‘’Dökülen Saçlar Geri Çıkar mı’’; Çoğu zaman, bu sorunun cevabı “çıkmaz” denilse de, gerçekler tamamen öyle değildir! Dökülenlerin geri çıkıp çıkmaması hangi sebeple döküldüğüne ve dökülmenin üzerinden ne kadar süre geçtiğine bağlı olarak değişmektedir.
Dökülen Saçlar Geri Çıkarmı?

Mesela; hamilelik veya doğum  sonrası görülen dökülmeler,  genellikle hiçbir şey yapılmasa da geri çıkar. Ancak B-7, A, E ve D vitamini ya da ‘’Xpecia’’ gibi ürünler alındığında, daha erken ve daha kaliteli çıkma sağlanabilir.

Dökülen Saçlar Geri Çıkar mı? Evet Çıkar. 

Saçkıranda ise, dökülenlerin en az  % 40’ı hiçbir şey yapılmasa da çıkar. Sarımsak yağı, çam terebentin ve badem yağı ve ısırgan tohumu yağı kullanıldığında % 50 olumlu sonuç alınır, kortizon enjeksiyonu yapılırsa, bu % 80  düzeyine çıkarılabilir. ‘’SADBE’’ adlı madde kullanıldığında ise, % 90-95 ihtimalle çıkar.  Az bir kısmı hiç çıkmayabilir.

En sık görülen ailesel, ya da diğer adıyla ‘’erkek tipi dökülmede’’ kökler tamamen ölmemişse, yani kafa derisi tam parlak hale gelmemişse, doğru tedavilerle % 95 oranında ciddi düzeyde geri kazanım elde edilebilir.  Ancak kökler tamamen öldüyse, geri çıkması mümkün olmayabilir. Bu tip dökülmelerde önemli olan, kökler ölmeden önce, tedaviye başlamak gerekmektedir.

Diğer (kansızlık, guatr) saç dökülmelerinde ise,  hastalık tam tedavi edildiğinde dökülen saçların çıkması olabilir ve ek olarak saç kalitesini artıran ilaçlar kullanılırsa, daha erken ve daha yüksek oranda çıkması beklenir.

Önemli olan sebeplerin tam tespit edilerek ve tedavinin ona göre en doru ve ciddi bir şekilde, düzenli olarak ve sürekli uygulanmasıdır.

Bizim size tavsiyemiz, saç derisindeki gözeneklerin tam fonksiyonlu olarak çalışması için, gözenek açıcı Keratin İksir ile beraber, saç derisinin iki katmanını da besleyerek güçlenmesini ve saç köklerinin uyanmasını hızlı bir şekilde tetikleyen ve tamamen soğuk sıkım katkısız saf yağlardan derlenen ve içinde sarımsak yağı, ısırgan tohumu ve çam terebentin biberiye ve yılang yağlarını içeren Keratin Dip Bakım Yağını düzenli kullanmanızdır. Böylece kısa sürede olumlu sonuçlara varacağınızdan emin olabilirsiniz. 

NOT: Dökülen saçlar için keratin setine bu fotoğrafa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hemen hemen insanların çoğunun merak konusu olan, ‘Dökülen saçlar geri çıkar mı'' konusunu ikiye ayırabiliriz. Bir kısmı tekrar geri çıkan saç dökülmesi grubuna girer. diğer kısmı ise asla geri çıkmayan saç dökülmesi kısmına girer.. Bazı geçici sorunlar ve hastalıklar, doğum, stres, kullanılan ilaçlar, kullanılan yanlış saç bakım ürünleri, kimyasal saç bakım uygulamaları ve çevresel faktörler, kirli hava, radyasyon gibi sebeplerle dökülen saçlar büyük oranda geri kazanılır ve yeniden çıkarlar. Bu tip saç dökülmelerinde saç kökleri daha ölmemiş ancak geçici bir uykuya yatmış, uyuşmuş olması bakımından, yapılan doğru bir bakımla, saç kökleri tekrar hareket ettirilerek tekrar geri kazanılabilir.

Dökülen saçların geri çıkma oranı, tamamen kişiye, saç yapısına, hastalık derecesine ve uyguladığı ürünlerin yüksek kalite ve katkısız saf bakım yağları olmasına ve düzenli ciddi uzun süren bir tedaviye göre etkisi artar veya azalır.

Özellikle rafine olmayan, soğuk sıkım bazı uçucu ve sabit hoş kokulu yağların doğru ve dengeli, orantılı olarak, düzenli kullanılmasıyla birçok kişide saçlarının yeniden canlandığı hakkında doğrulayıcı bilgiler alınmıştır.

Yorum

destek.png