200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları

Dünya üzerinde sadece Fas da yetişebilen diğer bir adıyla hayat ağacı olarak da bilinen argan ağacı oldukça özel bir ağaçtır.

Argan ağacı yaz mevsiminin başında meyve verir, yaz sonuna kadar da kurumaya bırakılır.

Kuruyan meyvelerin çekirdekleri özel granit taşlar kullanılarak kırılır ve içinde bademe benzeyen kısımdan argan yağı elde edilir. Argan yağı kozmetik amacıyla üretiliyorsa çekirdeğin badem kısmı kavrulmaz.

Oldukça meşakkatli olan üretim süresinden sonra argan yağının faydaları ve doğru kullanımı hakkında bilgi almakta fayda var. Argan yağının faydaları cilt ve saç üzerinde oldukça fazladır.

Özellikle saç bakım ürünlerinin argan yağı içerdiğini sık duymuşsunuzdur. Saç kuruluğunu gidererek ipeksi bir yumuşaklık kazandıran argan yağı aynı zamanda saça doğal bir parlaklık vererek bakımlı bir görünümde olmasını sağlar.

Argan yağının faydaları

Liquid Keratin markası uzun yıllardır yaptığı çalışmalar sonucunda çıkarmış olduğu Argan Yağı tamamen doğal ve katkısızdır. Argan yağının faydaları arasında bulunan iyileştirme özelliği de özellikle saç derisinde sedef ve egzama hastalığı yaşayanlar için mucizevi bir etkiye sahiptir.

Bilinen aksine saf ve doğal arganın oldukça hoş bir kokusu bulunmaktadır.

Rivayete göre Fas da yaşayan kadınlar argan yağını güzel koktukları için boynuna sürdüklerinde, yaşları ilerledikçe boyunlarının daha genç kaldığı ortaya çıkmıştır. Bu durum keşfedildikten sonra kozmetik sektöründe argan yağı kullanılmaya başlamıştır.

Argan yağının faydaları saç üzerinde daha da fazladır. Saç tellerini koruyucu etkisi bulunan bu yağ saçı ağırlaştırmaz ve ihtiyacı olan nemi karşılar.

Yoğun bir şekilde e vitamini barındıran argan yağı saç diplerine uygulandığında saç köklerini besler. Saç kökleri beslendiği zaman saç dökülmeleri en aza iner. Ayrıca yeni çıkan saçların çok daha güçlü ve sağlıklı olmasını da sağlar. 

Düzenli kullanımda saç kökleri beslendiği için saçın uzama hızını da arttırır. Özellikle saç uçlarına uygulandığında kuruluk ve bakımsız görünümü anında ortadan kaldırır. Liquid Keratin markasının argan yağının faydaları için özel olarak yıllar süren çalışmalar sonucunda geliştirmiş olduğu Argan Yağı saçın dipten uca beslenmesini sağlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim