Herkes sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak ister fakat bunu yaparken doğal ürünlerle doğal saç bakımı gerçekleştirmek yerine kimyasal içerikli ürünler tercih edilir genellikle. Oysaki saçların doğallığı için doğal katkısız ürünler kullanılmalı bu şekilde organikliği sağlanmış olunur.
Doğal Saç Bakımı

Sadece kullanılan ürünlerle değil yaşam tarzımızdaki seçimlerimizde doğrudan saçımızı etkileyebilir. Dengesiz beslenme, tüketilen zararlı yiyecek ve içecekler, sigara vb. saç yapımızı etkilemektedir. Doğal saç bakım için kolay ve basit güzellik ipuçlarından bazıları: temizlik saç bakımında önemlidir. Saç dökülmesi, kepek, kaşıntı oluşumun önüne geçmek için kafa derinizin temizliğine önem vermelisiniz. Aşırı sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmalısınız. Aşırı sıcak su saçınızı kuru kırılgan bir yapıya büründürecektir. Saçlarınızı ıslakken değil kuruyken taramanız daha yararlı olacaktır çünkü yapılan araştırmalar göre ıslak saçlar üç kat daha fazla zayıf ve kırılgan olduğu belirtilmiştir. Doğal saç bakımı için evde hazırlanıp uygulanan birtakım maskeler yapılmaktadır bunlardan bazıları: yumurta maskesi, yoğurt ve yumurta maskesi, sarımsaklı saç maskesi, karbonat maskesi, limon suyu ile yapılan maske, bal +zeytinyağı + yumurta karışımlı maske…  Tabi ki her okuduğunuz yapımını öğrendiğiniz uygulamayı değil öncelikle saç yapınıza uygun maske kullanımına özen göstermelisiniz. Değilse doğal saç bakımınız beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Yumuşak ve ipeksi saçlara sahip olmak için saçlarınıza yapacağınız doğal saç bakım alternatiflerinden biri de keratin içerikli ürünler kullanmanızdan geçer. Doğal besleyici ve ışıltı veren keratinli ürünler içerisinden de kimyasal içerik barındırılmayanları tercih etmelisiniz.

Yorum

destek.png