Brezilya Fönü Sonrası Şampuan

Brezilya Fönü Sonrası Şampuan

Bu yazımızda kuaför ortamlarında ağır kimyasallarla  saçı geçici olarak düzleştirmek ve parlaklık katmak için yapılan brezilya fönü sonrası şampuan hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Brezilya fönüne,  kuaför ortamlarında saça verilen işlemi ve hasarları masumca göstermek için keratin bakımda denilmektedir.  Fakat bu işlemlerin keratin bakımla alakası yoktur.  Çünkü keratin bakım saçları düzleştirmez yıpranan saçları onarır. Saf keratin proteinleri saça yükleyerek saçlarda oluşan yıpranmaları onarır. Ayrıca saçlarda yaşanan dökülme gibi problemlerde yardımcı olur saçların daha dolgun daha canlı görünmesini sağlar. Bu nedenle keratin bakımı brezilya fönü ile karıştırılmamalıdır.

 

 

 

 

Brezilya fönü özel kimyasal maddelerin ve yüksek ısı işlemlerin saça uygulanması ile yapılır. Bu işlem sonucunda parlak düz dışarıdan görenler için güzel bir saça sahip olursunuz. Fakat bu durum geçicidir. Bu uygulama bazı kişiler de  bir kaç hafta bazı kişilerde ise bir kaç ay etkisi sürebilmektedir. Bu süreyi uzatabilmek için saç uzmanları brezilya fönü sonrası şampuan olarak özellikle sülfat içermeyen şampuanları tercih etmeleri gerektiğini önermektedir. Ayrıca brezilya fönü işlemi sonucunda saçlar yıpranarak çok kolay şekilde kırılabilir, yanabilir, dökülebilir, bu nedenle brezilya fönü sonrası şampuan olarak keratinli sülfatsız şampuan kullanmaların daha iyi ve sağlıklı olacağını belirtmektedirler.

Brezilya fönü sonrası şampuan olarak ne kullanmalıyım  diyorsanız liquid keratin firmasının keratin içerikli sülfatsız şampuanı var onu kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan organik bitki özleri saçlarınızı besleyecektir. İçerisinde bulunan keratin saçlarınız parlatacak ve dolgun gösterecektir. Brezilya fönü işleminin açtığı hasarı en aza indirmesine yardımcı olacaktır. Lipozom teknoljisi ile üretilmiş olan bu şampuan deri altındaki saç köklerine kadar besleyerek saçlarınızı hem hızlı uzatacak hem saçlarınıza bakım yapacaktır. Brezilya fönü sonrası şampuan olarak en ideal şampuanlar arasında yer almaktadır.

 

İlgili Ürünler

 • ÜCRETSİZ KARGO
  Keratin Şampuanı (350ml)
 • ÜCRETSİZ KARGO
  Kepek Yağlanma ve Dökülme Önleyici Şampuan
 • ÜCRETSİZ KARGO
  Dökülen Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan
 • Size bir kampanya haberimiz var!
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır