200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Dökülmesi » Dökülen Saçlara Çözüm

Dökülen Saçlara Çözüm

Saç dökülmeleri farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ve doğru tedaviyle önlenebilen bir saç hastalığıdır. Yıpranma, yanma, saç köklerinin zayıf düşmesi gibi etkenlerden dolayı saçlarımız dökülür. Dökülme dursa bile saçların eski halini alıp sağlığına kavuşması özel bir bakım gerektiren süreçtir. Bu süreçte saç beslenmesi ve güçlendirmesini sağlamak adına size destek olmak için bazı bilgiler verip ürünlerden bahsedeceğiz. Şimdi dilerseniz beraber dökülen saçlara çözüm bulalım.

Genelde saç dökülmeleri vitamin, mineral eksikliği ve yetersiz beslenme kaynaklıdır. Bazı kadın ve erkekler beslenme düzenleri ve kan değerleri oldukça iyi olmasına rağmen saç dökülme problemlerinin devam ettiğinden şikayet etmektedir.

Bu gibi durumlarda ise saç dökülmesinin stres kaynaklı olduğuna kanaat getirilir. Saçlarımız tıpkı bir çiçek gibi sevilmeyi, iyi davranılmayı ve düzgün beslenmeyi hakeder. Eğer yeterli ve düzenli beslenip saçlarımızın bakımını yaptığımız halde saç dökülmelerinin önüne geçemiyorsak stres kontrolü için destek alıp ruhen yaşayacağınız bir rahatlama ile saçlarımızın ve bedenimizin eski sağlığına kavuşması mümkündür.

Şimdi sizlere beslenme yetersizliğinden olan saç dökülmesinin önüne geçebilmeniz için beslenme önerilerinde bulunacağız ancak bunun en doğru çözümü doktora başvurup eksik olan maddelere göre bir beslenme planı oluşturmanız olacaktır.dökülen saçlara çözüm

 

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Beslenme Alışkanlığı Nasıl Olmalı?

Saçlarımız ne yaparsak yapalım dökülmeye devam ediyorsa beslenme alışkanlıklarımıza bir göz atmak ve yeniden şekillendirmek dökülen saçlara çözüm sağlamanın en önemli yollarından biridir. Protein ağırlıklı bir beslenme programı size saçlarınızın kaybettiği direnci geri kazanmanız konusunda oldukça yararlı olacaktır.

  • Süt ve süt ürünleri, peynir, yumurta gibi protein yönünden zengin besinleri günlük öğünlerinizde muhakkak bulundurmaya çalışın. Öğün aralarınızda mümkün olduğu kadar kuruyemiş tüketin.

  • Fındık, ceviz, badem gibi kuruyemişler dökülmeye iyi gelmenin yanında saçlarınızı daha parlak ve daha güçlü bir forma sokacaktır.

  • Deniz ürünleri folik asit ve fosfat sayesinde saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlar. Haftada en az bir kez balık yemeye özen gösterin.

  • Saçlarınızı dipten sıkı bir şekilde toplayarak uyumayın. Kendi halinde dipleri özgür bir şekilde uyuyun.

  • Haftada bir kez saç diplerine masaj yaparak yapılan bir maske saç derinizde kan dolaşımını hızlandırıp saç köklerinizi daha dirençli bir hale getirip dökülmelerin önüne geçer.

  • Erkeklerin jöle,sprey gibi saç ürünlerini saçında uzun süre muhafaza edip yıkamadan uyuması saç diplerinde kimyasal birikmesi ve saçın nefes almasını engellediği için saçın dökülmesine neden oluyor.

Saç dökülmelerinin en önemli nedenlerinin birinin keratin yani saçımızda olması gereken proteinin eksikliği olduğunu yazının başında az da olsa belirttik.

Yazımızın bu kısmında sizlere keratin proteininden ve saf patentli keratinin saç dökülmesini önlemede ne denli etkili olduğunu anlatacağız. Keratin proteini saç yapısını güçlü kılıp kılı kökten uca doğru besler. Saçlarınızın dış ve iç katmanları zamanla onarıp daha güçlü ve canlı bir forma girmesini sağlar.

 

Dökülen Saçlara Çözüm

Gözeneklerin açılıp ürünlerin ve proteinin saç diplerinde iyice emilmesi ile saçlar daha güçlü ve sağlıklı olur. Keratin bakımı ve saç bakımı sayesinde koparak dökülmelerin önüne geçip, saç dökülmesini önemli ölçüde önler. Şimdi gelelim Türkiye'nin ilk saf patentli keratin markamızın size dökülmeyi önlemeyi garanti eden ürünlerine, dökülen saçlara çözüm olarak gönül rahatlığı ile ürünlerimizi kullanabilirsiniz.

  • Liquid Keratin Şampuan 350ML
  • Liquid Keratin İksir (Gözenek Açıcı Tonik) 50ML
  • Liquid Keratin Dip Bakım Yağı 50ML

Saç dökülmesinin önüne geçmek için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ürünleri doğru bir şekilde uygulamak ve düzenli bir bakım yapmaktır. Almış olduğunuz ürünü bir kaç hafta kullanıp bırakmak dökülmelerin önüne geçmez ne yazık ki. Saç dökülmesi ciddi ilgi ve kimi zaman uzun bir süreç gerektiren bir saç hastalığıdır. Bunu her zaman göz önünde bulundurmak gerekir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Yaren Doğan
29 Temmuz 2021
hızlı uzama için aldığım ürünleriniz dökülme sorunumu da çözdü çok memnun kaldım çevremdekilere hep anlatıyorum teşekkürler liquid keratin

03 Mayıs 2019
Eşimde saç dökülmesi vardı. Dökülen saçlara çözüm ararken siz geldiniz. Dökülme önleyici setinizi aldım kullanıyorum çok memnun kaldık.. Teşekkürler

03 Mayıs 2019
Merhabalar keratin dökülme setinden aldım bu seti uzun süredir kullanıyorum saçlarımdaki dökülmeler baya azaldı çok memnun kaldım

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim