Makaleler » Blog » SAÇLARIM NASIL UZAR?

SAÇLARIM NASIL UZAR?

SAÇLARIM NASIL UZAR?

 

Saçların ana yapısında bulunan en önemli basleyici protein keratin maddesidir.

Saçların anatomisinde %73 düzeyinde bulunan keratin proteinleri 18 aminoasitten oluşmaktadır.

Keratin proteinleri, saçların hammaddesidir de denilebilir. Dolayısıyla saçlar için hammadde teşkil eden

keratin proteinleri kimyasal işlemler/ürünler, psikolojik, çevresel, fizyolojik, biyolojik etmenler sebebiyle

hasar gördüğü takdirde, saçların günlük ortalama uzama hızı düşerek yavaşlayacaktır.

Saçların tek teli günde ortalama olarak 0,3 mm, ayda ortalama olarak 1 cm, yılda ise ortalama olarak 12 cm uzar.

Yani saçlarımızdaki keratin proteinlerine hasar geldiğinde günlük uzama hızı 0,3 mm’nin altlarına düşecektir.

Peki saçlar oldukça yavaş uzamaya başladığında akla gelecek sorulardan biri olan saçlarım nasıl uzar sorusunun yanıtını verelim.

 

 

 

 

 

 

Yukarıda saçların yapısındaki keratin proteinlerine zarar geldiğinde, saçların uzama hızının yavaşlayacağından bahsetmiştik. İşte saçların hızlı uzamasına sebep olacak en önemli etmen de saçların ihtiyaç hissettiği keratin proteinlerine kavuşturulmasıdır. Bu sebeple öncelikle yapılması gerekenlerden biri de saçlara hasar verici kimyasal içerikli şampuanlardan vazgeçmek gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

Şampuanların geneli formaldehit, paraben, tuz, sülfat, alkol, silikon, SLS, SLES gibi maddelerle formülize edildiklerin dolayı saçlarda temizleyici, besleyici etki göstermek yerine yıpratıcı ve saçların yavaş uzamasına neden olan etki göstereceklerdir. Bunların yerine %100 doğal içeriklerle formülize edilen Liquid Keratin Şampuanı tercih etmek hem saçlar hem de sağlık açısından çok uygun olacaktır. Liquid Keratin Şampuanın içeriğinde barındırdığı at kuyruğu bitkisi sayesinde saç foliküllerinin beslenmesi sağlanır, bu sayede saçların nem ihtiyacı giderilir ve saçlar canlanır.

 

 

 

 

 

 

Saçlarım nasıl uzar dendiğinde akla ilk gelen saç bakım ürünlerinden biri de Liquid Keratin Dip Bakım Yağı olmaktadır. %100 doğal, bitkisel özlerle formülize edilen Liquid Keratin Dip Bakım Yağı içeriğinde barındırdığı saf keratinleri, saçların anatomisiyle kaynaştırdıktan sonra saçların hızlı uzamasına sebebiyet verir.

 

 

 

 

Kozmetik saç bakım sektörünün önde gelen markalarından olan Liquid Keratinin %100 doğal Hızlı Saç Uzatma Seti Mini ürünü aklınızdaki saçlarım nasıl uzar sorusunu gidererek, saçlarınızın kısa sürede hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır