200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Argan Yağı

Argan Yağı

Cilt ve saç bakımı için önemli bir noktada bulunan ve çok merak edilen bir ürün de argan yağı. Sıvı altın da denilen sarı ve parlak, altın rengindeki bu yağ ile saç ve cilt bakımında mucizeler ile karşılaşabilinir.

Argan yağı nedir, faydaları nelerdir ve saç bakımı için bu kadar çok tercih sebebi olmasının nedeni nedir? Bu soruların cevaplarını verebilmek için doğal saç bakımı ve argan yağı incelenmelidir. 

Argan yağı argan ağacında yetişen bir tür fındığın hamur haline getirilerek süzülmesi ile oluşan bir yağdır. Damıtılma işlemi çok zorlu olduğu için argan yağı bu kadar önemli ve maliyet olarak da daha pahalıdır.

Ama faydaları düşünüldüğünde doğal saç bakım yağları içerisinde neden bu kadar çok tercih edildiği anlaşılabilir. Argan yağı hem cilt bakımında hem de saç bakımında kullanılabilir. İçerdiği özellikle de çok miktardaki E vitamini ile hem saç hem de cilt bakımında yaşlanma karşıtı bir duruş sergiler. Saçların da cilt gibi yaş aldığı biliniyor.

Bu yaş alma kırışıklık görünümü ile olmasa bile yıpranmışlık ve yorgun görünüm ile olur.

argan yağı

Saç bakımı dosyasına devam edilecek olursa argan yağı saçı nemlendirir, parlaklık kazanmasını sağlar, saçın yıpranmasını engelleyici ağır olmayan ama yoğun bir tabaka oluşturur.

Bu özellikleri ile “Liquid Keratin- Argan Yağı” tıpkı keratin yağı gibi saçı ağırlaştırmadan saçın her bir telini darbelerden ve kırılmalardan koruyacak olan doğal bir saç bakımıdır.

Bu şekilde bugüne kadar uygulanmış olan zararlı ısıl ve kimyasal işlemlerin etkilerini silerken bir yandan da bundan sonra gerçekleşecek olan hava muhalefetlerinin, ısıl işlemlerin, kimyasal işlemlerin etkilerinden saçı koruyacaktır.

Argan yağı saçın esnekliğini ve canlılığını arttırır. Bu da saçın darbelere karşı daha yüksek seviyede mukavemet göstermesini sağlar.

Bu şekilde saçlar kırılarak veya koparak dökülmek yerine direnç göstererek çok daha dayanıklı bir hal alır. Böylelikle saçta en az hasarla maksimum uzamayı argan yağı ile sağlayabiliriz.

Argan yağı özellikle şekil vermekte güçlük çekilen kıvırcık ve kuru saçlarda çok daha etkilidir. Doğal bir bakım olduğu için tabii her saç tipi ve her saç problemi için kullanılabilir.

Kepek, mantar, sedef gibi saç derisi rahatsızlıklarını da rahatlatan argan yağı düzenli kullanımda kullanıcıların saçlarında hiç görmedikleri bir etkiyi görmelerine yardımcı olur.

Görsele Tıklayarak Keratin Yağı (50ML) Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim