları tahriş etmez, aynı zamanda saç derisini bitkisel yollarla besleyerek nemlendirir.

 

Egzama şampuanı seçerken içeriğinde ki yağlara dikkat edilmesi gerekir. Her saç bakım yağı egzama yaralarına iyi gelmeyebilir. Bazı bitkisel yağlar egzama rahatsızlığından dolayı oluşan kabuklanmaları kaşındırıcı etkiye sahip olabilir. Egzama ve mantar sorunu yaşayanlar için özel olarak geliştirilmiş olan %100 doğal ve bitkisel Doğala – Kepek Yağlanma ve Dökülme Önleyici Şampuan saç derisini besler ve kaşıntı, alerji gibi sorunları azaltır. Egzama şampuanı seçenekleri arasında kuşkusuz en iyisi olan bu şampuan köpüksüz olması sebebiyle saç derisinin kurumasını engeller. Aynı zamanda saç derisinde daha önceden birikmiş olan kimyasalları ve kirleri derinlemesine temizler. Bitkisel şampuanla temizlenen saç derisi nefes alır ve kimyasala maruz kalmadığı için egzama problemi azalır.

İlgili Ürünler

%53YENİ

Yağlanan Saç Bakım Seti

184.95 TL 390.00 TL
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır