Makaleler » Saç Bakımı » Açıcıyla Yanan Saç Nasıl Düzeltilir?

Açıcıyla Yanan Saç Nasıl Düzeltilir?

Açıcıyla yani oryalle saçlar bazen yanabilmektedir. İçeriğinde hidrojen peroksit gibi kimyasallar barındıran açıcılar saçların anatomisindeki keratin proteinlerine etki ederek yanan saçlarla baş başa bırakabilirler.

 

Açıcıyla yanan saç nasıl düzeltilir sorusunun yanıtına geçmeden önce kısaca keratin maddesine değinmekte fayda var. Keratin; saçlar için adeta hava, su niteliği taşıyan en önemli besleyici maddedir.

 

Çünkü keratin, saçların anatomisinde %73 gibi devasa düzeylerde bulunmakla birlikte 18 aminoasitten meydana gelen en önemli protein konumundadır. Dolayısıyla keratin proteinleri, saçlar için ham madde niteliği teşkil etmektedir de denilebilir.

 

Eğer açıcı yani oryal gibi kimyasal işlemlerden dolayı saçlar için büyük önem teşkil eden keratin proteinlerine herhangi bir hasar gelirse, saçlar da bu hasardan etkilenerek yanacaktır.

 

Açıcıyla yanan saç nasıl düzeltilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, açıcıyla yanan saçın en etkili tedavi yöntemi keratin bakımı yapmaktır. Saçlara keratin bakım yaparak, yanan saçları kısa sürede onarmak ve eski sağlığına kavuşturmak mümkün. Peki keratin bakım nasıl yapılır?

 

Saçlar şampuanla 2 kez yıkanır.

 

Havluyla saçların kuruması sağlanırken, tarakla da saçların düz bir şekilde kurumasına özen gösterilir.

 

Saf Keratin Serum saçların her noktasına nüfuz edecek biçimde uygulanır. (6 saatten az olmamak üzere saçlar bu şekilde bekletilir. Saçlar kuruduğunda sertleşme görülüyorsa, keratin maske ve keratin krem eski yumuşaksı haline bürüyecektir.)Açıcıyla yanan saç nasıl düzeltilir

 

Saçlar durulanır ve fazla suyu alınan nemli saçın uçlarına ve boylarına keratin maske uygulanır.

 

15 dk bu şekilde beklenir ve ardından saçlar tekrar durulanır.

 

Nemli ya da kuru saçlara keratin saç kremi sürülerek uygulama sonlandırılır.

 

Not: Bu uygulama yanan saçlar düzelene kadar 3 günde bir düzenli olarak tekrar edilmelidir.

 

Açıcıyla yanan saç nasıl düzeltilir diye soru yöneltildiğinde gerek uzman dermatologlar gerek saç uzmanları tarafından tavsiye edilen Liquid Keratin – Yanan Saç Keratin Bakım Seti zorlu süreçleri aşarak elde ettiği Organik Sertifikasıyla %100 doğal olduğunu ispatlamıştır.

 

Sizler de yakın zamanda Liquid Keratin – Yanan Saç Keratin Bakım Setinden sipariş vererek açıcıyla yanan saçlarınızın tedavi olmasını sağlayıp kısa sürede parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz saçlara kavuşlabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır