Makaleler » Blog » Tuzsuz Şampuan

Tuzsuz Şampuan

TUZSUZ ŞAMPUAN

 

 

Tuzsuz Şampuan, son zamanlarda sıkça gündeme gelen bir konu oldu. Bu yazımızda saç uzmanlarının ve tuzsuz şampuanla saç bakımı, tuzsuz şampuan kullananların tavsiyelerine değineceğiz. Öncelikle tuzsuz şampuan nedir? ve tuzsuz şampuan ne işe yarar? onu öğrenelim.

 

Kozmetik ürün kullanıcıların son zamanlarda sülfatsız, parabensiz ve tuzsuz şampuanlara olana rağbet artması saç bakım ürün üreticilerin  bu konuya karşı daha dikkatli olmasını sağlmaktadır.

 

 

Tuzsuz Şampuan Nedir?

 

Tuzsuz şampuanlar, basit bir şekilde ‘’kimyasal madde içermeyen ve tamamen organik şampuanlardır’’ diyebiliriz. Bilimsel araştırmalara göre,Sodyum Lauryl Sülfat (SLS) ve Sodyum Laureth Sülfat (SLES) maddeleri, yani tuzlar, köpürme etkisi yapmaktadır. Bu durum temizlik hissi yaratmasından dolayı şampuan üreticilerinin dikkatini çekmiştir. Fakat bu bahsettiğimiz tuzlar saç derisine temas ettiğinde birçok zarar vermektedir. Kansere kadar uzanmaktadır. Bu duruma çözüm olarak tuzsuz parabensiz şampuanlar ortaya çıkmıştır.  Yani tuzsuz şampuan demek içeriğinde paraben ve sülfat olmayan şampuan demektir.

 

 

Tuzsuz Şampuan Faydaları

 

Tuzsuz şampuanların faydaları başlıca şunlardır;

  • Saç yağlanmasını muazzam derecede geciktirir.
  • Boyalı saçların rengini korur.
  • Saçlara hacim verir.
  • Saç şekillendirmede kolaylık sağlar.
  • Saçları matlıktan kurtarır.
  • Saçların eski sağlığını yerine getirmek için etkilidir.

 

 

 

 

 

 

Tuzsuz Şampuan faydaları diğer normal sülfatlı ve parabenli şampuanlara göre bir hayli fazladır. Uzmanlar, saç sağlığı için tuzsuz keratinli şampuan kullanımını şiddetle tavsiye etmektedir.  

 

" Tuzsuz şampuan kullananlar " genelde alışkanlık gereği şampuan köpürmediği için temizlenmiyor hissine kapılmaktadır. Fakat tuzsuz şampuan faydalarını görünce zamanla köpürmeden de temizlendiğine alışmaktadırlar.

 

 

Tuzsuz Şampuan Nerede Satılır?

 

Tuzsuz şampuan marketlerde ve ya aktarlarda satılmamaktadır. Kuaförlerde satılmaktadır fakat ürün içeriğini bilmediğimizden güvenilirliği muammadır.Tuzsuz şampuan kozmetik firmalarında ve ya sanal mağazalarda satılmaktadır.  Alacağınız tuzsuz şampuan ürününün içeriğini incelerken Amonyum laurol Sülfatı, Sodyum Laurol Sülfat maddelerle karıştırmayın!Amonyum Lauryl Sülfat yani (ALS) en hafifanyonik aktif bileşendir ve doğal kaynaklıdır. Hindistancevizi ve palm yağından oluşmaktadır. Duş jellerinin, şampuanların az da olsa köpürmesine, cildi ve saçı temizlemesine olanak sağlayan bir içeriktir.

 

 

 

 

 

 

İçerisinde sülfat, paraben, silikon gibi kansorejen etkiye zaralı kimyasallar içermeyen şampuan için. Keratin bakım adresinden Liquid keratin Sülfatsız ve Tuzsuz şampuan alabilirsiniz. Liquid Keratin ürünleri %100 garantilidir. ve hem Uluslararası hem Türk patente sahiptir. Liquid Keratin ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

 

Tuzsuz Şampuan Markaları

 

Tuzsuz Şampuan alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan en önemlisi AVM’lerde bulunan mağazalar. Bu mağazalarda zaten kimyasal madde içeren bir yığın ürün bulunmaktadır. Üstelik dünyaca ünlü markalar da buna dâhildir. Hal böyle iken en güvenilir konum, sadece saç sağlığı üzerine çalışmalar yapan, patentli ve tamamen organik ürünler sunan, kendilerini saç saçlığına adamış firmalardır. Liquid keratin gibi zaten saç sağlığı konusunda herkesten onay almış olan markalardan alışveriş yapmak her açıdan faydalı olacaktır.

Kozmetik ürünlerin içerisinde paraben, silikon, sülfat gibi kansorejen etkiye sahip zararlı kimyasalların bulunması, kozmetik ürün kullananları daha araştımacı ve dikkat etmesine sebeb olmuştur. Saç uzmanlarımız tarafından siz değerli okuyucularımıza içerisinde paraben, sülfat, silikon gibi zararlı kimyasal içermeyen Liquid keratin ürünlerini önermekteyiz. Liquid keratin ürünleri yoğun bitki özleri ile güçlendirildiği için yan etki yapmaz bebekler ve hamileler gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Fadik Köseli
20 Temmuz 2019
Eskiden çok bakım ürünü kullanırdım saçlarım için ama bu şampuanı kullanınca hiç gerek kalmadı ben gerçekten çok memnun kaldım saçlarım çok güzel ışıl ışıl böyle olması beni çok mutlu ediyor ?????

Aynur Demircan
15 Temmuz 2019
Tuzsuz şampuanın bu kadar faydasını sizden alıp kullanınca anladım teşekkür ediyorum hepinize

sevil k.
02 Mayıs 2019
Doktorum bile tuzsuz şampuan kullanmamı önerdi gerçekten çok önemliymiş

Cemile K.
26 Nisan 2019
Tuzsuz şampuanın kimyasal madde içermemesi ve tamamen organik olması çok ilgimi çekti bence tercih edilmesi gereken bir ürün.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır