Makaleler » Blog » Yanan Saç Düzelir mi?

Yanan Saç Düzelir mi?

Yanan Saç Düzelir mi?

 

 

Güzelim saçlarını canı gibi seven biz bayanlar, saç modaları ve yeni çıkan değişik saç boyalarının kurbanı oluruz. Saçlarımızı açıcılarla yakar, sevimsiz sert ve mat hale getirerek hayatı kendimize azap ederiz.

Fakat son zamanlarda, yapılan çalışmalar ve gelinen olumlu noktalar sayesinde, artık yanan saç düzelir mi? Sorusuna kesin ve net olarak, evet "yanan saç düzelir",  diyebiliyoruz. 

Bunda en önemli pay sahibi, elbette doğal keratin proteinlerinin mükemmel bir formülle saça kaynaması olmuştur.

Keratinler çok sert bir protein olmalarına rağmen yapılan çalışmalar ve nano teknoloji desteğiyle, bu mucizevi proteinler, saçta sihirli bir yapılanmaya imza atarlar.

 

Üstelik saçı onardıktan sonra da, saçta tutunması çok önemlidir. Aksi halde, bir işe yaramayacak ve kısa sürede saçı yıkadıkça akıp gidecektir. İşte bu sorun da nihayet ortadan kalktı ve artık saç onarımı kalıcı olarak gerçekleşti.

 

 

 

 

Özellikle saçına sürekli röfle yapan ya da platin renkler tercih eden biz bayanlar, aniden olmasa da uzun vadede saçımızın yıpranarak neredeyse yanmış kadar bir zarara uğradığını görürüz. İşte bu durumda acilen saça doğal keratin yüklemesi yapılmasıyla, bu yıpranan veya yanan saç kolayca düzelir diyebiliriz. Aslında saçımız tamamen bu duruma gelmeden önce, saçın ihtiyacı olan, yani kaybettiği keratin proteinlerini zamanında erkenden saça yükleye bilsek, elbette saçımızın doğal halinde sağlıklı durumunu sürekli korumuş olabiliriz.

 

 

 

Ne var ki, piyasada maalesef keratin bakım adı altında saçlarımıza bir sürü kimyasal ürünlerle ve silikon içeren keratin bakımlarıyla saç bakımı yapılıyor ve bir kaç günlük bakım etkisi olduktan sonra yine saçlar eski haline dönüyor. Oysa doğal keratin yüklemesi böyle geçici değil kalıcı olarak saçı tamir eder. Bu bakımdan doğal keratin yüklemeleriyle, brezilya fönünü veya kimyasal keratin bakımlarını birbirinden ayırt etmek şart. Yoksa paramız ve zamanımız elbette boşa gidecektir. 

 

 

 

 

 

Başta yanan saç olmak üzere yıpranan saç, kırık saç ve hatta çabuk kopan zayıf ince telli saçlar da kolaylıkla daha iyi bir duruma gelmesi artık çok kolay. Sadece yatarken saçımıza yüklediğimiz keratinler sabahleyin yapılan bir durulama ile kolaylıkla saça kazandırılabiliyor ve üzerine keratin maske yapılmasıyla saçın dirilmesi sağlanıyor. 

 

 

 

 

Yanan Saç için Doğal Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır;

 

  1. Öncelikle saç organik içerikli keratin şampuanıyla yıkanır ve havluyla kurutulur. 
  2. Hafif nemli kalan ve kuru saça, keratinler eşit şekilde sürülür,
  3. Açık olarak ve en az 5-10 saat saçta bekletilir.
  4. Ilık suyla durulanır.
  5. Keratin maske ile 15 dakika bakım yapılır.
  6. Saçta kalan keratin krem ile kremlenir ve işlem tamamlanır.

Gerektiğinde bu işlem 4-5 gün sonra tekrarlanarak, saçların yeteri seviyede keratin ihtiyacı tamamlanır.

 

 

 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

pelin g.
06 Mayıs 2019
Yanan saçlarım için liquid keratin ürünlerini kullandım gerçekten baya başarılılar yıpranmış ve yanan saçları düzeltmede

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır