200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Doğal Keratin

Doğal Keratin

İlk aklınıza gelen keratin nedir, gerçek doğal keratin ne işe yarar? Ya da en iyi doğal keratin nereden elde edilir? gibi soruların geldiğini tahmin edebiliyoruz. Belki de saf keratinkatkısız keratin ve gerçek keratin gibi terimler de aynı mı, veya farkı var mı, aklınıza gelebilir.

Keratin, insanların ve hayvanların vücutlarında bulunan saçların, tırnakların %73 ten fazlasını oluşturan çok dayanıklı ve sert bir yapıya sahip çok değerli bir protein çeşididir. Saç sorunlarında mucizevari bir çözüm sunabiliyor. Bu bakımdan saç bakımında oldukça popüler bir yere yükseldi.

Gerçek keratin ve doğal keratin kavramlarının aynı anlama geldiğini söyleyebiliriz. Nereden bulacağınıza dair tüm detayları bu yazımızda yazdık. Sağlam ve dayanıklı yapıları ile saç tellerindeki onarım ve güçlendirme etkisi oldukça yüksek olan gerçek keratinler,  onarıcı keratin serum olarak en çok sıvı halde ve küçük cam şişelerde piyasada satılmaktadır.

Plastik ambalajlardaki keratinlerin uzun ömürlü olmaları mümkün olmadığından, ucuz fiyatlı ürünleri tercih etmemelisiniz. Sertifikalı, patentli, bakanlık onaylı ürünlere yönelmelisiniz.

Keratin proteinleri, Amerika ve Avrupa ülkelerinde çok gelişmiş ileri seviyede bio-teknoloji yöntemleri kullanılarak, nano düzeyde küçücük parçacıklar halinde üretilirler. Daha sonra yapılan bilimsel formüllerle saç bakım keratini olarak kullanışlı hale getirilirler.

Doğal Keratin Nedir?

Saçlarımızın %73 den fazlasını keratin proteinleri oluşturur. Çok sert ve su geçirmez bir yapıları vardır. Hem bu sebeple hem de nano düzeyde mikro parçacıklara ayrıldıklarında, yanan, yıpranan, zayıf, cansız, güçsüz saçların onarımında mucizevi bir iyileştirme yapacak kadar etkileri yüksektir.

Genellikle kuaför sektöründe keratin adı çok kullanılır. Saç bakımında, özellikle yanmış, yıpranmış saç bakım ve onarımında çok etkili bir proteindir. Uzmanlar, kimyasal işlem görmüş, ısıya maruz kalmış, yıpranmış ve kırık, dökülen ve yavaş uzayan saçların güçlenmesinde doğal keratin proteinlerinin faydalı olduğunu gözlemişlerdir. Ancak ne var ki, kuaför salonlarında keratin bakım adı altında, birçok kimyasal ürünler, müşterilerin saçlarına uygulanmakta ve saçları daha da yıpranmış hale getirebilmektedir.

Keratin Nerelerde Kullanılır?

Genellikle kuaför sektöründe keratin adı çok kullanılır. Saç bakımında, özellikle yıpranmış, yanmış ve kırık saçların bakım ve onarımında çok etkili bir doğal proteindir. Kimyasal işlem görmüş ve çok fazla ısıya maruz kalarak aşınan saçların onarımında, keratinlerden daha iyi onarım yapan bir madde şu ana kadar bulunamdı. Gerçek keratinler, piyasada bulunan en önemli ve en kaliteli keratin markaları (özellikle Liquid Keratin) tarafından kullanılmaktadır.

İşte bu kadar önemi büyük olan ve saçı onarmada mucize gibi fayda veren en iyi keratin, doğal keratinin  ta kendisidir.  Ancak ne var ki, piyasada birçok saç düzleştirme ve keratin saç bakımı adı altında üretilen dentetik ve kimyasal içerikli ürünlere katkı maddesi olarak kullanıldığında, işin boyutu tamamen değişmektedir. Adeta, yoğun ve çok sert kimyasallar içinde, etkisi kaybolup gitmektedir.

Düzleştirme amaçlı kullanılan ve ağır kimyasal katkılar içeren keratin bakım ürünleri, mesela formaldehit gibi kimyasallar, saça ve cilde çok ciddi zarar vermektedirler. Hatta solunum yoluyla ciğerlere kadar ulaşır ve kanserojen etki yaparlar.

Bazı şampuan, krem ve özellikle saç bakım maskelerine ilave edilerek saç onarıcı etkisi olduğu vurgusu yapılmaktadır. Ancak saç bakım keratinlerin saçın en derin noktalarına girmesi için, bu yöntem tam sonuç vermeyebilir ve etkisini azaltabilir. Keratinlerin doğrudan saçın hasarlı yerlerine yerleşmesinin sağlanması ve orada tutunabilmesi konusu çok önemlidir.

İşte Liquid Keratin Serumu,  içeriğindeki doğal mineraller, proteinler ve bitkisel gliserin katkılarıyla geliştirilen özel doğal formülüyle, keratinlerin hem hasarlı ve kırık saçın en derin noktalarına ulaşmasını sağlıyor, hem de saçlarda kemik gibi kaynamasını temin ediyor. Böylece, yapılan dolgu ve tamirat ile kalıcı bir etki elde edilebiliyor.

 

 

Doğal Keratin

Doğal Keratin Nasıl Elde Edilir?

Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde ileri bio-teknoloji kullanılarak elde edilirler. Saç bakım keratini olarak formülüze edilerek kullanışlı hale getirilirler.

İşte, bu aşamadaki keratine, "Doğal Keratin" denir. Ya da "katkısız keratin" de diyebiliriz. Çünkü, insana ve saçına zarar verecek herhangi bir kimyasal madde henüz içine karışmamış bir durumdadır.

Ancak ne var ki, birçok saç düzleştirme, brezilya fönü ve keratin saç bakımı adı altında üretilen ürünlere katkı maddesi olarak kullanıldığında, işin boyutu tamamen değişmektedir. Adeta, yoğun ve çok sert kimyasallar içinde, etkisi kaybolup gitmektedir. Fayda vermesi de söz konusu değildir.

 

Doğal Keratini Nereden Alabilirim?

Doğal keratin veya gerçek keratini büyük ambalajlarda bulmanız oldukça zor. Hem doğrudan saça uyguladığınızda istenilen yüksek verimi alamayabilirsiniz. Ancak Liquid Keratin Serumu, patentli, doğal formülüyle ve sıfır kimyasal prensibiyle keratinbakim.com sitemizde sizin için satışa sunulmaktadır.

Son zamanlarda saçlarına boya yapmayan, düzleştirme uygulamayan bay, bayan yok denecek kadar azaldı. Bu artmayla birlikte, saçlardaki sorunlar da çoğaldı. Özellikle, saçlarda önce bir kuruma ve incelme, daha sonra kuruyan ve incelen saçlar kırılmaya, kopmaya ve dökülmeye başladı. Bazı saçlarda, sertlik ve matlık, bazılarında ise, zor tarama ve kabarma derken bu sorun her bayanın başını ağrıtır oldu.

İşte bu tür sorunların artmasıyla, yeni arayışlar başladı. Sonunda saçın ana yapısını kuvvetlendiren ve saçın öz yapısıyla uyumlu olan saç keratini keşfedildi ve bu saç keratini saça uygulanmaya başlandı. Elbette bu uygulamanın en profesyonel saç bakım keratini ile, Liquid Keratin Serumu başardı. Tüm kullanıcılarına memnuniyet garantisi vererek her kesimin güvenini kazandı.  Keratini nereden alabilirim derseniz şu an doğru yerdesiniz. Güvenl, sertifikalı, patentli, bakanlık onaylı doğal ürünlerimizi, emziren ve hamile kadınlar rahatlıkla kullanabiliyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sabahattin ÇETİNTAŞ
10 Mart 2023
Doğl keratin ürünlerinizi kullanıyorum. çok memnunum, hamilelik döneminde size ulaşmıştım hala devam ediyorum.

25 Temmuz 2019
Merhabalar ben mega seti kullandım ve hayatımda ilk defa bir üründen bu kadar memnun kaldım ,çok başarılı ürün doğal ve etkili ürün arayanlara bu seti önerebilirim genel bir bakım saçlar için :)

25 Temmuz 2019
Artık bende kuaförlerle bütün ilişkimi kestim evde kendi saç bakımımı yapıyorum özellikle de doğal ve de patentli ürün satan liquid firmasının ürünlerini tercih ediyorum...

25 Temmuz 2019
Önceden farklı bir markanın keratini kullandım fiyatı uygundu ama saç derim pul pul dökülmeye başladı hiç memnun kalmamıştım , makale çok yararlı olmuş farklı arayışlar içerisindeyim bende , bu ürünü kullanmak istiyorum zaten bu firmanın ismini çok duydum eminim pişman kalmayacağım.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim