200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Argan Yağı Şampuan

 Argan Yağı Şampuan

Argan yağı argan ağacında yetişen küçük argan fıstıklarının ezilmesi ve hamurunun süzülmesi ile elde edilir. Sıvı altın da denilen argan yağı şampuan içeriklerine de giriyor.

Saç bakımı için tıpkı cilt bakımı için olduğu  gibi çok daha faydalı olan argan yağı elde edilmesi zor bir içerik olduğu için birleştiği saç bakım ürünlerini değerli hale getiriyor.

Yıllardır kullanıcıların saçlarını daha nemli ve parlak görünmesi için içerisinde doğal yağlar bulunan saç bakım ürünlerini tercih ettiği bir gerçek. Ancak içerisinde saç ile bütünleşemeyen ve saç telleri dışında ağır bir tabaka oluşturan bu doğal yağlı saç bakım ürünleri umut edilen etkileri çoğu zaman koruyamadı.

Argan yağı şampuan da aynı ağırlaşmış ve yağlı etkileri verecek gibi bir önyargı oluşması da gayet doğal oluyor bu durumda. Ancak şunu bilmek gerekir ki argan yağı yoğun bir besleme etkisi verse de yoğun bir yağ yapısında değildir.

Saçın doğal yapı taşlarından olmayan içeriklerin saç tarafından emilmesi zordur. Bu da bu bileşenlerin saç tellerinin dışında kalmasına neden olur.

Argan yağı şampuan

Bu zamana kadar çok büyük ümitlerle kullanılan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi ürünler hep saç tarafından emilemedikleri için saç telleri dışında bir katman halinde kalmışlardır.

Bu da saç tellerinin doğal parlak bir görünüm kazanmasından ziyade yağlı bir görünüm kazanmasına ve saçın ağırlaşmasına neden olur. 

Argan yağı şampuan ise saç diplerindeki sıradan şampuanların bıraktığı silikonsu yapıyı derinlemesine temizlerken bir yandan da saçın ihtiyaç duyduğu düzeyde doğal saç yağını deri üzerinde muhafaza eder.

Argan yağı şampuan da tıpkı at kuyruğu bitkisi gibi antioksidan bir yağ olduğu için gözenekleri tıkamaz, kalın bir katman halinde saçta kalmaz. 

Argan yağı şampuan ürünleri içerisinde kullanıldığında yalnızca saçın ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayarak parlaklık sağlanır.

Argan yağı şampuan kullanıcıların tereddüt ettiği kadar saçlarınızda ağırlık, katman gibi bir his oluşturmayacaktır.

Argan yağı şampuan içeriğine girdiği andan itibaren saçların sağlıklı uzamasını sağlayacak, nemli görüntüsünü kalıcı kılacak ve saçlarda bu zamana kadar umulan ancak erişilemeyen tüm etkileri gösterecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim