200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Arındırıcı şampuan kelimesini genellikle kuaför salonlarında daha çok görüyoruz. Fakat yağlı saçlar alanında da oldukça bilinen bir şampuan olarak gözümüze çarpıyor. Tabii ki bazı uzman cildiye doktorlarının da önerisi ile çok kepeklenen saçlarda da arındırıcı şampuan kullanıldığını biliyoruz.

Arındırıcı Şampuanın belki daha farklı kullanım alanları olsa da şu anda gündemde en çok özellikle kuaför salonlarında veya güzellik salonlarında keratin bakımı yapılırken saç pullarının iyice açılması gerekiyor. Özellikle uzman kuaförler bu konuda pH değeri daha yüksek, kozmetik ve sentetik kalıntılardan ve kirlerden saç tellerine iyice köklü bir temizlik yaparak keratin yüklemesi yapmak isterler.

Bu işlem yani arındırıcı şampuan ile saçların yıkanması işlemi elbette keratin bakımı uygulamasında yararı arttırıyor. Daha güzel sonuçlar almaya yardımcı oluyor.

Bilindiği gibi saç tellerinin yapısında üst tabakayı koruyan pulcuklar vardır. Bu pulcuklar aralandığı zaman saç bakımında kullanacağınız malzemeler saçın derinliklerine kadar etki ederek, ürünün daha çabuk ve daha uzun süreli sonuç vermesine oldukça yardımcı oluyor. Örneğin saçınızı ılık suyla 3-5 defa fazla yıkamak, pH değeri yüksek olan bir şampuanı tercih etmek ve ayrıca saç pullarını açma özelliği olan arındırıcı şampuanı tercih etmek etkiyi son derece arttırıyor.

Arındırıcı şampuanını, keratin bakımı dışında da kullanabilirsiniz. Çünkü birçok arındırıcı şampuan içerisinde sentetik ve silikon içermediği için saç diplerinizi ve kıl köklerinizi tıkama gibi herhangi bir yan etki yapmaz. Saç derisinin nefes almasını engel olmaz, rahat bir kullanım sağlar. Arındırıcı şampuan zaten yağlı saçlarda ve kepekli saçlarda da uzmanlar tarafından çokça tavsiye ediliyor.

Fakat sülfat, tuz ve paraben içeren arındırıcı şampuanlardan biraz uzak durmakta fayda var. Lakin bu tür şampuanları çok sık kullandığımızda saç derisi yorulabilir. Ve ileride istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu bakımdan en güzel tercih edeceğimiz arındırıcı şampuanlar özellikle keratin şampuanları olmalı. Çünkü keratin şampuanları bilindiği gibi sentetik ve silikon içermediği gibi aynı zamanda paraben ve tuz içermez, bu konuda güvenle kullanıma imkân sağlar.

Yazımızın yukarısında da bahsettiğimiz gibi yağlı saçlar için ve kepeklenen saçlar için de arındırıcı şampuan kullanmanın faydası oldukça fazladır. Çünkü hızlı ve çabuk yağlanan veya kepeklenen saçlar istenmeyen bir görüntü oluşturur. Adeta saçımız kirli gibi bir algı oluşturabiliyor. Ve gün içerisinde insanı çok rahatsız ediyor. Normal şampuanlarda yıkama sonrasında saçın bir gün yağsız kaldığını düşündüğümüzde, arındırıcı şampuan kullananlarda saçların yağlanma süresinde bir gün veya iki gün daha gecikme olur. Böylece daha uzun vadede yağsız saçlarla birkaç günümüzü geçirebiliriz.

 

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim