Çörekotu Yağının Saça Faydaları

Çörekotu Yağının Saça Faydaları

   Çörekotu yağı Hindistan  ve ülkemiz Türkiye de yetişmektedir. Çörekotunun sağlık ve güzellik alanındaki şifacılığını saymakla bitiremeyiz. Peygamber efendimizin (sav) de her gün birkaç tane çörekotu yuttuğunu hatırlatmak isterim. Konumuzu sınırlandırmak gerekirse ölüm dışında her şeye yararı olan bu bitkinin gelin saç konusunda neler yaptığını inceleyelim.

Saç kökünü güçlendirerek yeni saçların çıkmasına imkan tanır.

Saçı yeniden yapılandırarak gürleştirir.

Saç derisindeki yağları besler ve kafa derisini onarır.

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde yardımcı olur.

Kalp krizini önler.

Şeker hastalığı için önemli bir tedavi yöntemidir.

Ciltte görünen ksşıntı, tahriş, mantar, egzama gibi hastalıklara deva olur.

Kepek, saç pullanması, saç dökülmesi gibi sorunlara çözüm olur.

Yaşla birlikte gelen ve bazı kişilerde genetikte olabilen saç beyazlamasını geriletir.

Saça yaptığı bakım ile saçı neme kavuşturur.

 

   Çörekotu yağının saça nasıl uygulanması gerektiği konusunda bir sürü öneri vardır. Belirli bir ölçüde birkaç kaşık çörekotu yağını saçınızın derisine dökerek ve akabinde masaj yaparak yedirin. 30-50 dk arasında bekletip saçınızı yıkayabilirsiniz. Tam olarak ne ölçüde kullanmanız gerektiği ya da nasıl kullanmanız gerektiği konusunda sıkıntıya düşebilirsiniz. Yağ şeklinde olduğu için damlama ve kolay durulanmama gibi problemler de oluşabilir.

 

 

 

 

   Bunun için size kolaylık olması ve güvenle alıp kullanmanız açısından Liquid Keratin bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünleri içeriğinde çörekotu yağı, atkuyruğu bitkisi ve daha birçok mineralleri barındırmaktadır. Güvenle tercih edebilir, sağlıkla kullanabilirsiniz. Hem ambalajı hem kullanımı açısından pratik olup açık anlatımlı kullanma klavuzu sayesinde size yardımcı olacaktır. Keratin bakım ürünlerine keratinbakim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır