Makaleler » Saç Bakımı » Doğal Keratin

Doğal Keratin

İlk aklınıza gelen doğal keratin nedir? Ya da doğal keratin nereden elde edilir? gibi soruların geldiğini tahmin edebiliyoruz. Belki de saf keratin ve katkısız keratin gibi terimler de aklınıza gelebilir.

Şimdi sizlere, saç keratini hakkında merak edilen her şeyi, bu yazımız da anlatacağım.Keratin, bir protein çeşididir.

 

Özellikle tırnak, diş ve saçlarımızın %70 den fazlasını keratin proteinleri oluşturur. Çok sert ve su geçirmez bir yapıları vardır. Keratin proteinleri, Amerika ve Avrupa ülkelerinde ileri bio-teknoloji kullanılarak, nano düzeyde küçücük parçacıklar halinde üretilirler. Daha sonra yapılan işlemlerle saç bakım keratini olarak kullanışlı hale getirilirler.

 

Keratin Nerelerde Kullanılır?

 

 

Genellikle kuaför sektöründe keratin adı çok kullanılır. Saç bakımında, özellikle yıpranmış, yanmış ve kırık saçların bakım ve onarımında çok etkili bir proteindir. Kimyasal işlem görmüş ve çok fazla ısıya maruz kalarak aşınan saçların onarımında, keratinlerden daha iyi onarım yapan bir madde bilinmemektedir. 

 

İşte bu kadar önemi büyük olan ve saçı onarmada mucize gibi fayda veren keratin, doğal keratin ya da katkısız keratin proteinlerinin ta kendisidir.  Ancak ne var ki, birçok saç düzleştirme ve saç bakımı adı altında üretilen ürünlere katkı maddesi olarak kullanıldığında, işin boyutu tamamen değişmektedir. Adeta, yoğun ve çok sert kimyasallar içinde, etkisi kaybolup gitmektedir.

Düzleştirme amaçlı kullanılan ve ağır kimyasal katkılar içeren ürünler, mesela formaldehit gibi kimyasallar, saça ve cilde çok ciddi zarar vermektedirler. Hatta solunum yoluyla ciğerlere kadar ulaşır ve kanserojen etki yaparlar.

 Doğal Keratin

Bazı şampuan, krem ve özellikle saç bakım maskelerine ilave edilerek saç onarıcı etkisi olduğu vurgusu yapılmaktadır. Ancak saç bakım keratinlerin saçın en derin noktalarına girmesi için, bu yöntem etkisiz kalır. Keratinlerin doğrudan saçın hasarlı yerlerine yerleşmesinin sağlanması ve orada tutunabilmesi konusu çok önemlidir.

 

İşte Liquid Keratin Serumu,  içeriğindeki doğal mineraller, proteinler ve bitkisel gliserin katkılarıyla geliştirilen özel doğal formülüyle, keratinlerin hem hasarlı ve kırık saçın en derin noktalarına ulaşmasını sağlıyor, hem de orada kemik gibi kaynamasını temin ediyor. Böylece, yapılan dolgu ve tamirat ile kalıcı bir etki elde edilebiliyor.

 

 

 

Doğal Keratin Nedir?

 

 

Saçlarımızın %72 den fazlasını keratin proteinleri oluşturur. Çok sert ve su geçirmez bir yapıları vardır. Nano düzeyde mikro parçacıklara ayrıldıklarında, yanan, yıpranan saçların onarımında mucizevi bir iyileştirme yapacak kadar etkileri yüksektir.Genellikle kuaför sektöründe keratin adı çok kullanılır. Saç bakımında, özellikle yıpranmış saç bakım ve onarımında çok etkili bir proteindir. Kimyasal işlem görmüş veya çok fazla ısıya maruz kalmış, yıpranmış ve kırık saçların onarımında, doğal keratin proteinlerinden faydalanılmaktadır. Ancak ne var ki, kuaför salonlarında keratin bakım adı altında, birçok kimyasal ürünler müşterilerin saçlarına uygulanmakta ve saçları daha da yıpranmış hale getirebilmektedir.

 

Doğal Keratin

 

Doğal Keratin Nasıl Elde Edilir?

 

 

Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde ileri bio-teknoloji kullanılarak elde edilirler. Saç bakım keratini olarak formülüze edilerek kullanışlı hale getirilirler.

İşte, bu aşamadaki keratine, "Doğal Keratin" denir. Ya da "katkısız keratin" de diyebiliriz. Çünkü, insana ve saçına zarar verecek herhangi bir kimyasal madde henüz içine karışmamış bir durumdadır.

Ancak ne var ki, birçok saç düzleştirme ve saç bakımı adı altında üretilen ürünlere katkı maddesi olarak kullanıldığında, işin boyutu tamamen değişmektedir. Adeta, yoğun ve çok sert kimyasallar içinde, etkisi kaybolup gitmektedir. Fayda vermesi de söz konusu değildir.

 

Doğal Keratini Nereden Alabilirim?

 

 

Doğal keratin veya katkısız keratini küçük ambalajlarda bulmanız çok zor. Hem direk saça uyguladığınızda istenilen yüksek verimi alamayabilirsiniz. Ancak Liquid Keratin Serumu, doğal destekli formülüyle ve sıfır kimyasal prensibiyle keratinbakim.com sitemizde sizin için satışa sunulmaktadır.

Son zamanlarda saçlarına boya yapmayan, düzleştirme uygulamayan bayan yok denecek kadar azaldı. Bu artmayla birlikte, saçlardaki sorunlar da çoğaldı. Özellikle, saçlarda önce bir kuruma ve incelme, daha sonra kuruyan ve incelen saçlar kırılmaya ve kopmaya başladı. Bazı saçlarda, sertlik ve matlık, bazılarında ise, zor tarama ve kabarma derken bu sorun her bayanın başını ağrıtır oldu.

İşte bu tür sorunların artmasıyla, yeni arayışlar başladı. Sonunda saçın ana yapısını kuvvetlendiren ve saçın öz yapısıyla uyumlu olan saç keratini keşfedildi ve bu saç keratini saça uygulanmaya başlandı. Elbette bu uygulamanın en profesyonel saç bakım keratini ile, Liquid Keratin Serumu başardı. Tüm kullanıcılarına memnuniyet garantisi vererek her kesimin güvenini kazandı.  Keratini nereden alabilirim derseniz doğru yerdesiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
25 Temmuz 2019
Merhabalar ben mega seti kullandım ve hayatımda ilk defa bir üründen bu kadar memnun kaldım ,çok başarılı ürün doğal ve etkili ürün arayanlara bu seti önerebilirim genel bir bakım saçlar için :)

25 Temmuz 2019
Artık bende kuaförlerle bütün ilişkimi kestim evde kendi saç bakımımı yapıyorum özellikle de doğal ve de patentli ürün satan liquid firmasının ürünlerini tercih ediyorum...

25 Temmuz 2019
Önceden farklı bir markanın keratini kullandım fiyatı uygundu ama saç derim pul pul dökülmeye başladı hiç memnun kalmamıştım , makale çok yararlı olmuş farklı arayışlar içerisindeyim bende , bu ürünü kullanmak istiyorum zaten bu firmanın ismini çok duydum eminim pişman kalmayacağım.

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır